انواع جراحی زیبایی واژن

مدت زمان مطالعه :
۴ دقیقه
۴ دقیقه

انواع جراحی زیبایی واژن

می دانستید جراحی زیبایی واژن شایع ترین جراحی زیبایی در بین بانوان در سراسر دنیاست .دلیل این موضوع اینست که عللی از جمله زایمان های متعدد ، یائسگی ، بالارفتن سن و کاهش هورمون های استروژن و ژنتیک باعث بروز علائمی از جمله گشاد شدن دهانه واژن، آسیب عضلات کف لگنی، آتروفی خشکی واژن و یا شل شدن دیواره واژن و بزرگ شدن لبه های واژن می شود . در صورتی که این مشکلات برطرف نشود بیمار دچار مشکلات بیشتری از جمله بی اختیاری ادرار ، درد در حین مقاربت می شود و تاثیر منفی بر زندگی زناشویی می گذارد.
همچنین بسیاری از خانم ها از ظاهر ناحیه تناسلی خود راضی نیستند که باعث کاهش اعتماد به نفس فرد شده و زندگی زناشویی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای رفع این مشکلات جراحی زیبایی واژن توصیه می شود. در این مقاله، قصد داریم به بررسی انواع جراحی های زیبایی واژن می پردازیم.

آناتومی دستگاه تناسلی خارجی زن

در قسمت بالای دستگاه تناسلی که مو رویش دارد مونس خوانده می شود. لبهای بیرونی تناسلی ، لابیاماژور labia majora نامیده می شود و لب های داخلی را labia minora می گویند .در قسمت بالایی در مرکز ، کلاهک کلیتوریس قرار دارد که preuce گفته می شود ، که بخشی از کلیتوریس را به صورت جزئی یا کامل پوشش می دهد. در زیر کلیتوریس دهانه مجرای ادراری قرار دارد و در زیر آن دهانه واژن قرار دارد. جراحی زیبایی واژن را می توان در هر یک از این قسمتهای نامبرده انجام داد.

عکس-واژن
عکس-واژن

انواع جراحی زیبایی واژن

1. لابیوپلاستی
Labiaplasty روشی است که می تواند تحت بی حسی موضعی با آرام بخش یا تحت بیهوشی عمومی انجام شود. در این روش بافت اضافی لابیامینور با قیچی جراحی برداشته می شود و بعد از اتمام کار محل برش بخیه شده می شود . این بخیه ها قابل جذب بوده و بعد از مدتی بهبود می یابد . این عمل را می توان در مطب به صورت سرپایی انجام داد .

2. کوچک کردن کلاهک کلیتوریس
کوچک کردن کلاهک کلیتوریس برای برطرف کردن چروک های ناحیه تناسلی است . با استفاده از روش جراحی، پوست پوشش دهنده کلیتوریس با استفاده از لیزر برداشته می شود. . این روش حداقل عوارض جانبی را به همراه دارد. این جراحی را می توان با لابیاپلاستی به طور همزمان انجام داد . این کار به منظور کاهش اندازه و طول لابیا مینور می باشد.
از آنجائیکه اعصاب متعددی در این ناحیه وجود دارد که باعث تحریک و لذت جنسی می شود . به همین دلیل نیاز به دقت و تخصص کافی دارد تا آسیبی به آن وارد نشود . این جراحی باید توسط جراح زیبایی زنان انجام شود . ولی این بدان معنی نیست که این جراحی باعث کاهش تحریک و حساسیت جنسی می شود بلکه با زیباتر شدن ظاهر ناحیه تناسلی فرد از رابطه جنسی خود لذت می برد .
چند روز بعد از جراحی فرد می تواند به زندگی عادی خود بازگردد . ولی از انجام فعالیت سنگین و مقاربت تا 6-8 هفته اجتناب شود.

 دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان و زایمان هستند و می توانند با استفاده از تکنیک ها و روش های نوین جراحی به زیباتر ساختن ظاهر دستگاه تناسلی شما بپردازند. شما می توانید جهت مراجعه و مشاوره با شماره های ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

3. تقویت نقطه G
در قسمت قدامی واژن نقطه G وجود دارد که به دلیل وجود بافت های عصبی، حساسیت بالایی دارد.این قسمت با گذشت زمان به هنگام لمس، ضخیم تر و حساس تر می شود که لذت جنسی را کاهش می دهد. برای تقویت این نقطه از تزریق ژل استفاده می شود . اثر این تزریق معمولا تا 8 تا یکسال است و می توان برای تزریق مجدد به جراح زیبایی زنان مراجعه کرد . این روش برای خانم هایی که دیر به ارگاسم می رسند مناسب است . توصیه می شود یک روز بعد از انجام تزریق مقاربت نداشته باشید.
4. واژینوپلاستی
هنگام زایمان، به طور طبیعی کانال واژن بزرگ می شود و بعد از زایمان به حالت اولیه خود باز می گردد . اما در زایمان های سخت یا متعدد ماهیچه ها و عضلات واژن از هم جدا می شوند و به حالت اولیه بازنمی گردند در نتیجه منجر به گشاد و شل شدن دهانه واژن می شود که همانطور که اشاره کردیم باعث بروز مشکلاتی از جمله بی اختیاری ادرار و یا کاهش میل جنسی می شود. برای رفع این مشکل جراحی واژینوپلاستی انجام می شود . در این جراحی بافت اضافی برداشته می شود و منجر به تنگ شدن ماهیچه ها می شود .

فیلم جراحی زیبایی واژن

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

• ناحیه تناسلی را با ژل مخصوص شستشوی بانوان تمیز و خشک کنید تا از بروز عفونت جلوگیری شود.
• تا 3 هفته بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.
• تا یک ماه مقاربت نداشته باشید.

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا