بهترین سن برای تزریق چربی به واژن

بهترین سن برای تزریق چربی به واژن

امروزه بسیاری از خانم‌ها به دلایل مختلفی اعم از کاهش وزن و لاغری، افزایش سن و عوامل ژنتیکی ظاهر زیبای واژن خود را از دست می‌دهند و از ظاهر آن رضایت کامل را ندارند. این عدم رضایت می‌تواند به صورت مستقیم بر روی اعتماد به نفس آن‌ها تأثیر بگذارد.

اکثر بانوان به دلیل افزایش سن ناحیه تناسلی لاغر، پیر و چروکیده خواهند داشت. اما دیگر نگران ظاهر اندام جنسی خود نباشید. یکی از روش‌های درمانی برای این دسته از خانم‌ها تزریق چربی به واژن می‌باشد.

بانوان با استفاده از چربی می‌توانند زیبایی و جوان سازی را در این ناحیه از بدن خود دوباره به دست آورند. بدون شک خانم‌ها بعد از بارداری، زایمان‌های طبیعی و سزارین، افزایش سن و… دفرمگی اندام جنس را تجربه خواهند کرد.

علاوه بر این موضوع در برخی از خانم‌ها دیده شده است که به صورت طبیعی یک از لابیا ماژورهای آن‌ها بیش از دیگر رشد داشته است و این امر موجب عدم تقارن بین لابیاها شده است.

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می‌شود؟

در ابتدایی‌ترین گام برای این عمل جراحی زیبایی به این صورت انجام می‌شود که چربی از ناحیه اهدا کننده فرد دریافت می‌شود؛ بعد از تصفیه چربی از خونابه و مواد اضافه آن را به لبه‌های خارجی واژن تزریق خواهند کرد. تزریق چربی می‌تواند مزیت‌های بی شماری را برای افراد به وجود آورد. برخی از این مزیت‌ها می‌توان به جوان‌تر شدن ظاهر واژن، افزایش اعتماد به نفس، غیر تهاجمی بودن این روش، نتیجه بلافاصله، طبیعی بودن این روش درمانی و….. اشاره کرد. افرادی که برای این تزریق و روش درمانی مناسب هستند به شرح زیر می‌باشند:

 • بانوانی که با افزایش سن و یا زایمان‌های مکرر دچار افتادگی و یا بد شکلی واژن خود روبه‌رو شده‌اند
 • بانوانی که در ناحیه جنسی خود اختلال ژنتیکی و ارثی دارند
 • افرادی که لابیاهای کوچکی دارند

هنگامی که چربی به واژن تزریق می‌شود ممکن است در مراحل اول 30 الی 40 درصد از چربی از بین برود؛ اما نگران نباشید مقداری از آن باقی خواهد ماند که ماندگاری بالایی نیز دارند. ممکن است ماندگاری این روش درمانی تا آخر عمر فرد از بین نرود. ماندگاری چربی با توجه به افراد متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: مراحل تزریق چربی به واژن در 6 گام

سن مناسب برای تزریق چربی به واژن

متخصصین بهترین سن برای تزریق چربی به واژن را افرادی در نظر گرفته‌اند که سن بالایی دارند و با مشکلات مختلفی روبه‌رو شده‌اند. بهتر است بدانید این روش درمانی در تمامی گروه‌های سنی انجام می‌شود و نمی‌توان بهترین سن برای تزریق چربی به واژن را یک عدد خاصی در نظر گرفت. در این روش طبیعی پزشک هیچ گونه جراحی بر روی اندام جنسی انجام نخواهد داد و زمان بسیار کوتاهی را (معمولاً 20 دقیقه) برای تزریق چربی اختصاص خواهد داد.

نتیجه‌ای که این روش درمانی از خود نشان می‌دهد در کمترین زمان ممکن مشاهده خواهد شد. همان طور که گفته شد بهترین سن برای تزریق چربی به واژن رده سنی خاصی را در برنمی‌گیرد؛ اما تمامی افراد می‌توانند بعد از این عمل زیبایی به کارهای روزمره خود بدون بروز هیچ گونه مشکلی بپردازند.

به این نکته توجه داشته باشید افرادی که مبتلا به بیماری‌هایی باشند که با اندام جنسی مربوط می‌شود نمی‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند. در صورتی که شما عفونت واژن داشته باشید بهتر است در مرحله اول به سراغ درمان آن بروید و سپس تزریق چربی را انجام دهید. ماندگاری که چربی دارد نسبت به دیگر روش‌های دیگر بیشتر خواهد بود.

بهترین سن برای تزریق چربی به واژن در رده سنی خاصی مشخص نشده است؛ اما در صورتی که فرد کاهش وزن داشته باشد و یا ورزش‌های سنگین داشته باشد با از بین رفتن چربی‌های واژن خود روبه‌رو خواهد شد. بدون شک می‌دانیم که این روش دائمی نخواهد بود؛ اما ماندگاری بسیار بالایی دارد؛ مانند دیگر روش‌های زیبایی این روش نیز در یک بازه زمانی خاصی دوام خواهد داشت.

تزریق چربی واژن

🟩نکات مهمی که قبل از تزریق چربی باید بدانید🟩

قبل از آن که به سراغ تزریق چربی به واژن خود بروید بهتر است با برخی از نکات در این راه آشنایی داشته باشید. برخی از اصلی‌ترین نکاتی که در این راه باید به آن‌ها توجه داشته باشید عبارت‌اند از:

 • همان طور که گفته شد بهترین سن برای تزریق چربی به واژن در رده سنی‌های مختلفی صورت می‌گیرد که تمامی این افراد باید به سراغ انجام آزمایش‌های مربوطه بروند به عنوان مثال آزمایش‌ها تست انعقاد خون و آزمایش خون
 • قبل از تزریق چربی از هیچ گونه دارویی که رقیق کننده خون باشد به عنوان مثال ویتامین ای و یا آسپرین استفاده نکنید.
 • از مصرف روغن ماهی قبل از تزریق چربی به واژن به مدت 3 الی 5 روز خودداری کنید
 • در صورتی که شما مبتلا به بیماری‌هایی هستید که به اندام جنسی مربوط هستند و یا از حساسیت‌های خاصی برخوردار هستید بهتر است قبل از تزریق چربی به واژن آن را با پزشک خود در میان بگذارید
 • در صورتی که با عفونت واژن دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است در مرحله اول آن را برطرف کنید
 • در هر رده سنی که هستید باید قبل از جراحی آب زیادی مصرف کنید
 • به مدت 2 هفته قبل از تزریق چربی به واژن از کشیدن سیگار خودداری کنید
 • به مدت ۶ ساعت قبل از تزریق چربی به لابیا از خوردن هرگونه مواد غذایی خودداری کنید.
 • مصرف الکل پیش از تزریق به مدت ۲ هفته ممنوع است.

دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا