لابياپلاستى با RF surgery

مدت زمان مطالعه :
۴ دقیقه
۴ دقیقه

لابياپلاستى با RF surgery

لابياپلاستى با RF surgery

روش های متعددی امروزه برای انجام جراحی های زیبایی در حوزه زنان وجود دارد که متخصص های زنان از آن استفاده می کنند تا جراحی هایی مانند لابیاپلاستی، پرینورافی و جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.

در جراحی های زیبایی مانند لابیاپلاستی از RF نیز استفاده می شود.

لابياپلاستى با RF surgery

لابياپلاستى با RF surgery چیست؟

لابیاپلاستی به این دلیل انجام می شود تا لابیا هایی که بنا به هر دلیل تغییر ظاهر داده و فرد را مورد اذیت قرار داده اند، نیز بهبود پیدا می کنند. زیرا با انجام این نوع از جراحی زیبایی واژن ظاهر واژن و در برخی از افراد عملکرد در خصوص حساسیت واژن بهبود پیدا می کند و بعد از انجام این نوع از جراحی زیبایی به زندگی عادی و روزمره خود باز خواهد گشت.

چه افرادی لابياپلاستى با RF surgery را انجام می دهند؟

خانم هایی که دارای لابیاهایی با اندازه های غیر طبیعی و بزرگ و یا خانم هایی که به دلیل داشتن زایمان های متعدد، ظاهری طبیعی در لابیا خود نداشته و یا با مشکل رو به رو شده اند، لابیاپلاستی را انجام می دهند.

از جمله افرادی که نمی توانند لابیاپلاستی را انجام دهند، خانم هایی هستند که سیگار می کشند، ولی در مابقی خانم ها انجام این جراحی موفقیت آمیز بوده و می توانند با انجام این نوع از جراحی زیبایی واژن به هدف خود از لابیاپلاستی یعنی داشتن واژنی زیبا تر و حساس تر در روابط زناشویی خود برسند.

چه اقداماتی را باید قبل از انجام لابياپلاستى با RF surgery انجام داد؟

خانم ها عزیز باید به جراح زیبایی واژن مراجعه نموده و انتظارات خود را از این جراحی بیان کنند. بعد از معاینه جراح زیبایی زنان، سابقه بیماری ها، روابط جنسی و آناتومی بدن فرد مورد بررسی قرار خواهد گرفت. زیرا در افراد مختلف نتیجه جراحی ممکن است با توجه به آناتومی بدن فرد متفاوت باشد. زیرا در این بررسی ها لابیا ها از نظر عدم تقارن، رنگ و سایز لابیا ها مورد توجه قرار می دهند.

RF surgery چیست؟

در جراحی زیبایی واژن نیاز است تا همراه با لیزر، دکتر باید دارای تبحر و تجربه نیز باشد. زیرا با داشتن این موارد میزان خونریزی و تخریب نیز کمتر خواهد بود. همچنین میزان دوره نقاهت نیز به 4 الی 6 هفته کاهش خواهد یافت.

RF surgery نیز لیزری است حرارتی – رادیویی است. استفاده از RF surgery  می تواند لابیا های زنان را به بهترین نحوه برش بزند.  زیرا به دلیل استفاده از لیزر میتوان، قسمت های حساس تر که دارا عصب است را برش زد بدون آن که آسیبی وارد شود. همچنین فرکانس رادیویی با فرکانس بالای 4.00  مگاهرتز استفاده می کند.

به همین دلیل است که دستگاه RF  نیز از جمله دستگاههای محبوب در حوزه زیبایی زنان است و دومین روش محبوب در جراحی زیبایی زنان به شمار می رود.

مزایای RF surgery

به دلیل کم بودن حرارت، دستگاه های الکتروکوتر و لیزر ، همچنین کم بودن فرکانس دستگاه ها، نسبت به دستگاه های دیگر میزان آسیب رسی به بافت های واژن نیست کم تر می باشد، همچنین زخم کمتر و درمان زود تر زخم نیز در این شرایط انجام می شود. از دیگر مزایای استفاده از الکتروکوتر و لیزر(RF surgery):

  • ترمیم سریع تر
  • تورم کمتر
  • کبودی کمتر
  • ناراحتی کمتر
  • کمر درد کمتر

به همین دلیل استفاده از دستگاه RF surgery لابیاپلاستی نتیجه بهتری خواست. پس در حوزه زنان این در رده دوم جراحی زیبایی زنان است. همچنین به دلیل آن که می توان با استفاده از RF تا جای ممکن ظاهر لابیاها را بهبود بخشید، می توان زیبایی را به واژن باز گرداند.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بعد از آن که لابیاپلاستی توسط جراح زیبایی زنان انجام شد، باید مراقبت هایی را در نظر داشت تا نتیجه جراحی قابل قبول شود.

برخی از مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

  • بروز عفونت با رعایت بهداشت فردی و مصرف دارو های تجویز شده، می تواند از بروز عفونت در واژن و لابیا ها اجتناب کند. در صورت مشاهده هر گونه قرمزی، تورم و درد در ناحیه جراحی باید با پزشک خود تماس بگیرید.
  • استحمام بعد از گذشت 48 ساعت از جراحی مجاز است. پس قبل از انجام جراحی حتما به حمام رفته شود.
  • دست زدن به موضع عمل شده نیز ممنوع است و همچنین شستشوی بیش از حد نیز اصلا خوب نیست.

برخی از مقالات مرتبط

لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی

نحوه انجام لابیاپلاستی

علل عمل لابیاپلاستی

بهترین جراح زیبایی واژن

راه های ارتباطی

 ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

 پیج اینستاگرام

 کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا