میومکتومی

میومکتومی

میومکتومی یا فیبرکتومی نوعی جراحی زنانه است، که در این عمل بافت های اضافی رحم یا همان فیبروئید یا لیومیوم برداشته می شوند. هنگامی که یک توده غیر سرطانی یا توده سرطانی خوشخیم در بافت عضلانی رحم رشد کرده و برداشته می شود؛ به این عمل میومکتومی گفته می شود. در حقیقت هدف از انجام این عمل برداشتن این توده، بازسازی بافت رحم و برطرف نمودن علائم می باشد. در این عمل سعی می شود بافت رحم برداشته نشود و تا حدامکان سالم بماند.

میومکتومی

انواع میومکتومی

میومکتومی یا جراحی برداشتن فیبروم ممکن است به چند روش انجام بگیرد. روش های جراحی که مورد استفاده قرار می گیرند؛ بسته به نوع، تعداد، محل و اندازه فیبروم ها دارند. البته بدیهی است که روش میومکتومی متناسب با شرایط بدنی بیمار انتخاب می شود. انواع میومکتومی عبارتند از:

  • میومکتومی شکمی

با استفاده از این روش شکافی نسبتاً بزرگ در دیواره شکم ایجاد می شود، که از طریق این شکاف دسترسی به رحم امکان پذیر می باشد. معمولا شکاف میومکتومی شکمی به حالت افقی روی شکم ایجاد می شود، اما در برخی مواقع برش شکمی بصورت عمودی ایجاد می شود. فیبروم ها یا لیومیوم ها بوسیله لیزر یا سایر روش های سنتی برداشته می شوند و سپس دیواره رحم و برش شکمی بخیه می خورد. این روش، همان میوکتومی سنتی می باشد.

  • میوکتومی با استفاده از لاپاراسکوپی

در این روش فیبروم ها و لیومیوم های ایجاد شده با استفاده از لاپاراسکوپی برداشته می شوند. لاپاراسکوپی یک وسیله ای شبیه تلسکوپ است که در انتهای آن دوربین قرار دارد. لاپاراسکوپ امکان رویت بافت های داخل رحم را فراهم می سازد. سپس بوسیله لاپاراسکوپی فیبروم و یا لیومیوم برداشته می شود. به این روش میومکتومی لاپاراسکوپیک  گفته می شود.  در این روش چند برش کوچک در دیواره شکم ایجاد می شود که از طریق این برش ها لاپاراسکوپ و ابزار جراحی وارد شکم بیمار می شوند. این روش دوران نقاهت کوتاه تری نسبت به میومکتومی سنتی دارد.

  • میومکتومی با استفاده از هیستروسکوپ

 در این روش هیستروسکوپ وارد بدن بیمار فرستاده می شود، و سپس با گشاد کردن و اتساع دیواره ی رحم لیومیوم ها و فیبروم ها از رحم یا گردن رحم برداشته می شوند. در این روش هیچ گونه شکافی روی شکم بیمار ایجاد نمی شوند. در حقیقت این روش میومکتومی هیستروسکوپیک نامیده می شود، که نسبتاً دوران نقاهت کوتاهی دارد.

شایان ذکر است که روش های مذکور را پزشک متخصص زنان و زایمان با توجه به وضعیت بیمار انتخاب می نماید.

منبع: https://www.supermama.me

خدمات دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

هیستروسکوپی

کولپوسکوپی

لابیاپلاستی 

جراحی زیبایی واژن 

درمان ناباروری با iui

حاملگی خارج از رحم 

پرینورافی 

واژینوپلاستی

زايمان طبيعى

زایمان سزارین

هيستركتومى

ميومكتومى

لابيوپلاستى باراديوفركونسى

تزريق چربى در لابيا ماژور با تكنولوژى بادى جت

سفيد كردن و جوانسازى واژن با ليزر ژوليت

تنگ كردن واژن با ليزر و جراحى واژينوپلاستى

راه های ارتباطی

 ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

پاسخ

دوازده − دو =