آنچه می خوانید...

درمان ناباروری با ivf

IVF یا  (In Vitro Fertilization) یک عمل جایگزینی برای لقاح طبیعی است.

ivf یک روش قدیمی و موفق از میان روش های باروری است. زمانی که یکی از زوجه ( آقا یا خانم) دچار مشکل برای باروری شده باشند، از این روش برای بارداری استفاده می کنند. این روش درزمان شروع سیکل قاعدگی خانم ها آغاز می شود که توسط پزشک متخصص برای آن ها داروهایی تجویز می شود تا تخمدان ، تعداد زیادی تخمک را آزاد کند. متخصص اغلب برای آزاد شدن زودتر تخمک ها از تخمدان، هورمون مصنوعی به آن تزریق می کنند و آن را تحریک می کنند. سپس اقدام به جداسازی اسپرم سالم، از اسپرم مرده  یا ضعیف آقایان می نمایند. سپس اسپرم را قوی و زنده کرده و زمانی که تخمک در حال آزاد شدن است، اسپرم را وارد لوله های فالوپ کرده و عمل لقاح را در آن انجام می دهند.

درمان ناباروری با ivf

به محض بارور و کامل شدن تخمک‌ها، متخصص توسط یک سوزن باریکی که از دیواره واژن وارد تخمدان می‌کند (تحت بیهوشی کامل)؛ تخمک‌ها را خارج می‌کند. ممکن است برای مشخص شدن محل تخمک‌ها سونوگرافی نیزانجام شود، سپس پزشک تخمک‌ها را با اسپرم‌های همسر درون ظرفی در آزمایشگاه ترکیب ‌کند. تخمک های بارور شده بعد از 2 تا 5 روز به وسیله کاتتر باریکی به داخل گردن رحم قرار داده می شود. چنانچه این عمل موفقیت آمیز نباشد تعدادی از آن را فریز می کنند تا در دوره های بعدی به کار گیرند. به جهت این که لقاح موفقیت آمیز باشد این عمل را در ظرفی و در داخل آزمایشگاه انجام می دهند و بعد از 4 روز به داخل رحم قرار می دهند.

این فرآیند زمانی صورت می گیرد که در اسپرم آقایان مشکلی وجود نداشته باشد. از جمله غیر فعال بودن یا کمی تعداد آن ها باید توسط متخصص بارور و فعال شوند تا عمل لقاح مثمر ثمر باشد.

بسیاری از خانم ها از علت ناباروری و حاملگی خودشان بی اطلاع هستند آن ها اقدام به انجام تمام آزمایشات به منظور رفع این عارضه می نمایند. ممکن است یک مشکل با انزال یا ارگاسم و اختلال در نعوظ وجود داشته باشد.

از روش IVF برای درمان انسداد لوله های فالوپی یا افزایش اسپرم استفاده می کنند. این پروسه حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد. IVF یک روشی امن برای عدم ابتلا خانم ها به سرطان تخمدان نیز است.

منبع : httpS://mawdoo3.com

خدمات دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

هیستروسکوپی

کولپوسکوپی

لابیاپلاستی 

جراحی زیبایی واژن 

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایان فر از سال 1381، تاکنون با انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی متنوع و کسب تجربه فراوان دوره های مختلف فوق تخصصی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، کولپوسکوپی و لیزر را در دانشگاه تهران گذرانده اند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر شهناز شایان فر ارائه می شود عبارتند از: لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، پرینورافی، لیزر جوانسازی واژینال، تزریق چربی، درمان ناباروری، زایمان طبیعی و سزارین، درمان عفونت واژن و .... است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *