آنچه می خوانید...

زایمان طبیعی چقدر درد دارد

زایمان طبیعی چقدر درد دارد؟ شاید  شما هم پاسخ این سوال را ندانید .  بیشتر مراجعین به مطب  ما  قبل از انتخاب  روش  زایمان  در خصوص درد زایمان طبیعی  سوال می پرسند . متاسفانه ترس از زایمان طبیعی سبب شده است که خیلی از بانوان  به انجام زایمان سزارین  تمایل داشته باشد .  اگر شما هم باردار هستید و یا حتی تصمیم به بارداری در آینده دارید توصیه می کنیم ادامه مطلب را بخوانید . در ادامه این مطلب  در رابطه با  روند زایمان طبیعی و درد زایمان طبیعی صحبت می کنیم .

زایمان طبیعی چقدر درد دارد
زایمان طبیعی چقدر درد دارد

در اواخر بارداری یعنی در هفته های 33 و 34 بارداری ، مادر یک سری  انقباضاتی را بر روی شکم  احساس می کند ، به این معنی که مادر با لمس کردن شکم خود ، احساس می کند که گاهی  رحم منقبض می شود و خود به خود دوباره به حالت اول خود باز می گردد . در حقیقت این انقباضات مقدمه ای  از شروع درد های زایمان می باشد ، که با نزدیک شدن به زمان زایمان انقباضات به تدریج منظم  و با فواصل کمتری انجام می شوند .

به تدریج با رشد جنین،  رحم مادر بزرگ تر می شود و دهانه رحم  همواره در طی بارداری بسته می ماند تا جنین را حفظ کند ، اما  به تدریج که به موعد زایمان پیش  میروید  شروع به تغییر حالت می دهد و نرم و نازک تر می شود .  این تغییر حالت رحم کمک می کند تا جنین راحت تر از دهانه رحم خارج شود .

چگونه می توان درد زایمان  طبیعی را کنترل  کرد ؟

زایمان طبیعی اولین روش زایمان بوده است که در زمان های گذشته خواهان بسیاری داشته است ،اما امروزه بنا بر دلایلی نقش این زایمان کم رنگ تر  شده است ، دکتر شهناز شایان فر  متخصص زنان انجام زایمان طبیعی را به مادران عزیز  توصیه می کنند  و  زایمان سزارین  را تنها در مواقع اضطراری لزوم می دانند .

امروزه در روش زایمان طبیعی متخصص زنان کنترل های ویژه خود را دارد ، برای  کنترل درد ممکن است  مسکن به بیمار تزریق شود ، بعد از خارح شدن  سر و شانه جنین متخصص زنان  با  تزریق اکسیتوسین  سبب انقباض  رحم می شود   که سبب می شود  جفت راحت تر از دیواره های رحم  جدا شود  و روند زایمان را راحتر می کند .

پس نمی توان گفت درد زایمان طبیعی  غیر قابل تحمل است ، فوایدی که زایمان طبیعی هم برای جنین و هم برای مادر دارد  ، ارزش تحمل این درد را دارد .

دکتر شهناز شایان فر  متخصص زنان در تهران در مرحله اول  زایمان طبیعی را به  مادران توصیه می کنند ، در صورتی که مادر  موفق به زایمان نشد و یا هر مشکل دیگری وجود داشت زایمان سزارین انجام می شود .

دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷ تماس حاصل نمایید.

 فیلم زایمان طبیعی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایان فر از سال 1381، تاکنون با انجام بیش از پانزده هزار عمل جراحی متنوع و کسب تجربه فراوان دوره های مختلف فوق تخصصی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، کولپوسکوپی و لیزر را در دانشگاه تهران گذرانده اند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر شهناز شایان فر ارائه می شود عبارتند از: لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، پرینورافی، لیزر جوانسازی واژینال، تزریق چربی، درمان ناباروری، زایمان طبیعی و سزارین، درمان عفونت واژن و .... است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *