درمان ناباروری با ivf

دکتر شهناز شایان فر » نازایی » درمان ناباروری با ivf
مدت زمان مطالعه :
۳ دقیقه
دکتر شهناز شایان فر » نازایی » درمان ناباروری با ivf
۳ دقیقه

درمان ناباروری با ivf

درمان ناباروری با ivf

IVF یا  (In Vitro Fertilization) یک عمل جایگزینی برای لقاح طبیعی است.

ivf یک روش قدیمی و موفق از میان روش های باروری است. زمانی که یکی از زوجه ( آقا یا خانم) دچار مشکل برای باروری شده باشند، از این روش برای بارداری استفاده می کنند. این روش درزمان شروع سیکل قاعدگی خانم ها آغاز می شود که توسط پزشک متخصص برای آن ها داروهایی تجویز می شود تا تخمدان ، تعداد زیادی تخمک را آزاد کند. متخصص اغلب برای آزاد شدن زودتر تخمک ها از تخمدان، هورمون مصنوعی به آن تزریق می کنند و آن را تحریک می کنند. سپس اقدام به جداسازی اسپرم سالم، از اسپرم مرده  یا ضعیف آقایان می نمایند. سپس اسپرم را قوی و زنده کرده و زمانی که تخمک در حال آزاد شدن است، اسپرم را وارد لوله های فالوپ کرده و عمل لقاح را در آن انجام می دهند.

درمان ناباروری با ivf

به محض بارور و کامل شدن تخمک‌ها، متخصص توسط یک سوزن باریکی که از دیواره واژن وارد تخمدان می‌کند (تحت بیهوشی کامل)؛ تخمک‌ها را خارج می‌کند. ممکن است برای مشخص شدن محل تخمک‌ها سونوگرافی نیزانجام شود، سپس پزشک تخمک‌ها را با اسپرم‌های همسر درون ظرفی در آزمایشگاه ترکیب ‌کند. تخمک های بارور شده بعد از 2 تا 5 روز به وسیله کاتتر باریکی به داخل گردن رحم قرار داده می شود. چنانچه این عمل موفقیت آمیز نباشد تعدادی از آن را فریز می کنند تا در دوره های بعدی به کار گیرند. به جهت این که لقاح موفقیت آمیز باشد این عمل را در ظرفی و در داخل آزمایشگاه انجام می دهند و بعد از 4 روز به داخل رحم قرار می دهند.

این فرآیند زمانی صورت می گیرد که در اسپرم آقایان مشکلی وجود نداشته باشد. از جمله غیر فعال بودن یا کمی تعداد آن ها باید توسط متخصص بارور و فعال شوند تا عمل لقاح مثمر ثمر باشد.

بسیاری از خانم ها از علت ناباروری و حاملگی خودشان بی اطلاع هستند آن ها اقدام به انجام تمام آزمایشات به منظور رفع این عارضه می نمایند. ممکن است یک مشکل با انزال یا ارگاسم و اختلال در نعوظ وجود داشته باشد.

از روش IVF برای درمان انسداد لوله های فالوپی یا افزایش اسپرم استفاده می کنند. این پروسه حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد. IVF یک روشی امن برای عدم ابتلا خانم ها به سرطان تخمدان نیز است.

منبع : httpS://mawdoo3.com

خدمات دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

هیستروسکوپی

کولپوسکوپی

لابیاپلاستی 

جراحی زیبایی واژن 

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا