عمل ترمیم واژن

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

 عمل ترمیم واژن

عمل ترمیم واژن یا جراحی زیبایی واژن شیوه جراحی است که به منظور سفت و تنگ کردن عضلات اطراف واژن استفاده می شود. هدف از این جراحی، استحکام بیشتر و کنترل عضلات این ناحیه است، تا زوجین لذت بیشتری را حین رابطه جنسی تجربه کنند. بسیاری از زنان بعد از زایمان، دچار شلی واژن می شوند و یا برخی دیگر بنا به دلایل زیبایی، این جراحی را انجام می دهند.

در عمل ترمیم واژن، عضلات کف لگن به هم نزدیک شده و هر گونه پوست اضافی برداشته خواهد شد. نتیجه این جراحی، داشتن واژنی تنگ و بازسازی شده می باشد.

 عمل ترمیم واژن

دلایل انجام عمل ترمیم واژن

بعد از بارداری و یا با افزایش سن، واژن شل و گشاد می شود و عضلات کف لگن نیز ضعیف خواهد شد. چنین تغییرات طبیعی و یا کاهش اعتماد به نفس زنان، تاثیر مستقیم بر رابطه جنسی و لذت آن می گذارد. پس می توان گفت که، بارداری های متعدد، افزایش سن، و یا بد فرمی های واژن، از جمله دلایل انجام عمل ترمیم واژنمی باشد.

عمل ترمیم واژن، به رفع مشکلات ظاهری ناحیه واژن کمک می کند، واژن طاهری جوان و شاداب پیدا می کند و در نهایت، اعتماد به نفس زنان در رابطه جنسی نیز افزایش می یابد. تمامی خانم هایی که از نظر جسمانی سالم هستند، می توانند این جراحی را انجام دهند.

حتی خانم هایی که سابقه هیچ گونه جراحی و یا آسیبی به واژن را نداشته اند، اما خواهان تغییر شکل و فرم ناحیه واژن خود هستند، می توانند عمل ترمیم واژن را انجام دهند.

نکته مهم این است که عمل ترمیم واژن برای خانم های باردار و یا زنانی که قصد بارداری دارند، توصیه نمی شود. انجام چنین جراحی هایی قبل از بارداری، زایمان را سخت و دردناک می سازد، علاوه بر این، بارداری اثرات و تغییرات ایجاد شده از جراحی را نیز خنثی می کند.

دوران نقاهت و بهبودی عمل ترمیم واژن

از آن جایی که این جراحی بسیار راحت است، دوران نقاهت بسیار کوتاهی را نیز دارد. برخی از بیماران بعد از جراحی مقدار جزئی درد را تجربه می کنند که با مصرف داروهای مسکن و طی چند روز برطرف خواهد شد.

  • کبودی و یا التهاب اطراف بخیه ها طبیعی است و طی یک تا دو هفته محو خواهد شد.
  • بهتر است به مدت 4 تا 6 هفته از برقراری رابطه جنسی پرهیز شود.
  • انجام برخی فعالیت های سنگین نیز بایستی به مدت یک هفته محدود شود.
  • انجام تمرینات کگل، باعث تقویت عضلات جدید این ناحیه می شود، و از بروز عوارض و مشکلات بعدی پیشگیری می کند.
  • در صورتی که این جراحی همزمان با لابیاپلاستی انجام شود، دوران نقاهت کمی طولانی تر خواهد شد.
بیشتر بخوانید
عوارض به تأخیر انداختن دوران قاعدگی با دارو

خدمات دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

هیستروسکوپی

کولپوسکوپی

لابیاپلاستی 

جراحی زیبایی واژن 

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایان فر از سال 1381، تاکنون با انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی متنوع و کسب تجربه فراوان دوره های مختلف فوق تخصصی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، کولپوسکوپی و لیزر را در دانشگاه تهران گذرانده اند.

برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر شهناز شایان فر ارائه می شود عبارتند از: لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، پرینورافی، لیزر جوانسازی واژینال، تزریق چربی، درمان ناباروری، زایمان طبیعی و سزارین، درمان عفونت واژن و …. است.

پاسخ

4 × 3 =

Call Now Buttonتماس با ما