دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » سفید کردن واژن » انواع روش ها برای سفید کردن واژن چیست؟
۶ دقیقه

انواع روش ها برای سفید کردن واژن چیست؟

تیرگی پوست اطراف واژن دلایل مختلفی دارد و برای رفع این تیرگی های می توانید از برخی روش ها استفاده نمایید. در این مطلب انواع روش ها برای سفید کردن واژن معرفی شده است. تیرگی واژن به هر علتی می تواند موجب ناراحتی و از دست رفتن اعتماد به نفس در برخی خانم ها شود. بعضی افراد با پوست سفید دارای ناحیه تناسلی تیره هستند و از این مسئله بسیار رنج می برند. رنگ واژن در افراد مختلف، یکسان نیست و برای برطرف کردن تیرگی واژن روش های سفید کردن متعددی وجود دارد. تغییر رنگ واژن در افراد موجب نگرانی آن ها شده و این فکر را می کنند که شاید به علت عفونت این مشکل برای آن ها پیش آمده است ولی دلایل مختلفی می تواند روی رنگ واژن اثر بگذارد.

انواع روش ها برای سفید کردن واژن

عواملی که روی تیرگی واژن تأثیر می گذارد

تیرگی واژن علت های گوناگونی از قبیل بالا رفتن سن، استفاده مدام از پودر تالک، برخی بیماری ها مانند بیماری کوشینگ و آکرومگالی، برخی اختلالات پوستی، کبدی، روده ای و غدد آدرنال، تولید بیش از حد رنگدانه ملانین، سرطان معده، عوامل ژنتیکی، عدم تعادل هورمونی، کم کاری و پر کاری تیروئید، عفونت، سوء تغذیه یا کمبود بعضی ویتامین ها، چاقی بیش از حد، داشتن سندروم تخمدان پلی کیستیک،پوشیدن لباس های تنگ و چسبان،لیزر موی زاید دارد.

بیشتر بخوانید: لیزر بلیچینگ واژن

چگونگی سفید کردن واژن

برخی از افراد به دلایل مختلف از جمله زیبایی و تغییر رنگ ناحیه تناسلی فرایند روشن سازی یا سفید کردن پوست را انجام می دهند. در روشن کردن واژن تلاش می کنند تا رنگدانه های ملانین دراین ناحیه را کاهش دهند که این کار موجب رفع تیرگی در ناحیه واژن و مقعد خانم ها می شود. از مهمترین روش ها برای از بین بردن تیرگی واژن می توان به روشن کردن پوست ناحیه تناسلی از طریق استفاده از لیزر، روشن سازی واژن با مراقبت های خانگی، رفع تیرگی واژن از طریق استفاده از داروهای ترکیبی و روشن سازی واژن با استفاده از پمادها اشاره کرد. لیزر برای روشن سازی بهترین نتیجه را دارد، طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه با استفاده از لیزر ژولیت می توان نتایج بسیار درخشانی را دریافت کرد.
سفید کردن واژن با لیزر ژولیت یک روش مناسب و موثر برای برطرف کردن سیاهی و تیرگی پوست ناحیه تناسلی است که از جدیدترین و مدرن ترین تکنولوژی های دنیا محسوب می شود. این روش بسیار ماندگار بوده و نیاز به تکرار مجدد ندارد. لیزر ژولیت یک روش غیر تهاجم بوده که هدف بازگرداندن متابولیسم اصلی بافت های همبند و بهبودکیفیت بافت اپیتلیوم با تحریک فرایند کلاژن سازی دارد.

روش های سفید کردن واژن

برای سفید شدن واژن روش های متعددی وجود دارد که از جمله آنها که نتایج بهتری از خود نشان می دهند موارد زیر می باشد.

کربوکسی تراپی

یکی از روش های سفید کردن واژن کربوکسی تراپی است که از آن در جلسات لیزردرمانی پزشک استفاده می کند، به طور مثال در صورتی که قرار است فرد حدود یک تا یک و نیم ماه لیزر درمانی نمایید در فواصل جلسات کربوکسی تراپی انجام می گردد و زمانی که چند نوع روش درمانی به صورت همزمان با یکدیگر انجام می شود پوست با نتیجه مطلوبی همراه خواهد بود.

استفاده از پمادها

یکی از روش های مراقبت از پوست و برطرف کردن تیرگی آن استفاده از ماسک های گیاهی و شیمیایی است. این روش نیازمند تکرار مجدد بوده و جزء روش های مراقبت از پوست می باشد.

ماندگاری سفید کردن واژن چقدر است؟

شرایط متفاوت در مدت زمان ماندگاری سفید ماندن واژن تاثیر می گذارند. اما به طور کلی س از اینکه اقدام به درمان تیرگی واژن خود کردید تا شش الی یک سال پس از درمان واژن سفید خواهد ماند. دلیل اینکه واژن بطور دائمی نمی تواند سفید بماند راه رفتن و ایجاد اصطحکاک میان پاها، چاقی، استفاده از ژیلت و… می باشد.

آیا سفید کردن واژن موجب ایجاد مشکلات ناباروری می شود؟

خوشبختانه باید گفت سفید کردن واژن چه با لیزر و چه روش های دیگر به هیچ وجه موجب مشکلاتی چون ناباروری، کیست تخمدان و مشکلاتی نظیر این موارد نخواهد شد. چراکه اشعه هایی که به واژن جهت سفید شدن آن زده می شود تنها سطح های رویی پوست را تحت تاثیر قرار می دهند و نهایتا به زیر مخاط می رسند.

آیا سفید کردن واژن برای دختران باکره هم امکان پذیر است؟

برخلاف تصور عموم مردم، سفید کردن واژن برای دختران باکره نیز بلامانع بوده و می توانند به راحتی اقدام به انجام آن کنند. چراکه اشعه هایی که به بافت ناحیه تناسلی برخورد می کنند بسیار عمق کمی دارند و به تخمدان ها هیچگونه آسیبی نخواهد رسید.

آیا امکان سفید کردن واژن در دورن بارداری امکان پذیر است؟

طبق تحقیقاتی که پزشکان انجام داده اند، در دوران بارداری نبایستی از روش های مختلف سفید کردن واژن استفاده کرد چراکه در این مدت ماهه هیچگونه درمان اضافی نباید انجام شود. مادر می تواند پس از 6 ماه که از زایمان گذشت و وضعیت وی به حالت نرمالی بازگشت اقدام به سفید شدن واژن خود کند .

مراقبت های پس از تنگ کردن واژن

بر خلاف تنگ کردن واژن که در دوره نقاهت امکان برقراری رابطه جنسی برای فرد مقدور نیست، در سفید کردن واژن این موضوع بلامانع بوده و فرد می تواند به شریک زندگی خود رابطه داشته باشد. بهتر است در دو هفته اول از پماد های موضعی که پزشک تجویز می کند برای بهبود روند استفاده کرد. علاوه بر این استفاده از کمپرس آب یخ می تواند برای بیمار مفید باشد.

مراقبت های سفید کردن واژن

هزینه سفید کردن واژن

هزینه سفید کردن واژن بسته به شرایط متفاوت، متغییر خواهد بود. به عنوان مثال اگر فرد در شهرستان اقدام به درمان کند هزینه به طبع کمتر از تهران خواهد بود. این موضوع در منطقه های مختلف یک شهر هم صدق می کند و با توجه به موقعیت مطب پزشک امکان دارد هزینه بیشتر و یا کمتری نیز دریافت نماید. علاوه بر موارد ذکر شده، روش درمانی در هزینه پرداختی نیز تاثیر دارد. بهترین کار برای اطلاع از نرخ قیمت های درمانی تماس با کلینیک و یا مطب مورد نظر و کسب اطلاعات در اینباره می باشد.

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا