Search
Close this search box.
اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن

اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن

اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن باید چه زمانی و چگونه باشد؟ آیا خونریزی هنگام رابطه بعد از عمل تنگی واژن خطرناک است؟ پاسخ این دو سوال و دیگر سوال‌های مربوط به آن در این مطلب شرح داده خواهد شد، پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوعی بپردازیم که ممکن است یکی از چالش‌های بسیاری از خانم‌ها باشد، اما به دلیل برخی از چهارچوب‌ها و حساسیت ممکن است کمتر کسی به صحبت حول آن بپردازد. قطعا ضروری است که هر بانویی به مشکلات مربوط به واژن خاتمه دهد. به عنوان نمونه شل‌شدن واژن یکی از آن معضلاتی به حساب می‌آید که با پیشرفت علم پزشکی به راحتی قابل درمان است. اما به طور یقین هر کس قبل از انجام این عمل دوست دارد بداند که بعد از انجام آن ممکن است با چه آیتم‌هایی روبرو شود. اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن شاید مهمترین موضوعی باشد که یک فرد پس از انجام عمل واژینوپلاستی به آن فکر می‌کند.

دوران نقاهت عمل تنگی واژن

رابطه بعد از عمل تنگی واژن برای کسانی که این عمل را انجام می‌دهند، بخش حائز اهمیتی به شمار می‌آید. زیرا عمل جراحی چه به صورت سنتی و چه به صورت لیزر انجام شده باشد به یک طول درمان نیاز دارد. پس هر فرد باید با آگاهی و کسب اطلاعات لازم از پزشک متخصص خود، اقدامات لازم در این رابطه را به دست آورد اما آن‌چه مسلم است، بیمار طی یک هفته اول میزانی از درد را تحمل می‌کند. بعد از آن که کبودی، تورم و دردهای احتمالی برطرف شد، بهتر است حدود دو هفته یا حداقل یک هفته استراحت و در صورت نیاز از داروهایی که پزشک برای وی تجویز کرده است، استفاده کند. همچنین تا سه ماه از انجام فعالیت‌های بدنی شدید پرهیز کند. در دو هفته ابتدایی پس از انجام عمل از پوشیدن لباس‌های تنگ نیز خودداری کند. سوال اصلی که در این قسمت پیش می‌آید این است که اولین بار رابطه جنسی بعد از عمل تنگی چه زمانی صورت گیرد؟ با ما همراه باشید.

اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن

حداقل زمانی که برای رابطه بعد از عمل تنگی واژن باید صبر کرد ۴۰ روز است که این زمان را می‌توان حد واسط بازه زمانی ۱ تا ۲ ماه نیز در نظر گرفت. چرا برای رابطه بعد از عمل تنگی واژن باید جوانب احتیاط را رعایت کرد؟ زیرا این جراحی مانند بسیاری از جراحی‌های زیبایی دیگر نیازمند مراقبت‌های پیشگیری‌کننده است. درست است که اکثر کسانی که این عمل را انجام می‌دهند، در پی کسب میزان بالای رضایتمندی از رابطه جنسی هستند و تمایل دارند هرچه زودتر اولین رابطه جنسی خود را آغاز کنند اما با توجه به شرایط جسمی هر فرد و دستورالعمل‌های پزشک وی، رعایت مدت زمان مراقبت برای دستیابی نتیجه بهتر ضروری خواهد بود. در نگاه اول شاید مدت زمان ذکر‌شده به نظر طولانی آید اما بهره‌گیری از مزایای موفقیت‌آمیز عمل تنگ‌کردن واژن، تحمل این مدت زمان را آسان و هموار می‌کند. جدی نگرفتن زمان لازم برای اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن ضمن ایجاد درد و ناراحتی برای فرد و کاهش تاثیر نتیجه عمل، عوارض احتمالی اندکی همچون پارگی یا آسیب به بافت تازه عمل شده ایجاد خواهد کرد.

بهترین زمان رابطه بعد از عمل تنگی واژن

پیش‌تر در مورد بهترین زمان رابطه بعد از عمل تنگ‌کردن واژن صحبت کردیم. عمل تنگی واژن با وجود مزایایی چون افزایش اعتماد به نفس فرد، حل مشکلات شل شدن واژن، کیفیت رابطه جنسی فرد و افزایش میزان رضایت او سبب می‌گردد که بیمار دوران نقاهت را به آسانی پشت سر بگذارد. طی بازه زمانی ۱ الی دو ماه و با تایید پزشک متخصص زنان و زایمان فرد، رابطه جنسی انجام می‌گیرد. در ابتدا میزان تنگی واژن برای برخی از افراد چنان زیاد به نظر می‌رسد که ناگزیر خواهند بود برای اولین بار و چند مورد آغازین رابطه، از روغن‌های روان‌کننده و مخصوص این امر استفاده کنند. در اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن، ممکن است فرد دچار مشکلات متعددی از قبیل درد، نارضایتی و سایر مشکلات جنسی شود. پس برای پیشگیری از درد و نارضایتی همان‌طور که ذکر شد، بهترین زمان رابطه بعد از عمل تنگی واژن در بهترین حالت ۶ هفته یا چهل روز است.

علت خونریزی اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن

در مورد رابطه بعد از عمل تنگی واژن و بهترین زمان آن صحبت کردیم. باید دانست یکی از علل خونریزی پس از رابطه جنسی، رعایت نکردن طول درمان این جراحی است و ممکن است به بخیه‌ها و بافت‌ها که هنوز به طور کامل جمع و سفت نشده‌اند، آسیب وارد شده باشد. استفاده از محلول‌های روان کننده، روغن‌های مخصوص و ژل معرفی شده توسط پزشک متخصص، به کاهش این خونریزی‌ها کمک می‌کند. پس رابطه زود هنگام و حرکات تهاجمی، علت خونریزی اولین رابطه جنسی بعد از عمل تنگی واژن است که معمولا زیاد جدی نیست.

علت خونریزی اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن

آیا لابیاپلاستی بر حس جنسی من تاثیر می گذارد؟

تاثیر لابیاپلاستی بر رابطه، بعد از عمل تنگی واژن به طور کلی تاثیری بر حس جنسی فرد ندارد اما آن‌چه که مسلم است در افزایش میزان رضایت فرد و بالا رفتن اعتماد به نفس او نقش بسزایی دارد که این مهم به عنوان عامل افزایش‌دهنده حس جنسی به شمار می‌آید. کیس مورد جراحی، می‌تواند اطمینان داشته باشد که هیچ تغییری بر روی عصب این ناحیه صورت نمی‌پذیرد و خطری از این بابت فرد را تهدید نمی‌کند. در واقع لابیاپلاستی با تغییر ظاهر واژن موجب بالا بردن کیفیت رابطه می‌شود و تغییراتی در اعصاب این ناحیه ایجاد نمی‌کند.

جمع بندی

بسیاری از خانم‌ها که پس از زایمان یا به دلیل افزایش سن، دچار سستی و شلی دیواره واژن می‌شوند یا آن دسته از افرادی که تمایل به افزایش رضایتمندی از رابطه جنسی دارند، با توجه به نظر پزشک متخصص زنان و زایمان از کاندیداهای عمل تنگ‌کردن واژن به حساب می‌آیند. دوران نقاهت این عمل بین 4 تا 6 هفته است و توصیه می‌شود زمانی نسبت به اولین رابطه بعد از عمل تنگی واژن اقدام کنید که از جراحی شما حداقل 40 روز گذشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط