آنچه می خوانید...

درمان زگیل تناسلی

HPVکه همان عامل ایجاد کننده زگیل های تناسلی هستند ،بیش از صد نوع serotype دارد که این صد نوع در دو دسته Low- risk و high- risk تقسیم می شوند . انواع Low -risk سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند و انواع high-risk عامل اصلی ایجاد سرطان های دهانه رحم و سرطان های ناحیه واژن در خانم ها و در اقایون سرطان های پنیس و کروتون می باشند .
شایع ترین نوع های high-risk نوع 16 و 18 می باشد و شایع ترین های نوع Low -risk نوع 6و 11 است که عامل زگیل های تناسلی هستند .

درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

در صورتی که فردی مبتلا به زگیل تناسلی شد ،به این معنی نیست که به طورقطعی به انواع سرطان مبتلا می شود . سیستم ایمنی هر فرد ،بیش از 95 درصد موارد بعد از 5 سال HPV را می تواند از بدن پاک کند و به همین خاطر فردی که تست HPV انجام می دهد و نوع آن را بررسی می کند ،حتما لازم است تا این آزمایش بعد از 5 سال دو مرتبه تکرار شود،زیرا ممکن است کاملا از بدن فرد پاک شده باشد . از طرفی اگر سرطانی ناشی از HPV شروع به رشد کند و در مرحله قبل از بد خیمی باشد تا اینکه به مرحله invasing(مرحله بدخیمی منتشر شده )برسد ،شاید حدود 20 سال زمان ببرد . به همین خاطر است که تست پاپ اسمیر برای بانوان به صورت سالیانه انجام می شود ،البته در دنیا اگر فردی 3 سال متوالی پاپ اسمیر منفی داشته باشد بعد از این زمان هر سه سال یک مرتبه نیاز به تست دارد ،اما در ایران به دلیل آلودگی شدید به HPV دکتر شایان فر بهترین متخصص زنان ترجیح می دهند که این تست سالیانه انجام شود .

  دکتر شایان فر بهترین جراح زیبایی واژن در تهران هستند و زمینه انواع جراحی زیبایی زنان تجربه کافی دارند

واکسن ضد HPV

یک نوعی که در ایران موجود می باشد ،واکسن گارداسیل است . این واکسن چهار گانه است که بر ضد نوع 16، 18، 6 و 11 می باشد . بهترین سن شروع واکسیناسیون بین 9 تا 11 سال است ، که در کشور های پیشرفته و توسعه یافته این واکسیناسیون به صورت اجباری می باشد و در مدارس در 2 دوز تزریق انجام می شود . اگر این واکسیناسیون برای زیر 13 سال انجام شود تنها 2 دوز کافی است . اما برای بالای 13 سال باید 3 دوز واکسن تزریق شود که به صورت 0 ،2 و 6 تزریق عضلانی انجام می شود .
در صورتی که فرد بعد از 13 سالگی واکسیناسیون را آغاز کند ، بیشترین تاثیر را برای جلوگیری از سرطان های دهانه رحم و سایر ضایعاتی که در ناحیه تناسلی ایجاد می شود را دارد .

تا چه سنی امکان واکسینه شدن وجود دارد ؟

امکان واکسینه شدن برای افراد تا 26 سال موثر است اما بعد از آن تاثیر عمده ای ندارد .

برخی از مقالات دکتر شهناز شایان فر

تزریق چربی به لابیا ماژور

تنگ کردن واژن با لیزر

بهترین جراح زیبایی واژن

راه های ارتباطی

۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

 پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایان فر از سال 1381، تاکنون با انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی متنوع و کسب تجربه فراوان دوره های مختلف فوق تخصصی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، کولپوسکوپی و لیزر را در دانشگاه تهران گذرانده اند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر شهناز شایان فر ارائه می شود عبارتند از: لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، پرینورافی، لیزر جوانسازی واژینال، تزریق چربی، درمان ناباروری، زایمان طبیعی و سزارین، درمان عفونت واژن و .... است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *