Search
Close this search box.
راه‌های تنگ کردن واژن

راه‌های تنگ کردن واژن

دانستن راه‌های تنگ کردن واژن برای برخی زنان امری ضروری و مهم است، زیرا واژن با افزایش سن گشادتر می‌شود. این بخش حساس می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی از جمله بارداری، زایمان، افزایش وزن، عوامل ژنتیکی و یائسگی گشاد شود. به همین دلیل اکثر زنان به‌دنبال روش‌هایی برای تنگ کردن واژن خود هستند. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که ما در ادامه قصد معرفی و بررسی برخی از رایج‌ترین روش‌های تنگ کردن واژن را داریم.

راه‌های تنگ کردن واژن

راه های تنگ کردن واژن کدامند؟

اگر شما نیز در دسته زنانی هستید که نگران گشادی واژن  خود هستید، توجه داشته‌باشید که می‌توانید از روش‌های مختلفی برای تنگ کردن واژن خود استفاده کنید. در واقع تنگ کردن واژن می‌تواند با روش‌های طبیعی و خانگی و یا جراحی انجام شود، که برای انتخاب هر یک از این روش‌ها بهتر است حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و در رابطه با این موضوع با پزشک مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

روش تنگ کردن واژن با جراحی

روش تنگ کردن واژن با جراحی نیز به چندین روش قابل انجام است. راه‌های تنگ کردن واژن با جراحی عبارتند از:

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از روش‌های جراحی برای تنگ کردن واژن است که برای سفت کردن، کوتاه کردن و ترمیم واژن انجام می‌شود. این روش برای درمان زنانی که بعد از زایمان دچار افتادگی و شل شدن واژن شده‌اند، بسیار کاربرد دارد. زیرا منجر به ترمیم و بهبود ساختار و ظاهر واژن می‌شود.

00:58
truncate dir-rtl

همه چیز درباره عمل واژینوپلاستی

لیزر واژینال

لیزر واژینال نیز روشی برای سفت کردن واژن با استفاده از لیزر است. لیزر واژینال روشی جدید و کاربردی برای درمان مشکلاتی مانند گشادی واژن، خشکی واژن، شل شدن واژن و… است. این روش مزایای زیادی دارد و به‌ سرعت به یکی از روش‌های پرطرفدار تنگ کردن واژن در بین زنان تبدیل شده‌است. برخی مزایای لیزر واژینال عبارتند از:

  • بدون درد
  • عوارض کم
  • دوره نقاهت کوتاه مدت
  • بدون نیاز به بستری شدن
  • فاقد نیاز به برش
  • بدون خونریزی

روش‌ تنگ کردن واژن با ورزش

گشادی واژن با ورزش نیز قابل درمان است، به این صورت که ورزش منجر به تقویت عضلات واژن و منسجم شدن دهانه واژن خواهد شد. از جمله ورزش‌های موثر برای تنگ کردن واژن، تمرینات کگل است. روش انجام تمرینات کگل این‌گونه است که عضلات کف لگن خود را برای مدتی منقبض می‌کنید و پس از چند ثانیه رها می‌کنید. برای گرفتن نتیجه دلخواه باید این تمرین را چند بار در روز تکرار کنید. همچنین می‌توانید در هر موقعیتی تمرینات کگل را انجام دهید، اما به حالت درازکشیده راحت‌تر و موثر‌تر است. تمرینات کگل علاوه بر اینکه برای تنگ کردن واژن کاربرد دارد و یکی از راه‌های تنگ کردن واژن است، برای درمان بی‌اختیاری ادرار و کنترل مدفوع نیز بسیار موثر است.

از دیگر ورزش‌هایی که برای تنگ کردن واژن مناسب هستند، می‌توان به تمرینات وزنه‌برداری، پیلاتس و یوگا نیز اشاره کرد.

روش‌ تنگ کردن واژن با دارو

از راه‌های تنگ کردن واژن می‌توان به استفاده از داروها اشاره کرد. برخی زنان برای تنگ کردن واژن خود، از داروهای مختلفی استفاده می‌کنند که منجر به انقباض عضلات واژن می‌شود. نکته مهمی که در رابطه با این روش باید در نظر بگیرید، مصرف داروها با تجویز پزشک است. داروها را باید با احتیاط و طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید تا از عوارض جانبی آن به دور باشید. رایج‌ترین داروهای تنگ کردن واژن شامل موارد زیر هستند:

روش‌ تنگ کردن واژن با تغذیه

یکی از روش‌های رایج و خانگی برای تنگ کردن و سفت کردن واژن، داشتن رژیم غذایی سالم است.  داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب همراه با مصرف آب کافی منجر به بهبود استحکام و انعطا‌پذیری واژن می‌شود. اما نکته قابل توجه این است که تغذیه به‌تنهایی نمی‌تواند عامل تنگ کردن واژن باشد؛ این روش باید در کنار روش‌های دیگر انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. برخی از مواد غذایی‌هایی که برای تنگ کردن واژن مناسب هستند:

1.مواد غذایی حاوی استروژن مانند: سویا، ماهی‌های چرب، برخی از سبزیجات

2.مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها مانند: میوه‌ها و سبزیجات، مغزها

3.مواد غذایی حاوی روغن‌های چرب نامشبه مانند: روغن زیتون

4.مواد غذایی غنی از پروتئین مانند: لوبیا، مرغ، ماکارونی

5.مواد غذایی حاوی فیتواستروژن مانند: سویا، نخود فرنگی

6.و …

نتیجه گیری:

همانطور که گفته‌ شد گشاد شدن واژن امری طبیعی در بین زنان است. در این مقاله شما با راه‌های تنگ کردن واژن آشنا شدید، اما باید در نظر داشته‌ باشید که بهترین کار برای انتخاب روش تنگ کردن واژن، مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان است. زیرا پزشکان متخصص روشی را برای شما در نظر می‌گیرند که بدون خطر و عوارض جانبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط