Search
Close this search box.
لابیاپلاستی

لابیاپلاستی – افزایش اعتماد به نفس با یک جراحی

لابیاپلاستی، یک فرآیند جراحی زیبایی است که به طور متداول برای بهبود ظاهر لبهای زنانه استفاده می‌شود. این جراحی اهمیت زیادی در بهبود اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر بدن دارد. در این مقاله، به تفصیل به معنی، فرآیند اجرای لابیاپلاستی، و هدف‌های این جراحی پرداخته خواهد شد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی است که جراح در طی این عمل شکل ظاهری لبه داخلی و بیرونی واژن  را به منظور زیباتر شدن این ناحیه تغییر می دهد. اکثر متقاضیان این عمل خواستار کوچک تر شدن لبه داخلی واژن هستند، به طوری که لبه داخلی از لبه بیرونی واژن بیرون نزند. البته در طی عمل لابیاپلاستی امکان برداشتن مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز وجود دارد.

لابیا مینور ارگانی است که نقش بسیار مهمی در حس لذت حین سکس دارد و آنچه که جراح ، لازم است حین جراحی لابیوپلاستی بدان توجه داشته باشد این است که در مرحله اول یک ظاهر طبیعی برای بیمار ایجاد کند و دوم این که حس بیمار حین رابطه جنسی کاملا حفظ شود .

01:30
truncate dir-rtl

جراحی لابیاپلاستی توسط دکتر شهناز شایان فر

هدف از لابیاپلاستی چیست؟

شاید تا امروز به کرار عنوان عمل لابیاپلاستی را از اطرافیان خود شنیده باشید.

 • اما آیا هدف های این عمل جراحی را می شناسید؟
 • به نظر شما چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل لابیاپلاستی هستند؟
 • آیا این عمل جراحی تنها به زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی می انجامد، یا می تواند ابعاد درمانی را نیز شامل شود؟

این افکار و سوالات جزء دغدغه های اصلی هر فردی است که تمایل به انجام عمل لابیاپلاستی  دارد. مطمئنا بررسی همه جانبه ی روش های مختلفی که برای این عمل جراحی وجود دارد، می تواند فرد متقاضی را در یافتن بهترین روش لابیاپلاستی، کمک نماید.

هدف اصلی این روش زیبایی کوچک کردن لابیاهای بد شکل و افتاده می باشد. کوچک کردن لابیاهای چروک خورده نه تنها به زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی کمک می کند بلکه می تواند لذت جنسی را در فرد دوچندان نماید.

مطمئنا تقویت اعتماد به نفس فرد تاثیرات غیرقابل انکاری در روابط احساسی او با همسرش دارد. علاوه بر این لابیاهای چروک خورده و نامتقارن می توانند جایگاه مناسبی برای تجمع میکروارگانیسم های عفونت زا باشند. بنابراین از این رو می توانند در احتمال ابتلای فرد به عفونت واژن را افزایش دهند.

کاندیدای مناسب برای جراحی لابیوپلاستی

زنانی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها و نامتقارن بودن آنها مشکلات زیر را تجربه می کنند می توانند کاندیدای مناسبی برای عمل لابیوپلاستی باشند:

 • ظاهر بد لابیاها که ممکن است سبب ناراحتی خود فرد و یا همسرش شود که همین موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس زن در حین رابطه جنسی می شود.
 • احساس درد و فشار در زمان رابطه زناشویی
 • احساس خارش، کشش، درد و ناراحتی حین استفاده از لباسهای تنگ و یا دوچرخه سواری، اسب سواری و یا حتی نشستن.
 • عدم تقارن لابیاها
 • افزایش چین و چروک در این ناحیه که می تواند عامل بروز اختلالات بسیاری شود.
 • افتادگی و شل شدگی پوست در این ناحیه
 • افزایش حساسیت
 • بزرگی بیش از حد لابیاها سبب عدم تحریک پذیری کلیتوریس شود.
 • انحراف و پخش شدن (چند جهتی شدن) جریان ادرار
02:14
truncate dir-rtl

کاندیدای مناسب برای عمل لابیاپلاستی چه کسانی هستند؟

تکنیک های لابیاپلاستی

در گذشته از یک روش برای عمل لابیاپلاستی انجام می شد. در این روش پوست و چین های لابیا که باعث بدشکلی واژن می شد از طریق برش برداشته می شد. این روش عوارض فراوانی را برای فرد به همراه داشت از جمله این عوارض  می توان به؛ آسیب دیدن عصب حسی، ماندن جای بخیه و زخم بر روی ناحیه تناسلی که در نهایت باعث کاهش میل جنسی فرد نیزمی شد اشاره کرد.

 امروزه از روش های جدید برای کاهش درد و بهبود روابط جنسی استفاده می شود. در روش جدید که به صورت سرپایی انجام می شود، فرد تحت بیهوشی عمومی یا داروی آرام بخش قرار می گیرد.

جراح زیبایی زنان در ابتدا برش هایی کوچک در ناحیه لابیامینور و ماژور ایجاد می کند. سپس با استفاده از تکنینک های زیباسازی واژن (trimming و wedge-shaped ) بافت ها و پوست اضافی را به گونه ای خارج می کند که آسیبی به بافت های عصبی وارد نشود. بعد از برداشتن بافت های باقیمانده را کشیده و به هم بخیه می زند. این کار نیازمند دقت و حساسیت پزشک می باشد به همین دلیل بهتر است به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید.

تکنیک trimming لابیاپلاستی

در این روش از لابیاپلاستی، برشی به حالت مستقیم در لب های داخلی واژن ایجاد می شود و پس از خارج کردن بافت اضافه آن محلی که برش زده شده است بخیه می شود. این روش از لابیاپلاستی حدود یک ساعت زمان می برد.

تکنیک wedge-shaped لابیاپلاستی

در این روش از لابیاپلاستی، با ایجاد برشی به شکل V در لابیامینور، بافت های اضافی بخش مرکزی برداشته می شود. این عمل نسبت به تکنیک trimming نیاز به زمان بیشتری دارد (مدت زمان عمل حدوداً دو ساعت)، اما نتیجه بهتری نیز در پی خواهد داشت.

روش های نوین لابیاپلاستی

در این قسمت قصد بررسی روش های مختلفی که در زمینه ی انجام لابیاپلاستی وجود دارند را بررسی نماییم.

 • عمل جراحی لابیاپلاستی
 • لابیاپلاستی با لیزرهای Co2
00:39
truncate dir-rtl

بهترین روش لابیاپلاستی چه روشی است؟

در این روش لابیاپلاستی به دلیل بکار بردن لیزر، شاهد اتفاقاتی مانند:

کاهش مدت زمان جراحی، کاهش دوران نقاهت، کاهش خونریزی احتمالی و… هستیم. همین مزایای ذکر شده از جمله عوامل محرک و محبوبیت این روش در میان افراد مختلف است.

این محبوبیت تا زمانی ادامه داشت که عوارض و معایب روش لابیاپلاستی با لیزر نمایان شد. همانطور که می دانید مکانیسم ایجاد برش به واسطه ی لیزرها، سوزاندن بافت می باشد. به همین دلیل صدمه حرارتی بافتی ناشی از لیزر، بسیار زیاد است.

علت درد بعد از لابیاپلاستی با لیزر نیز ممکن است همین صدمه های حرارتی باشند. پروتئین که بخش اعظم پوست و بافت زیر جلدی را تشکیل می دهد، در هنگام مواجهه با حرارت دچار آسیب و جمع شدگی می شود. همین عامل می تواند باعث ایجاد اسکار در محل برش های دستگاه لیزر در اندام تناسلی فرد شود.

موارد ذکر شده از جمله عواملی هستند که می توانند در ایجاد درد حین نزدیکی (بعد از لابیاپلاستی با لیزر) موثر باشند.

لابیاپلاستی با RF

از حدود 4 سال پیش تا کنون از روش نوین RF surgery در انواع جراحی های پلاستیک مثل: عمل زیبایی پلک استفاده می شود.

با این حال سابقه ی استفاده از لیزر در طب زیبایی زنان به سال ها قبل تر باز می گردد. در آن سال ها ابتدا پروفسور good man شروع به انجام لابیاپلاستی با لیزر نمود.

 • از نظر اکثر متخصصین صاحب نظر در سطح دنیا بهترین روش لابیاپلاستی استفاده از RF surgery می باشد.

نقش جراح در روند عمل لابیاپلاستی

توصیه ما به شما عزیزان این است؛ تا با ذهن هوشیار و منطقی به دنبال پزشک متخصصی باشید که دوره های فوق تخصصی اعمال جراحی زیبایی زنان را گذرانده باشد.

ثانیا لازم است تجربه و سابقه ی پزشکی گزینه های خود را در نظر بگیرید. وجدان و مهارت پزشک متخصص می تواند از جمله عوامل تاثیرگذار در مدیریت روند جراحی و نتایج حاصل از آن باشند.

 • همین مهارت و تجربه وجه تمایز جراحان زیبایی زنان و سابقه ی کاری آن ها نسبت به یکدیگر می باشد.

گول تبلیغات دروغ لابیاپلاستی را نخورید!

درست است که مسائل اقتصادی در عصر حاضر، عرصه را تنگ نموده است. در کمتر خانواده هایی دخل و خرج ها جور می باشد!!! شاید حتی خود شمایی که خواننده ی این مطلب می باشید یکی از پارامترهای مهمی که در انتخاب پزشک خود لحاظ می کنید، بعد مالی عمل لابیاپلاستی است.

طبیعی است. اینکه متناسب با درآمد خود اقدام به عمل زیبایی نمایید کاملا منطقی است. ولی متاسفانه بسیاری از افراد سودجو از این امر برای رسیدن به اهداف پلید خود استفاده می کنند.

خیلی از پزشکان فعال در این مراکز حتی تخصص مربوط به جراحی های زیبایی زنان را نداشته و تجربه ی کافی در این حوزه ندارند!!! ولی متاسفانه همین افراد و مراکز سودجو توانسته اند با تبلیغات دروغ و هزینه های پایین، افسار افکار متقاضیان را به دست بگیرند و جان آن ها را تهدید نمایند.

بالعکس این موضوع نیز صدق می کند. برخی از متخصصین هستند که برخلاف هزینه های بالایی که برای عمل لابیاپلاستی دریافت می کنند، نتایج قابل قبول و ایده آلی از این جراحی به ارمغان نمیاورند و همواره بیماران آن ها در حال گله و شکایت از نتایج حاصل از عمل لابیاپلاستی خود هستند.

اقدامات لازم قبل از لابیوپلاستی

جراح زیبایی زنان قبل از انجام لابیاپلاستی طی جلسه ای اطلاعاتی به بیمار درباره نحوه عمل و عوارض آن می دهد. در صورتی که فرد دارای سوابق بیماری به خصوص بیماری های زنان و مقاربتی است باید در اختیار پزشک متخصص قرار دهد. زیرا یکی از شرایط این جراحی برخورداری از سلامت جسمی است.

همچنین فرد در صورتی که دارای بیماری خاصی است و داروهایی را مصرف کند باید پزشک را در جریان قرار دهد. از آنجائیکه که این عمل برای ترمیم لابیا می باشد و نوعی جراحی زیبایی واژن است معمولا همه افراد در تمامی سنین می توانند عمل لبیوپلاستی را انجام دهند اما توصیه ما این است که این عمل بعد از سن 18 سالگی انجام شود.

اقدامات لازم بعد از لابیاپلاستی

پس از انجام لابیاپلاستی، اقدامات پس از عمل از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند تا نتیجه جراحی حاصل شده به بهترین شکل ممکن حفظ شود. در ادامه، به برخی اقدامات مهم پس از لابیاپلاستی اشاره خواهیم کرد:

1. پرهیز از فعالیت‌های شدید

به مدت معینی پس از عمل، از فعالیت‌های شدید و ورزش‌های خاص خودداری کنید تا جلوگیری از خطرات احتمالی و تضعیف نتیجه جراحی شود.

2. مصرف داروهای تجویزی

در صورت تجویز داروهایی توسط پزشک، به دقت به توصیه‌ها و نحوه مصرف آنها عمل کنید تا بهبود سریع‌تر و بدون مشکلات احتمالی صورت گیرد.

3. استفاده از لباس‌های مناسب

استفاده از لباس‌های مناسب و پشتیبانی‌کننده برای حمایت از منطقه عمل شده و کاهش فشار و وزن در این منطقه.

4. مراقبت از زخم‌ها و داروزخم‌ها

تمیز نگه داشتن زخم‌ها و مصرف دقیق داروهای مورد نیاز برای جلوگیری از عفونت و تسریع در فرآیند بهبودی.

5. پیگیری مراحل بازگشت به زندگی عادی

مطابق توصیه‌های پزشک، به تدریج به فعالیت‌های روزمره بازگردید و از تلاش برای انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

6. مراجعه به پزشک برای پیگیری‌های دوره‌ای

پیگیری دوره‌ای با پزشک جراح برای ارزیابی وضعیت پس از عمل و هر گونه مشکل احتمالی.

7. رعایت توصیه‌های تغذیه

رعایت توصیه‌های تغذیه‌ای به منظور حفظ سلامتی و تسهیل در فرآیند بهبودی.

01:04
truncate dir-rtl

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی

در حقیقت عمل لابیاپلاستی از هزینه های ثابت و مشخصی برخوردار نیست. برای تعیین هزینه های قطعی این عمل زیبایی ابتدا لازم است معاینه حضوری توسط پزشک متخصص صورت پذیرد.

در این حالت پزشک با بررسی وضعیت لابیاها و انتخاب روش لابیاپلاستی، هزینه ها را به طور دقیق تعیین کرده و به اطلاع متقاضی می رساند.

سوالات متداول لابیاپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط