۶ دقیقه

سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر

تیرگی واژن

تیرگی واژن از جمله معضل هایی است که امروزه بسیاری از خانم ها را درگیر کرده است. زیرا میزان تیرگی این ناحیه نسبت به مابقی قسمت های بدن، متفاوت بوده و بیشتر است. این تیرگی ها ممکن است به در حین زایمان و یا لیزر موهای زائد دیده شود . این تیرگی برای بسیاری از خانم ها آزار دهنده است. میزان و علت تیرگی واژن و لابیا ها دقیقا مشخص نیست ولی یک امر طبیعی است. این تیرگی در واژن علت های متفاوتی دارد ولی جای نگرانی ندارد.

علت تیرگی واژن

همه خانم ها دارای تیرگی در واژن خود هستند. فقط میزان و علت این تیرگی متفاوت است. برخی از این علت ها ودلایل عبارتند از :

 • وراثت
 • تغییرات هورمونی بعد از زایمان
 • افزایش سن
 • بروز عفونت باکتریایی در ناحیه واژن

برای درمان این عارضه می توانید با خانم دکتر شایان فر مشاوره نمایید. تلفن تماس  ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

راه های ارتباطی دیگر پیج اینستاگرام و  کانال تلگرام که می توانید ما را در این دو دنبال کنید.

خانم هایی که در مناطقی در دنیا زندگی می کنند که جزو تیره پوست ها محسوب می شوند، معمولا بیشتر برای انجام سفید کردن واژن اقدام می نمایند و از تیرگی واژن خود آزار می بینند. همچنین در خانم هایی که با تغییرات هورمونی به دلیل زایمان و یا افزایش سن مواجه می شوند و سبب می شود تا تیرگی واژن افزایش یابد، نیز می توانند اقدام به سفید کردن واژن نمایند.

سفید کردن واژن با لیزر

چرا ناحیه تناسلی سیاه می شود؟

واژن در خانم ها دارای رنگ های متفاوتی است. با این حال خانم ها بر این تصورند که تیرگی واژن به دلیل عدم رعایت بهداشت و یا بروز عفونت در این ناحیه است. اما باید این نکته را بیان نمود که اصلا این طور نیست. علت تیرگی در ناحیه تناسلی بسیار متفاوت است.

اولین علت تیرگی ناحیه تناسلی، در هنگام تحریک شده ناحیه تناسلی است. در این زمان با توجه به این که جریان خون در ناحیه تناسلی افزایش پیدا می کند، تیره شده این ناحیه امری طبیعی و عادی است. تیره شده نقاط تحریک پذیر ناحیه تناسلی خانم ها، لابیا های داخلی نیز که در افزایش تحریک جنسی ممکن است تغییر رنگ دهند، همین امر سبب تیره شده ناحیه تناسلی می شود. بعد از اتمام زمان ارگاسم مجددا رنگ واژن سفید می شود.

با این حال تیره بودن نایحه تناسلی علت های مختلفی دارد که در افراد مختلف این دلایل و میزان این تیردگی متفاوت است و سبب می شود تا خانم ها با کاهش اعتماد به نفس در رابطه جنسی خود رو به رو شوند.

سفید کردن واژن با لیزر

علت های تیرگی ناحیه تناسلی

دلایل متعددی در تیره بودن و تیره شدن بخش های مختلف بدن از جمله نایحه تناسلی موثر هستند. در ادامه به ارائه برخی از علل تیرگی ناحیه تناسلی می پردازیم.

 • افزایش سن
 • استفاده دائمی از پودر تالک
 • بیماری هایی مانند بیماری کوشینگ و آکرومگالی
 • اختلالات پوستی،
 • بیماری های کبدی،
 • بیماری های مربوط به روده و
 • اختلال در غدد آدرنال
 • تولید بیش از حد رنگدانه ملانین
 • ژنتیک
 • عدم تعادل هورمونی
 • کم کاری یا پرکاری تیروئید
 • عفونت
 • سوء تغذیه یا کمبود برخی از ویتامین ها
 • چاقی
 • سندروم تخمدان پلی کیستیک
 • شیو کردن موهای ناحیه تناسلی
 • استفاده از برخی کرم ها، صابون ها، شامپو بدن و سایر محصولات بهداشتی
 • پوشیدن لباس های تنگ و لباس های زیر ساخته شده از مواد مصنوعی

چه کارهایی برای سفید کردن واژن می توان انجام داد؟

با اینکه تیره بودن این نایحه اصلا ایرادی ندارد و فرد نباید از این حالت ناراحت باشد زیرا امری طبیعی و عادی است، با این حال راه کار های مختلفی را برای سفید کردن واژن امروزه انجام می دهند. از جمله اقداماتی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، سفید کردن واژن با لیزر است.

تاثیر تیرگی واژن بر کیفیت زندگی خانم ها

تیره بودن واژن هیچ تاثیری منفی و آسیبی بر روی سلامت فرد ندارد ولی این مشکل برای زندگی خصوصی و شخصی فرد تاثیر گذار است. بسیاری از خانم هایی که دارای واژنی تیره هستند، در زمان برقراری اولین رابطه جنسی خود دچار استرس و نگرانی می شوند. این سبب می شود تا برای ادامه دادن روابط خود، دچار مشکل شده و کیفیت زندگی شان کاهش یابد. به همین دلیل است که افراد زیادی امروزه برای درمان تیرگی واژن خود، به پزشکان و متخصص زنان مراجعه می کنند تا بتوانند در این خصوص راهنمایی و کمک نمایند. خانم دکتر  شایان فر به عنوان اولین متخصص زنان که دارای لیزر ژولیت است می تواند به خانم ها در خصوص سفید کردن واژن با لیزر کمک نماید.

سفید کردن واژن

روش های مختلفی امروزه متداول است و خانم های زیادی را به خود درگیر نموده است. خانم ها استفاده از انواع روش های خانگی، دارو ها و جراحی ها را برای سفید کردن واژن خود امتحان می کنند. برخی از این افراد ممکن است به نتیجه ای که می خواهند نرسند.  همچنین ممکن است استفاده از این مواد و موارد در واژن به دلیل حساس بودن این منطقه، عوارض جبران پذیر و یا حتی جبران ناپذیزیری را در فرد ایجاد کند. به همین دلیل متخصصان زنان و زیبایی بر این آمدند که با استفاده از لیزر ها، سفید شدن واژن را برای خانم ها محقق نمایند.

سفید کننده واژن با لیزر

برای سفید کردن واژن با لیزر، از انرژی فوتون های ارسالی لیزر به منظور تبخیر لایه های تیره پوست بدون ایجاد خراش و یا زدن صدمه به ساختار پوست انجام می شود. در این فرایند، با تابش لیزر در واژن، سفیدی پوست و اطراف واژن انجام می شود. تنها علت بروز این تغییر، افزایش تولید کلاژن در پوست می باشد. این روند چیزی حدود 5 روز زمان لازم دارد. بعد از انجام سفید کردن واژن با لیزر، متخصص برای بهبود این تیرگی کرم هایی تجویز می نماید. به مدت 15 روز باید از این کرم ها استفاده نمود.

از این کرم ها می توان به راحتی و در زمان استراحت و خواب به مدت 30 دقیقه استفاده نمود. برای سفید شدن لابیاهای داخلی واژن چیزی حدود 15 – 20 دقیقه و برای لابیاهای خارجی 45 -50 دقیقه باید کرم ها روی پوست قرار گیرد. این برنامه ممکن است به مدت یک ماه نیز ادامه پیدا کند.

سفید کردن واژن با لیزر، یک درمان بسیار موفق برای سفید کردن واژن و کاهش تیرگی واژن است. این روش بسیار امن، موثر و آسان برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب می باشد. از جمله دلایلی که بسیاری از خانم ها اقدام به سفید کردن واژن با لیزر می نمایند، این است که یک روش کم درد بوده که در کمترین زمان ممکن می توان انجام داد و فرد می تواند، فعالیت های روزانه خود را بلافاصله بعد از انجام لیزر ادامه دهد. خانم دکتر شایان فر با استفاده از لیزر ژولیت همواره بر این امر است که در خصوص سفید کردن واژن به خانم ها خدمات شایانی را ارائه دهد.

استفاده از لیزر ژولیت برای برطرف شدن تیرگی واژن بسیار موثر است و می توان جزو جراحی های غیر تهاجمی و سرپایی نیز اعلام نمود. برای انجام این کار نیازی به بی حسی و یا حتی بی هوشی نیست.

برخی از مقالات مرتبط

لیزر ژولیت

جوانسازی واژن

بهترین جراح زیبایی واژن

راه های ارتباطی

 ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

 پیج اینستاگرام

 کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

سفید کردن واژن با لیزر
×
جدول محتوا