هر آنچه که باید درباره لابیاپلاستی بدانید!

دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » لابیاپلاستی » هر آنچه که باید درباره لابیاپلاستی بدانید!
مدت زمان مطالعه :
۲۳ دقیقه
دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » لابیاپلاستی » هر آنچه که باید درباره لابیاپلاستی بدانید!
۲۳ دقیقه

هر آنچه که باید درباره لابیاپلاستی بدانید!

اگر به دلیل بزرگ بودن بیش از حد لبه های واژن و یا بیرون بودن لابیاها اعتماد به نفس خود را در رابطه جنسی با همسرتان از دست داده اید! اگر در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و شلوارهای جین احساس درد می کنید! اگر در هنگام دوچرخه سواری و یا سوارکاری احساس درد و سوزش در ناحیه واژن دارید! چاره شما، عمل لابیاپلاستی است. با جراحی لابیاپلاستی می توانید برای همیشه از شر تمامی این مشکلات خلاص شوید.

افراد در هنگام مراجعه به دکتر شهناز شایان فر بهترین جراح زیبایی واژن در تهران می توانند با مشاهده عکس ها و فیلم عمل لابیاپلاستی ،به تجربه و البته تخصص کافی ایشان در حوزه عمل های زیبایی پی ببرند . ما در ادامه به بررسی جراحی لابیوپلاستی می پردازیم. اگر شما هم متقاضی برای جراحی لابیوپلاستی هستید توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه فرمایید .

در این فیلم می توانید رضایت یکی از مراجعه کنندگان دکتر شهناز شایان فر جراح و متخصص زنان را از عمل لابیاپلاستی را ببینید


لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی زنان است که جراح در طی این عمل شکل ظاهری لبه داخلی و بیرونی واژن  را به منظور زیباتر شدن این ناحیه تغییر می دهد. اکثر متقاضیان این عمل خواستار کوچک تر شدن لبه داخلی واژن هستند، به طوری که لبه داخلی از لبه بیرونی واژن بیرون نزند. البته در طی عمل لابیاپلاستی امکان برداشتن مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز وجود دارد.

لابیا مینور ارگانی است که نقش بسیار مهمی در حس لذت حین سکس دارد و آنچه که جراح ، لازم است حین جراحی لابیوپلاستی بدان توجه داشته باشد این است که در مرحله اول یک ظاهر طبیعی برای بیمار ایجاد کند و دوم این که حس بیمار حین رابطه جنسی کاملا حفظ شود .

کاندیدای مناسب برای جراحی لابیوپلاستی

زنانی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها و نامتقارن بودن آنها مشکلات زیر را تجربه می کنند می توانند کاندیدای مناسبی برای عمل لابیوپلاستی باشند:

🔴 ظاهر بد لابیاها که ممکن است سبب ناراحتی خود فرد و یا همسرش شود که همین موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس زن در حین رابطه جنسی می شود.

🔴 احساس درد و فشار در زمان رابطه زناشویی

🔴 احساس خارش، کشش، درد و ناراحتی حین استفاده از لباسهای تنگ و یا دوچرخه سواری، اسب سواری و یا حتی نشستن.

🔴 عدم تقارن لابیاها

🔴 افزایش چین و چروک در این ناحیه که می تواند عامل بروز اختلالات بسیاری شود.

🔴 افتادگی و شل شدگی پوست در این ناحیه

🔴افزایش حساسیت

🔴 بزرگی بیش از حد لابیاها سبب عدم تحریک پذیری کلیتوریس شود.

🔴انحراف و پخش شدن (چند جهتی شدن) جریان ادرار

در ویدئو زیر می توانید توضیحات دکتر شهناز شایان فر را در ارتباط با اینکه چه کسانی کاندیدای عمل لبیوپلاستی هستند بشنوید:


عمل لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی واژن است که جهت شکل دادن به لبه های داخلی واژن، لبه های بیرونی یا هر دو از آن استفاده می شود.

لبه های داخلی از کلیتورس و دهانه واژن و لبه های بیرونی از ناحیه اطراف واژن تشکیل شده است. لبه های دهانه واژن به دلایلی از جمله رابطه زناشویی، مقاربت جنسی، زایمان، ژنتیک و افزایش سن کشیده شده و نامتقارن می شود که می توان به کمک عمل لابیاپلاستی ظاهر زیباتری به لابیاها بخشید.

هدف عمده لابیاپلاستی  تقارن لبه های واژن است. در برخی افراد یکی از لبه ها بلندتر از دیگری می باشد که از طریق این جراحی  طول هر دو لبه کاهش پیدا میکند تا با یکدیگر هم اندازه و متقارن شوند. گاهی نیز فرد هیچ یک از مشکلات ذکر شده را ندارد و تصمیم به عمل لبیوپلاستی می گیرد. در این موارد بهتر است با متخصص زنان مشورت شود.

اشکال مختلف لابیاها
عکس انواع مختلف لابیاها

در چه سنی می توان عمل لابیاپلاستی انجام داد؟

با توجه به اینکه بلوغ جنسی و رشد جسمی در افراد مختلف متفاوت است، نمی توان یک بازه سنی دقیق را برای عمل لابیاپلاستی مشخص کرد. به طور کلی می توان گفت که؛ عمل زیبایی لابیاپلاستی محدودیت سنی نداشته و می تواند بعد از بلوغ انجام شود.

اگر بخواهیم محدوده سنی برای این عمل تعیین کنیم برای دختران بالای 18 تا زنان 50 ساله این عمل انجام می شود. در زنان بالای 50 سال، بدن در ترمیم و بهبود جای بخیه ممکن است با مشکل مواجه شود به همین دلیل در این سن عمل لابیوپلاستی پیشنهاد نمی شود. در مورد دختران زیر 18 سال هم، به دلیل تکمیل نشدن رشد جنسی، عمل لبیوپلاستی انجام نمی شود.

آیا دختران باکره می توانند عمل لابیوپلاستی انجام دهند؟

از آنجا که عمل لابیاپلاستی بر روی لبه های بیرونی واژن انجام می شود، بنابراین هیچ آسیبی به پرده بکارت طی عمل لابیوپلاستی وارد نمی شود. و تنها طروق آسیب رسیدن به پرده بکارت (پاره شده پرده بکارت)؛ دخول حین رابطه جنسی، وارد شدن هر چیزی به دهانه واژن و همچنین گاهاً در برخی از دختران که پرده بکارت نازکی دارند ورزش هایی مثل دوچرخه سواری، سوارکاری و ژیمناستیک نیز امکان آسیب رساندن به پرده بکارت را دارد.

در ویدئو زیر می توانید توضیحات دکتر شهناز شایان فر را درباره خطر لابیاپلاستی در دختران باکره بشنوید:


علت بزرگی لابیاها چیست؟

ظاهر و اندازه لابیاها در هر خانمی متفاوت است. خیلی از خانم ها مادرزادی با لابیاهای بزرگ متولد می شوند و در بعضی از آنها بعد از تولد و طی تغییراتی ( بارداری، اختلالات هورمونی، افزایش سن) که در بدن آنها ایجاد می شود، لابیامینور آنها بزرگ می شود.

جراحی لابیا پلاستی با دو جنبه زیبایی و درمانی انجام می شود، که بیشتر خانم ها با هدف زیبایی واژن این عمل را انجام می دهند. اما برخی از زنان به دلیل مشکلاتی مانند سوزش، درد، خارش و التهاب در ناحیه لابیاها اقدام به جراحی لابیاپلاستی می کنند.

روش های لابیاپلاستی

در گذشته از یک روش برای عمل لابیاپلاستی انجام می شد. در این روش پوست و چین های لابیا که باعث بدشکلی واژن می شد از طریق برش برداشته می شد. این روش عوارض فراوانی را برای فرد به همراه داشت از جمله این عوارض  می توان به؛ آسیب دیدن عصب حسی، ماندن جای بخیه و زخم بر روی ناحیه تناسلی که در نهایت باعث کاهش میل جنسی فرد نیزمی شد اشاره کرد.

 امروزه از روش های جدید برای کاهش درد و بهبود روابط جنسی استفاده می شود. در روش جدید که به صورت سرپایی انجام می شود، فرد تحت بیهوشی عمومی یا داروی آرام بخش قرار می گیرد.

جراح زیبایی زنان در ابتدا برش هایی کوچک در ناحیه لابیامینور و ماژور ایجاد می کند. سپس با استفاده از تکنینک های زیباسازی واژن (trimming و wedge-shaped ) بافت ها و پوست اضافی را به گونه ای خارج می کند که آسیبی به بافت های عصبی وارد نشود. بعد از برداشتن بافت های باقیمانده را کشیده و به هم بخیه می زند. این کار نیازمند دقت و حساسیت پزشک می باشد به همین دلیل بهتر است به بهترین جراح زیبایی واژن مراجعه کنید.

تکنیک trimming

در این روش از لابیاپلاستی، برشی به حالت مستقیم در لب های داخلی واژن ایجاد می شود و پس از خارج کردن بافت اضافه آن محلی که برش زده شده است بخیه می شود. این روش از لابیاپلاستی حدود یک ساعت زمان می برد.

تکنیک wedge-shaped

در این روش از لابیاپلاستی، با ایجاد برشی به شکل V در لابیامینور، بافت های اضافی بخش مرکزی برداشته می شود. این عمل نسبت به تکنیک trimming نیاز به زمان بیشتری دارد (مدت زمان عمل حدوداً دو ساعت)، اما نتیجه بهتری نیز در پی خواهد داشت.

توصیه های لازم برای زنان

❌ در صورتی که سابقه هر گونه بیماری دارید بهتر است قبل از عمل لابیوپلاستی پزشک خود را در جریان بگذارید.

❌ در صورتی که سیگار مصرف می کنید از شما خواسته می شود که آن را از یک هفته قبل از جراحی کنار بگذارید بهتر است به توصیه های پزشک گوش کنید.

❌ اگر شما زیر 18 سال هستید توصیه می شود که منتظر بمانید و جراحی را مدتی بعد انجام دهید البته بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید تا اطلاعات کامل تر از جراحی به شما دهد.

مزایای عمل لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی

✅ به دلیل وجود رگ های خونی فراوان در ناحیه واژن دوران نقاهت آن بسیار کوتاه بوده و بیمار در بازه زمانی بسیار کمی بهبود می یابد.

✅ این عمل معمولا با بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیاز به بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد بلکه بیمار می تواند به منزل رفته و از روز دوم فعالیت های طبیعی خود را آغاز نماید.

✅ بیمار درد بسیار کمی را احساس می نماید.

✅ باعث رفع مشکلاتی از قبیل بزرگ بودن لب های کوچک، عدم تقارن لب های کوچک، شل شدن و افتادگی واژن، چین و چروک واژن ، احساس درد در زمان رابطه جنسی و… می شود.

✅ زیبایی واژن باعث افزایش اعتماد به نفس خانم ها می شود.

✅ افزایش کیفیت رابطه جنسی

✅ انجام عمل لابیاپلاستی نه تنها باعث کاهش میل جنسی نمی شود، بلکه باعث افزایش میل جنسی و رضایت زوجین هنگام مقاربت جنسی می شود.

✅ لابیاپلاستی از دسته عمل های سبک پزشکی به شمار می رود و معمولا هیچ گونه عوارضی ندارد. اما وجود ورم یا خونریزی جزئی پس از عمل کاملا طبیعی است که پس از معمولا پس از گذشت چند هفته به تدریج کاهش یافته و از بین می رود.

✅ دختران مجردی که از ظاهر نامناسب دستگاه تناسلی خود رنج می برند نیز می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند. این عمل مختص زنان متاهل نمی باشد بلکه برای دختران مجرد نیز مناسب است.

✅ این عمل بدون بیهوشی جنرال و در حدود یک الی دو ساعت طول می کشد که پس از آن بیمار می تواند مرخص شود.

خطرات لابیوپلاستی

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل عوارضی است که معمولا بعد از هر نوع عمل برای فرد ایجاد می شود. از جمله می توان به خونریزی، هماتوم و عفونت بعد از عمل اشاره کرد که موقت بوده و بهبود می یابد.

عوارض جراحی لابیاپلاستی

در حقیقت می توان گفت لابیوپلاستی عارضه خاصی ندارد و تنها مزایا آن شامل فرد می شود . اما اگر جراحی که برای لابیوپلاستی انتخاب می کنید از مهارت کافی برخوردار نباشد می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در این ناحیه شود . از آنجا که ناحیه واژن یک ناحیه حساس است هر گونه مشکل و اختلال در این ناحیه ، سبب بروز مشکلات روحی و البته زناشویی در فرد می گردد .

عوارض جراحی لابیاپلاستی طبیعی و کوتاه مدت است به طوری که پس از مدتی از بین می روند و جای هیچگونه نگرانی نیست. عوارض احتمالی لابیاپلاستی عبارتند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • بروز بی حسی ،البته به طور موقت
 • احساس درد
 • تورم

این مواردی که ذکر شده همگی گذرا هستند. شما می توانید با انتخاب آگاهانه جراح زیبایی زنان از بروز این عوارض تا حد امکان جلوگیری کنید. یک جراح زیبایی زنان با تجربه با کمک تکنیک ها و روش های نوین احتمال بروز عوارض را از بین می برد.

لازم است این نکته را یادآور شویم که در صورتی که در انتخاب جراحتان دقت و وسواس لازم را نداشته باشید ممکن است عوارضی مانند عدم تقارن لابیاها، کوچک شدن بیش از حد لابیاها و…. را تجربه کنید.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

بسیاری از خانم ها با این عقیده که لابیاپلاستی باعث از بین رفتن میل جنسی می شود، به این دلیل از انجام آن می هراسند. در صورتی که این عقیده کاملا اشتباه است. اگر جراحی لابیاپلاستی صحیح انجام شود و پزشک از تکنیکی استفاده کند که روی اعصاب ناحیه تناسلی تاثیری نداشته باشد، نه تنها باعث کاهش میل جنسی نمی شود بکله به دلیل برداشته شدن چین های پوستی از روی لابیاها و نمایان تر شدن بیشتر کلیتوریس میل جنسی نیز افزایش پیدا کند.

از طرفی به علت تاثیری که جراحی لبیوپلاستی بر افزایش اعتماد بنفس می گذارد باعث افزایش میل جنسی نیز می شود.

شایان ذکر است که در صورتی که جراحی لابیاپلاستی توسط پزشک غیرمتخصص انجام شود و بیش از حد لابیاها کوچک شود، امکان دارد فرد میل جنسی خود را از دست دهد.

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

برخی افراد اینگونه تصور دارند که عمل لابیوپلاستی تنها برای  بانوانی است که، ازدواج کرده اند و یا سابقه بارداری قبلی داشته اند. این عمل حتی در دختران مجرد و در سنین مختلف انجام می شود و تاثیرات بسیار خوبی همراه داشته است.

سوالی که بیشتر مراجعین از دکتر شایان فر زنان دارند، این است که جراحی لابیاپلاستی برای چه زنانی ممنوع است؟ امروزه علم پزشکی خصوصا در حوزه زنان پیشرفت های قابل توجهی داشته است و در نتیجه میزان بروز عوارض در این گونه عمل ها به حداقل رسیده است.

این جراحی محدودیت های جدی ندارد، ولی افرادی که دچار بیماری های خاص هستند و از نظر جسمی سالم نیستند و همچنین افرادی که از نظر روحی سالم نیستند برای این جراحی کاندید مناسبی نیستند زیرا در هیچ شرایطی حتی بعد از یک جراحی ایده ال از نتایج جراحی خود راضی نخواهند بود.

اقدامات قبل از لابیوپلاستی

جراح زیبایی زنان قبل از انجام لابیاپلاستی طی جلسه ای اطلاعاتی به بیمار درباره نحوه عمل و عوارض آن می دهد. در صورتی که فرد دارای سوابق بیماری به خصوص بیماری های زنان و مقاربتی است باید در اختیار پزشک متخصص قرار دهد. زیرا یکی از شرایط این جراحی برخورداری از سلامت جسمی است.

همچنین فرد در صورتی که دارای بیماری خاصی است و داروهایی را مصرف کند باید پزشک را در جریان قرار دهد. از آنجائیکه که این عمل برای ترمیم لابیا می باشد و نوعی جراحی زیبایی واژن است معمولا همه افراد در تمامی سنین می توانند عمل لبیوپلاستی را انجام دهند اما توصیه ما این است که این عمل بعد از سن 18 سالگی انجام شود.

پس از عمل لابیاپلاستی چه مراقبت هایی لازم است؟


در روز جراحی حتما شخصی به عنوان همراه داشته باشید زیرا امکان دارد بلافاصله بعد از عمل در راه رفتن نیاز به کمک داشته باشید.
  
استفاده از قرص های مسکن برای کاهش درد در روزهای اول پس از عمل (مادامیکه مسکن مصرف استفاده می کنید از مصرف الکل پرهیز کنید).  
استفاده از کمپرس یخ در روز اول پس از عمل  
ناحیه تناسلی خود را 2 بار در روز با ژل شستشوی مخصوص بانوان شستشو دهید و آن را با سشوار خشک کنید.  
داروهای تجویز شده توسط پزشک مانند پماد و آنتی بیوتیک ها را به موقع استفاده نمایید.  
از پوشیدن لباس های تنگ در هفته اول عمل خودداری کنید.  
چهل و هشت ساعت پس از عمل می توانید دوش بگیرید ولی تا دو ماه از نشستن در وان و رفتن به استخر خودداری کنید.  
پس از پنج روز تا یک هفته می توانید به کار خود بازگردید و فعالیت روزانه خود را شروع کنید.  
سه هفته اول پس از عمل از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید، مانند استفاده از میوه ها و سبزی های مناسب تا دچار یبوست نشوید.  
یک ماه پس از عمل می توانید فعالیت جنسی داشته باشید.  
از انجام ورزش هایی مانند دوچرخه سواری تا دو ماه خودداری نمایید.  
دو روز اول بعد از جراحی از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید.  
اگر هنگام جوش خوردن بخیه ها خارش داشتید از پماد تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. البته زمانی که از RFSurgery  برای برش لابیاها استفاده می کنیم، نتیجه مطلوب تر خواهد بود و بخیه ها سریعتر بهبود می یابند.  
سیگار نکشید چون سیگار ترمیم زخم های بعد از عمل را به تاخیر انداخته و ریسک عوارض را بالا می برد.  
اگر در حال مصرف ویتامین و آهن هستید آن را ادامه دهید.  

تغذیه بعد از لابیاپلاستی

یکی از سوال هایی که درباره اقدامات بعد از عمل لابیوپلاستی، اغلب افراد می پرسند این است که چه رژیم غذایی بعد از لابیاپلاستی مناسب می باشد؟ فرد باید از عواملی که باعث درد در ناحیه واژن می شود اجتناب کند، یکی از این عوامل یبوست است.

✅ از موادی که حاوی پروتئین بالا مانند آجیل (البته توجه کنید که شور نباشد) و ویتامین C بالایی هستند استفاده کنید مانند آب پرتقال طبیعی

✅ از موادی که ترمیم کننده زخم هستند مانند آناناس و آلوئه ورا میل کنید.

✅ غذاهایی که ما به شما پیشنهاد می کنیم بعد از عمل لابیاپلاستی میل کنید شامل آب قلم، آب مرغ و گوشت قرمز است.

✅ سعی کنید در این دوره کمتر از فست فود استفاده کنید.

✅ برای جلوگیری از یبوست باید مایعات فراوان استفاده شود و غذاهایی که نرم و سبک می باشد مصرف شود. در این مورد بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا مشکلی پیش نیاید.

میزان فعالیت

 • هرچه سریعتر راه رفتن را شروع کنید.
 • حداقل به مدت 2 روز رانندگی نکنید و پس از آن اگر خودتان احساس کردید قادر به انجام آن هستید می توانید رانندگی کنید.
 • در هفته اول بار بیش از 2 کیلوگرم را بلند نکنید.
 • تا  6 الی 8 هفته بعد از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.
 • 1 الی 2 هفته بعد از عمل می توانید به سرکار خود برگردید.
 • فعالیتهای ورزشی را تا دو ماه بعد از عمل به تعویق بیاندازید.

مراقبت از زخم

پس از 48 ساعت دوش بگیرید، زخم را باید خشک و تمیز نگه دارید و هرروز از نظر علائم عفونت چک کنید. کمی تورم و قرمزی در 1 تا 2 هفته اول ممکن است وجود داشته باشد و حتی مقداری ترشح ولی اگر ترشح سبز رنگ یا زرد و چرکی بود باید به پزشک خود مراجعه کنید.

توجه: بخیه های شما جذب می شود و نیاز به کشیدن ندارد.

اسکار عمل تا 3 ماه ممکن است حالت مایل به قرمز داشته باشد ولی پس از آن به تدریج همرنگ بقیه قسمتهای لابیا می شود و دیده نمی شود.

زمان مراجعه به پزشک بعد از لابیاپلاستی

بعد از هر عمل جراحی نیاز است که چندین جلسه توسط پزشک ویزیت شوید، که بعد از عمل لبیوپلاستی معمولا نیاز به دو بار ویزیت است. که اولین معاینه یک هفته بعد ازعمل لابیاپلاستی و معاینه دوم یک ماه بعد از لابیاپلاستی انجام می گیرد. معمولاً در جلسه دوم پزشک تشخیص می دهد که آیا بیمار می تواند رابطه جنسی را از سر بگیرد یا خیر؟

نکته: درد و التهاب بعد از جراحی لبیوپلاستی کاملاً طبیعی است و این درد و تورم به مرور کم می شود، در صورتی که تا یک ماه بعد از عمل فرد همچنان احساس درد در ناحیه واژن داشته باشد حتما باید به پزشک متخصص خود مراجعه کند.

جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

بسیاری بر این باور هستند که جراحی ترمیمی لابیاپلاستی حتما باید پس از عمل اول لابیاپلاستی انجام گیرد، در حالی که این باور کاملا اشتباه است. زیرا جراحی بازسازی لابیاپلاستی (جراحی ترمیمی لابیاپلاستی) فقط در بیمارانی انجام می شود که از نتیجه عمل اولیه رضایت ندارند و یا اینکه به دلیل عدم تبحر جراح لابیاها بیش از حد کوچک شده اند.

جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم بسیار سخت تر از جراحی اولیه است، زیرا در جراحی اولیه به دلیل عدم تبحر و دقت پزشک اولیه لابیاها بسیار آسیب دیده اند و نیاز به بازسازی و ترمیم آن است که قطعا باید توسط متخصص زنانی که دوره های جراحی زیبایی زنان را گذرانده است و کارنامه موفقی در این زمینه دارد این عمل انجام شود.

در فایل تصویری زیر می توانید توضیحات دکتر شایان فر متخصص زنان و جراحی زیبایی زنان را در ارتباط با جراحی بازسازی لابیاپلاستی گوش دهید:


لابیاپلاستی با لیزر

باور بسیاری از افراد این است که بهترین نوع لیزر برای عمل لابیاپلاستی، لیزرهای CO2 هستند، در حالی که طبق آخرین گزارش هایی که در زمینه جراحی زیبایی زنان ارائه شده است این باور کاملاً رد شده است، زیرا این نوع لیزر به دلیل تششع حرارتی باعث آسیب های بسیار شدیدی به بافت های اطراف می شود.

در حال حاضر بهترین روش لابیاپلاستی، لابیاپلاستی با RF surgery است که از جمله مزایای آن می توان به ترمیم سریع تر، تورم کمتر و عدم آسیب رسانی به بافت های اطراف اشاره کرد.

در ویدئو زیر می توانید توضیحات دکتر شایان فر در ارتباط با اینکه لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی گوش دهید:


هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی تعرفه دقیقی ندارد، اما معیارهایی از جمله؛ مکان جراحی، تجهیزاتی که در طی جراحی استفاده می شود، روش جراحی لبیوپلاستی و مواردی از این قبیل همگی در میزان هزینه موثر است. توصیه می شود برای جراحی های ناحیه تناسلی ملاک خود را در انتخاب جراح زیبایی زنان، هزینه قرار ندهید، زیرا ممکن است یک انتخاب نا آگاهانه سبب شود تا از نتیجه جراحی خود رضایت نداشته باشید و عوارض خطرناک و غیرقابل جبرانی را تجربه کنید.

هزینه عمل لابیا پلاستی به عواملی از جمله میزان تغییرات واژن نیز بستگی دارد. پزشک در ابتدا به بررسی دقیق ناحیه تناسلی پرداخته و تغییراتی که قرار است اعمال شود را ارزیابی می کند. بعد از معاینه می تواند هزینه دقیق را به شما اعلام کند و در بیشتر موارد امکان دارد نیاز به جراحی نباشد و مشکل شما از روش غیر جراحی قابل درمان باشد.

دکتر شهناز شایان فر جراح زیبایی زنان، در مرحله اول بیمار را به طور کامل معاینه می کند و بهترین راه کار های درمانی را پیشنهاد می دهند. در بیشتر مواقع این جراحی را هم زمان با سایر جراحی ها انجام می دهند. واژینوپلاستی یکی از جراحی های است که همراه با لابیاپلاستی نتایج بسیار خوبی برای فرد دارد.

آیا عمل لابیاپلاستی شامل بیمه می شود؟

از آنجا که این عمل جزء عمل های زیبایی است، مشمول هیچ گونه بیمه ای نمی شود. و متاسفانه شرکت های بیمه به این مورد که این عمل به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده است توجه ای نمی کند و در هر صورت این عمل را جزء عمل های زیبایی می دانند.

کلام آخر

امروزه روش های نوینی در حوزه پزشکی زنان ابداع شده است که افراد می توانند در کوتاه ترین زمان از هر گونه ناراحتی در ناحیه واژن خود رهایی یابند. ناراحتی و اختلال در این ناحیه می تواند سبب بروز بسیاری از مشکلات در زندگی زناشویی افراد گردد. لابیاپلاستی یکی از روش های زیبایی واژن است که امروزه طرفداران بسیاری دارد.

جراحی لابیاپلاستی در اکثر موارد با کمک بی حسی موضعی انجام می شود و فرد عملا دردی را احساس نمی کند. بعد از بی حسی کامل بیمار، عمل قرینگی لب های واژن و اصلاح فرم آن ها انجام می شود. مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی و توجه به تجویزاتی که متخصص زنان می کنند بسیار مهم است و می تواند نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد.

سوالات پر تکرار عمل لابیاپلاستی

در ویدئو زیر می توانید پاسخ تمامی سوالاتی که در زمینه لابیوپلاستی دارید از زبان دکتر شهناز شایان فر جراح و متخصص زنان بشنوید:


سوالات متداول

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا