هر آنچه که باید قبل از لابیاپلاستی با لیزر بدانید!

دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » لابیاپلاستی » هر آنچه که باید قبل از لابیاپلاستی با لیزر بدانید!
مدت زمان مطالعه :
۴ دقیقه
دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » لابیاپلاستی » هر آنچه که باید قبل از لابیاپلاستی با لیزر بدانید!
۴ دقیقه

هر آنچه که باید قبل از لابیاپلاستی با لیزر بدانید!

لابیاپلاستی از جمله جراحی های زیبایی واژن است که به منظور درمان و افزایش زیبایی در آلت تناسلی خانم ها انجام می شود. این نوع از جراحی زیبایی واژن با روش های متعددی انجام می شود که در این مقاله به توضیح لابیاپلاستی با لیزر می پردازیم.

دکتر شهناز شایان فر حین عمل لابیاپلاستی
دکتر شایان فر حین عمل لابیاپلاستی با لیزر

هدف از انجام لابیاپلاستی چیست؟

معمولاً انجام جراحی لابیاپلاستی به دلایل زیر انجام می شود:

  • خانم هایی که در هنگام پوشیدن لباس های تنگ با مشکل مواجه می شوند.
  • خانم هایی که در هنگام برقرار کردن رابطه جنسی از آلت تناسلی خود خجالت می کشند.
  • خانم هایی که دارای لابیای نامتناسب و نامتقارن است.
  • خانم هایی که در ادرار کردن مشکل دارند.
  • خانم هایی که خواستار آلت تناسلی زیبایی هستند.
  • در مواردی دیگر عده ای از زنان به قدری لابیاهای بزرگ دارند که در هنگام انجام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری یا ورزش باعث درد و تحریک لابیاها می شود و این برایشان مشکل ساز می شود.
  • عده ای از زنان به علت بالارفتن سن و دیگر عوامل لابیاهایی شل و افتاده دارند. این مساله در آنها نوعی احساس ناخشنودی و عدم اعتماد به نفس ایجاد می کند که علاقه دارند از این حالت رهایی یابند.

انواع تکنیک های جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در هر حال نوعی عمل جراحی است و تنها در چگونگی ایجاد برش با یکدیگر متفاوت هستند. جراح لابیاپلاستی ممکن است از چاقو، لیزر و یا RFSurgery برای بریدن استفاده کند.

جراحی زیبایی واژن با روش لابیاپلاستی را می توان با بی حسی موضعی و بیهوشی کامل انجام داد. تشخیص نحوه  انجام جراحی با توجه به شرایط بیمار و بررسی های جراح زیبایی واژن انجام می شود. در روش استفاده از بی حسی موضعی فرد بعد از انجام جراحی، می تواند به منزل برود. در صورتی که از بی هوشی کامل استفاده شود، باید فرد یک شب را در بیمارستان بماند.

لابیاپلاستی با لیزر

متاسفانه به دلیل تبلیغاتی که بسیاری از پزشکان و مراکز دارند، این موضوع را در بین افراد جا انداخته اند که بهترین روش لابیاپلاستی، لابیاپلاستی با لیزر است. در حالی که این باور کاملا اشتباه است و طبق آخرین گزارشات روز دنیا لابیاپلاستی با RF بهترین روش لابیاپلاستی است، زیرا لیزرها صدمه حرارتی زیادی به بافت های اطراف می رساند.

به شما توصیه می کنیم در ویدئو زیر توضیحات دکتر شهناز شایان فر جراح و متخصص زنان  را درباره لابیاپلاستی با آر اف گوش دهید:

اقدامات قبل از لابیاپلاستی 

اصولا قبل از لابیاپلاستی پزشک متخصص زنان، متقاضی عمل لابیاپلاستی را معاینه می کند و برخی آزمایشات و تست پاپ اسمیر را برای فرد تجویز می کند. در صورت مشاهده هر گونه بیماری مانند عفونت، زگیل تناسلی، تبخال و یا خونریزی های غیرطبیعی اقدام به جراحی لابیاپلاستی نمی کند و توصیه می کند که ابتدا نسبت به درمان بیماری ها اقدام کند و پس از بهبودی کامل عمل لابیاپلاستی را انجام دهد.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

یکی از سوالاتی که اکثر افرادی که به دنبال عمل لابیاپلاستی هستند می پرسند این است که؛ لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

در جواب باید گفت که روش جراحی بسته به وضعیت جسمی شما و صلاحدید جراحتان انتخاب می شود. در کل سه روش برای لابیاپلاستی وجود دارد که این روش ها عبارتند از عمل جراحی لابیاپلاستی، لابیاپلاستی با لیزر و لابیاپلاستی با آر اف که همان طور که قبلا هم گفته شد لابیاپلاستی با RF جزء بهترین روش های لابیاپلاستی است.

آیا لابیاپلاستی با لیزر بدون بخیه است؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعه کنندگان دارند این است که، آیا لابیاپلاستی با لیزر بدون برش و بدون بخیه است؟

در جواب باید گفت که خیر؛ زیرا لابیاپلاستی با لیزر به این صورت نیست که جراح زنان توسط اشعه لیزر  بتواند لابیاها را به شکل دلخواه درآورد، بلکه لیزر هم نوعی برش لابیاهاست و نیاز به برش و بخیه دارد. بنابراین تبلیغات سوئی که بسیاری از پزشکان غیر متخصص درباره لابیاپلاستی بدون بخیه دارند را باور نکنید و سعی کنید قبل از انجام لابیاپلاستی تحقیقات و مطالعه بیشتری درباره این عمل داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لابیاپلاستی با لیزر ویدئو زیر را از دست ندهید:

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا