زایمان طبیعی چقدر درد دارد

دکتر شهناز شایان فر » بارداری » زایمان طبیعی چقدر درد دارد
مدت زمان مطالعه :
۳ دقیقه
دکتر شهناز شایان فر » بارداری » زایمان طبیعی چقدر درد دارد
۳ دقیقه

زایمان طبیعی چقدر درد دارد

زایمان طبیعی چقدر درد دارد

زایمان طبیعی چقدر درد دارد؟ شاید  شما هم پاسخ این سوال را ندانید .  بیشتر مراجعین به مطب  ما  قبل از انتخاب  روش  زایمان  در خصوص درد زایمان طبیعی  سوال می پرسند . متاسفانه ترس از زایمان طبیعی سبب شده است که خیلی از بانوان  به انجام زایمان سزارین  تمایل داشته باشد .  اگر شما هم باردار هستید و یا حتی تصمیم به بارداری در آینده دارید توصیه می کنیم ادامه مطلب را بخوانید . در ادامه این مطلب  در رابطه با  روند زایمان طبیعی و درد زایمان طبیعی صحبت می کنیم .

زایمان طبیعی چقدر درد دارد
زایمان طبیعی چقدر درد دارد

در اواخر بارداری یعنی در هفته های 33 و 34 بارداری ، مادر یک سری  انقباضاتی را بر روی شکم  احساس می کند ، به این معنی که مادر با لمس کردن شکم خود ، احساس می کند که گاهی  رحم منقبض می شود و خود به خود دوباره به حالت اول خود باز می گردد . در حقیقت این انقباضات مقدمه ای  از شروع درد های زایمان می باشد ، که با نزدیک شدن به زمان زایمان انقباضات به تدریج منظم  و با فواصل کمتری انجام می شوند .

به تدریج با رشد جنین،  رحم مادر بزرگ تر می شود و دهانه رحم  همواره در طی بارداری بسته می ماند تا جنین را حفظ کند ، اما  به تدریج که به موعد زایمان پیش  میروید  شروع به تغییر حالت می دهد و نرم و نازک تر می شود .  این تغییر حالت رحم کمک می کند تا جنین راحت تر از دهانه رحم خارج شود .

چگونه می توان درد زایمان  طبیعی را کنترل  کرد ؟

زایمان طبیعی اولین روش زایمان بوده است که در زمان های گذشته خواهان بسیاری داشته است ،اما امروزه بنا بر دلایلی نقش این زایمان کم رنگ تر  شده است ، دکتر شهناز شایان فر  متخصص زنان انجام زایمان طبیعی را به مادران عزیز  توصیه می کنند  و  زایمان سزارین  را تنها در مواقع اضطراری لزوم می دانند .

امروزه در روش زایمان طبیعی متخصص زنان کنترل های ویژه خود را دارد ، برای  کنترل درد ممکن است  مسکن به بیمار تزریق شود ، بعد از خارح شدن  سر و شانه جنین متخصص زنان  با  تزریق اکسیتوسین  سبب انقباض  رحم می شود   که سبب می شود  جفت راحت تر از دیواره های رحم  جدا شود  و روند زایمان را راحتر می کند .

پس نمی توان گفت درد زایمان طبیعی  غیر قابل تحمل است ، فوایدی که زایمان طبیعی هم برای جنین و هم برای مادر دارد  ، ارزش تحمل این درد را دارد .

دکتر شهناز شایان فر  متخصص زنان در تهران در مرحله اول  زایمان طبیعی را به  مادران توصیه می کنند ، در صورتی که مادر  موفق به زایمان نشد و یا هر مشکل دیگری وجود داشت زایمان سزارین انجام می شود .

دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷ تماس حاصل نمایید.

 فیلم زایمان طبیعی

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا