جوانسازی واژن با لیزر

مدت زمان مطالعه :
۹ دقیقه
۹ دقیقه

جوانسازی واژن با لیزر

جوانسازی واژن با لیزر

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه می توان بدون انجام جراحی و در کمترین زمان ممکن، جوانسازی واژن را انجام داد. در این مقاله به توضیح جوانسازی واژن با لیزر می پردازیم و توضیح می دهیم که کدان نوع از لیزر برای جوانسازی واژن بسیار مناسب می باشد.

انجام جوانسازی واژن برای خانم به یک دغدغه بدل شده است. به همین دلیل نیاز است تا با انتخاب روش های مطلوب و صحیح اقدام به جوانسازی واژن نمود. خانم دکتر شایان فر اولین جراح زیبایی واژن است که با کمک لیزر ژولیت اقدام به جوانسازی واژن می نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره های

 ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در  پیج اینستاگرام و  کانال تلگرام دنبال نمایید.

امروزه برای انجام جوانسازی واژن از روش های مختلفی استفاده می شود که جوانسازی واژن با لیزر، یکی از این روش هاست. از بین لیزر هایی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، لیزر ژولیت از طرفداران بسیاری در بین پزشکان و خانم ها برخورد دار است.

لیزر ژولیت 

در حال حاظر بی عارضه ترین و در عین حال با کیفیت ترین نوع لیزر برای درمان مشکلات واژن می باشد.

مکانیزم لیزر ژولیت چگونه است؟

لیزر از طریق تحریک سلول ها کولاژن ساز در ناحیه واژن و در ناحیه بیرونی پوست ناحیه تناسلی، سبب می شود تا علاوه بر ضخیم شدن مخاط داخل واژن، چین های داخل واژن افزایش پیدا می کند. لیزر ژوليت با افزايش خونرسانى به مخاط واژن سبب بهبود فعاليت غدد داخل واژن مى شود. بنابراین نتیجه این می باشد که خانم هایی که دچار خشکی واژن شده اند و به این ترتیب می توانند با استفاده از لیزر ژولیت لغزندگی واژن خود را افزایش دهند و همچنین رطوبت واژنشان افزایش یابد.

در خانم هایی هم که به گشادی واژن مبتلا شده اند، این گروه از افراد واژنشان تنگ می شود و حس رضایت قابل توجه را در رابطه جنسی خواهند داشت.

جوانسازی با لیزر

آیا در زمان جوانسازی واژن با لیزر ژولیت نیاز به بی حسی است؟

خانم دکتر شایان فر در این خصوص می فرمایند که انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت  نیازی به  هیچ گونه بی حسی، بی دردی و یا بی هوشی ندارد.

همچنین انجام جوانسازی واژن با لیزر در هنگام استفاده از لیزر ژولیت نیاز به هیچ گونه آمادگی قبلی ندارد. گفتن این نکته ضروری است که فرد قبل از انجام جوانسازی واژن با لیزر نباید هیچ گونه عفونت فعال داشته باشد. حتما باید قبل از آن که برای جوانسازی واژن با لیزر ژولیت اقدام نماید. هم تست پاپ اسمیر در یک سال اخیر انجام داده باشد و هم توسط متخصص زنان معاینه شده باشد تا عفونت نداشته باشد. در صورتی که خانمی به عفونت مبتلا شده باشد، باید روند درمانی را در پیش بگیرد تا عفونت به طور کامل بر طرف شود، سپس اقدام به جوانسازی واژن با لیزر نماید.

همچنین افرادی که کاندید جوانسازی واژن با لیزر ژولیت می شوند، نباید هیچ گونه زخمی را در ناحیه واژن خود داشته باشند.

در صورتی که خانمی به هیچ کدام از این موارد دچار نیست، می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی اقدام به جوانسازی واژن با لیزر نماید.

همچنین خانم دکتر شایان فر توصیه می کنند که برای رسیدن به نتیجه مورد قبول از زدن کرم های مخصوص داخل واژن، یک هفته قبل از انجام جوانسازی واژن با لیزر خودداری نمایند.

 مدت زمان انجام جوانسازی واژن با لیزر چقدر است؟

مدت زمان جوانسازی واژن با لیزر ژولیت چیزی حدود 15 الی 20 دقیقه می باشد.

مراقبت های بعد از جوانسازی واژن با لیزر

بعد از انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت فرد می تواند به راحتی به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

نیاز به مراقبت خاصی ندارد زیرا هیچ گونه عارضه ای را به همراه نخواهد داشت.

فقط به مدت 3 روز بعد از لیزر ژولیت فرد نباید رابطه جنسی داشته باشد.

به مدت یک هفته از رفتن به استخر و یا در داخل آب اجتناب شود.

از چه زمانی تاثیر جوانسازی واژن با لیزر نمایان می شود؟

انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت بعد از دو هفته از اولین جلسه انجام لیزر، فرد متوجه تغییرات و روند بهبود می شود. بیشترین تاثیر این لیزر، بعد از 2 الی 3 ماه به طور کامل نمایان می شود. این تاثیر به مدت 2 سال ادامه پیدا می کند.

ژوليت در بين تمام ليزرهاى موجود در دنيا بيشترين تأثير را در زمينه جوانسازى واژن دارد به همین دلیل بیشتر خانم ها از نتیجه انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت رضایت کامل دارند.

لیزر ژولیت به دلیل آن که هیچ گونه عارضه ای را ندارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر co2 باعث می شود تا در فرد چسبندگی و زخم ایجاد کند، اما در لیزر ژولیت این چنین نیست.

از دیگر کاربرد های لیزر ژولیت، علاوه بر جوانسازی ،سفید سازی و تنگ کردن واژن می توان برای کنترل ریزش ادرار در هنگام عطسه و سرفه نیز مورد استفاده کرد. برای کنترل بی اختیاری ادرار در زمان عطسه با استفاده از لیزر ژولیت، بافت همبند زیر مجاری ادرار را تحریک کرده و باعث کلاژن سازی در این قسمت شده و این بافت ترمیم می شود . همچنین می توان برای قسمت خارجی واژن یعنی ناحیه ولوو مورد استفاده قرار گیرد و ایجاد جوانسازی کند. این جوانسازی به دلیل کلاژن سازی انجام می شود و ممکن است تاثیرات آن تا کشاله های ران نیز ادامه پیدا کند. همچنین تا حدودی در ناحیه خارجی واژن سبب می شود تا لیفت اتفاق بیوفتد.

کاربرد و خصوصیت دیگر لیزر ژولیت این است که برای سفید کردن ناحیه تناسلی می توان استفاده نمود. همچنین برای برداشتن ضایعات و خال های غیر متعارف می توان از لیزر ژولیت استفاده نمود. با استفاده از بخشی از دستگاه لیزر ژولیت می توان لایه به لایه می توان خال ها و ضایعات را برداشت. به همین دلیل است که خال را بدون ایجاد کوچکترین بی حسی می توان برداشت. همچنین هیچ صدمه ای به بافت های زیرین وارد نمی شود. این ویژگی درست برخلاف لیزر CO2  است که ممکن است به بافت زیرین صدمه وارد کنندو در آن محیط ایجاد سوراخ نماید. همچنین ممکن است با استفاده از لیزر CO2 چربی زیر پوست حالتی لیز به خود پیدا کند و یا جای لیزر بر روی بدن بماند.

افرادی که به زگیل ناحیه تناسلی مبتلا هستند و خواهان برداشتن آن می باشند، می توانند با انجام لیزر ژولیت به راحتی این زگیل ها را برداشت بدون آن که نیاز به بی حسی باشد و یا اثری از زگیل مانند اسکار بماند.

همچنین می توان برای درمان ترک های پوست در ناحیه تناسلی می توان از لیزر ژولیت استفاده نمود. در برخی از افراد که در ناحیه تناسلی خود دارای زخم، جای اسکار به دلیل انجام جراحی، جای جراحی های قدیمی، جای سرازین، در خانم هایی که زایمان طبیعی انجام داده اند و جای اپیزیوتومی به اسکار تبدیل شده،  نیز توصیه می شود تا از این لیزر استفاده شود.

لیزر CO2

الارقم اینکه از لیزر ژولیت برای جوانسازی ناحیه تناسلی، داخل واژن و هم پوست اطراف آن، بسیار موثر است و مورد استفاده قرار می گیرد، اما برای عمل های جراحی، فقط از لیزر CO2 باید استفاده نمود. که در حقیقت جراحی در ناحیه تناسلی را می توان انجام داد.

در کل استفاده از لیزر در جراحی های زیبایی از طرف متخصصان زیبایی زیر سوال رفته است. علت این امر این می باشد که به دلیل برش هایی که در حین استفاده از لیزر CO2، این لیزر باعث تبخیر شدن بافت محل برش شده و بافت را می سوزاند. نتیجه استفاده از این لیزر این گونه است که صدمه حرارتی زیادی را در بافت های اطراف ایجاد می کند. به همین دلیل است که برای عمل های جراحی مانند لابیاپلاستی و پرینورافی، واژینوپلاستی از لیزر CO2 استفاده نمی شود. زیرا صدمه بافتی که بر روی بافت اطراف می گذارد بسیار زیاد است و ممکن است باعث ایجاد اسکار کند.

لیزر  RF surgery

. در حال حاضر بهترین روشی که طبق آخرین رفرنس های 2018 برای عمل های جراحی زیبایی ناحیه تناسلی مورد قبول است، استفاده از لیزر RF surgery است. RF surgery کاری که انجام می دهد، این است که از امواج رادیویی برای عمل جراحی است و می تواند برش های بسیار ظریف ایجاد می کند و بهترین نتایج را برای عمل های جراحی ناحیه تناسلی ایجاد بکند و هیج صدمه حرارتی به بافت اطراف ایجاد نمی کند.

روشی که خانم دکتر شایان فر با کمک آن لابیاپلاستی انجام می دهد و در حقیقت پرینورافی را انجام می دهد، توسط RF surgery انجام می شود. از فواید استفاده از RF surgery این است که در حقیقت با کمک تجهیزات جانبی مختلفی که دارد، می توان تمام ناحیه تناسلی همانند، برآمدگی های ناحیه پوست را به راحتی با این لیزر و تجهیزات از بین برد. حتی می توان از RF surgery برای از بین بردن خال ها و زگیل ها می توان استفاده نمود. استفاده از این لیزر هیچ گونه اثری از خود باقی نمی گذارد و می توان برای از بین بردن جای اسکار در این ناحیه نیز استفاده نمود.

در حال حاظر بهترین روش از نظر زیبایی در ناحیه تناسلی استفاده از لیزر RF surgery می باشد. که در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در بین همه متخصص زنان، تنها متخصص زنانی که برای انجام لابیاپلاستی از RF surgery استفاده می کند، دکتر شایان فر می باشد. در ضمن RF surgery هم برش های ظریفی دارد و همزمان خونریزی در محل برش را به راحتی کنترل می کند. به همین دلیل اقداماتی مانند عمل های جراحی، برداشتن خال، شایعات ناحیه تناسلی و زگیل های تناسلی را می توان با کمک RF surgery بدون داشتن کمترین درد و به راحتی می توان برداشت.

مقالات مرتبط

جوانسازی واژن

لیزر ژولیت

لابیاپلاستی

پرینورافی

واژینوپلاستی

راه های ارتباطی

 ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

 پیج اینستاگرام

 کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

 

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا