آنچه می خوانید...

در مورد بارداری بدون دخول چیزی شنیده اید؟ امروز میخواهیم به سوال بسیاری از زوجین و دختران جوان پاسخ دهیم که چگونه ممکن است بدون دخول خانمی باردار شود! در حالی که بسیاری از زوجین به دنبال داشتن فرزندی سالم هستند، زوج هایی نیز وجود دارند که نمی خواهند دیگر بچه دار شوند. گاهی اطلاعات کم در مورد نحوه بارداری میتواند دختران و این زوج های جوان را دچار دردسر کند.

در زنان بالغ باکره، پرده بکارت مانند صفحه ای است با ضخامتهای متغیر که سوراخ واژن را کم و بیش احاطه می کند. قطر سوراخ پرده بکارت بین سوراخی به اندازه نوک سوزن تا سوراخی که یک یا حتی دو انگشت را در خود راه می دهد متغیر است. گرچه عقیده دارند پارگی پرده بکارت به همراه خونریزی است، اما این خونریزی در تمامی زنان دیده نمی شود. بعضی از انواع پرده بکارت ممکن است حتی پس از نزدیکی های مکرر نیز خراشی برندارد. در واقع موارد زیادی از حاملگی در زنان گزارش شده که پرده بکارت آنها پاره نشده است.

آیا امکان بارداری بدون دخول وجود دارد؟

اسپرم های موجود در مایع منی دارای حرکت رو به جلو هستند و امکان عبور آنها از دهانه واژن به داخل واژن حتی دقایقی بعد از آلوده شدن سطح خارجی ناحیه تناسلی وجود دارد، زیرا یک اسپرم طبیعی در یک خط مستقیم با سرعت 1 تا 4 میلیمتر در دقیقه حرکت می کند و این امر اجازه می دهد تا در جستجوی تخمک در سراسر مجاری تناسلی زنانه حرکت کند.

در ضمن اسپرم در محیط داخل بدن (واژن یا رحم) حدود 5 روز زنده می ماند و از طرفی بدن یک خانم در شرایط طبیعی در محدوده روزهای تخمک گذاری (3 تا 4 روز قبل و بعد از روز تخمک گذاری که این روز حدودا اواسط سیکل است) دارای شرایط مناسبی برای انتقال اسپرم به تخمک خواهد بود.

پس الزاما نباید مایع منی داخل واژن ریخته شود، چون خود اسپرم مسیر واژن را به طرف رحم طی نمایید. پس در صورت تماس مشکوک که منجر به آلودگی دستگاه تناسلی با مایع منی می شود احتمال بارداری وجود دارد.

احتمال بارداری در دختر باکره چه قدر است؟

در دختران باکره نیز احتمال بارداری وجود دارد، همان طور که در پاراگراف های قبل اشاره کردیم اسپرم از محیط خارجی میتواند حرکت کند و خودش را به رحم برساند. برای جلوگیری از بارداری نباید مایع منی در اطراف واژن و پرده بکارت ریخته شود و یا با آن تماس پیدا کند.

لازم به ذکر است در صورت داشتن رابطه آنال (مقعدی) نیز به دلیل نزدیک بودن به پرده بکارت احتمال تماس مایع منی و همچنین بارداری نیز وجود دارد.

بارداری بدون دخول

آیا احتمال بارداری با پیشاب وجود دارد؟

پیشاب مایع شفافی است که قبل از مایع منی از آلت تناسلی خارج میشود. این احتمال نیز وجود دارد که در این مایع تعدادی اسپرم وجود داشته باشد و خودش را به رحم برساند و باعث بارداری شود.

بارداری دختر باکره چه علائمی دارد؟

برخی از نشانه های بارداری در دختران باکره عبارتند از:

  • قطع قاعدگی
  • درد سینه و نوک سینه
  • تکرر ادرار
  • گرفتگی خفیف عضلات شکم
  • حالت تهوع و استفراغ
  • خستگی مفرط
  • افزایش دمای طبیعی بدن
بارداری در دختران باکره

چگونه از بارداری جلوگیری کنیم؟

اگر بخواهید از باردار شدن جلوگیری نمایید می توانید از دستور جلوگیری پس از مقاربت و یا سایر روش های پیشگیری استفاده نمایید. تعدادی از روش های پیشگیری عبارتند از:

سوالات متداول

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایان فر از سال 1381، تاکنون با انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی متنوع و کسب تجربه فراوان دوره های مختلف فوق تخصصی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، کولپوسکوپی و لیزر را در دانشگاه تهران گذرانده اند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر شهناز شایان فر ارائه می شود عبارتند از: لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، پرینورافی، لیزر جوانسازی واژینال، تزریق چربی، درمان ناباروری، زایمان طبیعی و سزارین، درمان عفونت واژن و .... است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *