Search
Close this search box.

پس از زایمان، واژن دچار دگرگونی اساسی می شود. تغییرات طبیعی شامل درد، خشکی یا خارش واژن و غیره است. در عرض چهار تا شش هفته واژن به شکل، بافت و وضعیت طبیعی خود باز می گردد. پس از زایمان و روند طبیعی پیری، معمولاً زنان دچار شلی و خشکی واژن و همچنین کاهش حس در حین رابطه جنسی می‌شوند.

جراحی تنگ کردن واژن یک راه جوانسازی واژن است. انجام زایمان طبیعی همراه با جراحی تنگ کردن واژن و ترمیم پرینه می تواند درد پس از زایمان بیماران تحت عمل مجدد را کاهش دهد و دوره نقاهت طولانی را کوتاه کند. بیماران نسبتاً از این روش استقبال می کنند. با این حال، از آنجایی که بافت‌های واژن پس از زایمان به دلیل تأثیر محیط در دوران بارداری از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند، گزارش این روش جراحی به ندرت در داخل و خارج از کشور مشاهده شده است.

پس از زایمان، واژن به موقعیت اولیه خود باز نمی گردد و بنابراین تحریک دیواره های واژن در حین رابطه جنسی کاهش می یابد. جوانسازی واژن یک روش غیرجراحی تقریباً بدون درد است که می تواند به زنان کمک کند تا مشکلات متعددی را در ناحیه خصوصی خود حل کنند و به آنها اجازه می دهد از زندگی جنسی خود لذت ببرند.

تنگ کردن واژن با لیزر بعد از زایمان

گزینه های جراحی برای بهبود دیواره های واژن (تنگ کردن واژن) وجود دارد. با این حال، روش جراحی بسیار دردناک است و دوره نقاهت بسیار طولانی و دردناکی دارد. خانم هایی که بعد از زایمان از واژن خود راضی نیستند می توانند از تنگ کردن واژن با لیزر بهره مند شوند. این روش خشکی، شلی و خارش واژن را درمان می کند. کل این روش در چهار تا سه جلسه، هر جلسه 4 تا 6 هفته تکمیل می شود.

پس از زایمان، به ویژه زمانی که زایمان در مراحل بعدی زندگی اتفاق می افتد، واژن به موقعیت اولیه خود باز نمی گردد و بازتر باقی می ماند. تحریک دیواره های واژن در طول رابطه جنسی کاهش می یابد. این امر به ویژه در موارد زیر صادق است:

رابطه جنسی بعد از زایمان چه حسی دارد؟

بسیاری از زنان شکایت دارند که پس از زایمان دیگر لذت جنسی ندارند. این به دوره پس از زایمان محدود نمی شود. به دلیل شلی واژن، هر دو طرف قادر به رضایت کامل از زندگی جنسی خود نیستند. این امر با زایمان های متعدد تشدید می شود. برخی از زنان حتی از ناراحتی جنسی یا بی اختیاری ادرار شکایت دارند. در این مدت، واژن نیز به طور غیرعادی خشک می شود.

زنان برای رسیدن به سطح ارگاسم مشکل دارند. واژن تنها پس از زایمان طبیعی می تواند تا حدودی کشیده شود. تون ماهیچه های واژن کاهش می یابد و باعث می شود که رابطه جنسی رضایت بخش نباشد. این می تواند مشکلات عاطفی و جنسی برای هر دو شریک ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *