Search
Close this search box.

جراحی لابیاماژور پلاستی چیست؟ این جراحی برای چه افرادی مناسب است؟ در حقیقت لابیا یک بخش از دستگاه تناسلی زنان است که دو نوع دارد. یک بخش آن لابیا ماژور یا همان لابیا های بیرونی است و بخش دیگر آن لابیا مینور می باشد. لابیا مسئول محافظت از کلیتوریس، دهانه واژن و مجرای پیشاب را دارد. متاسفانه برخی از بانوان از صحبت کردن با متخصص زنان در مورد ناحیه تناسلی خود امتناع می کنند.

در حالی که ممکن است سال ها از ظاهر ناحیه تناسلی خود ناراحت باشند و اعتماد به نفس خود در رابطه زناشویی از دست بدهند. دکتر شهناز شایان فر با کمک روش ها و متد های روز دنیا می توانند تمام مشکلات ناحیه تناسلی در زنان را برطرف کنند. در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد جراحی لابیاماژورپلاستی با شما صحبت کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

لابیا ماژور چیست؟

لابیا ماژور متشکل از دو لایه پوستی است که از استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد، لابیا های بیرونی به منظور پوشش دهی و همچنین محافظت از ساختار حساس و  نواحی داخلی واژن همچون  کلیتوریس ،لابیا مینور و دهانه واژن تعبیه شده است.

علت بزرگ شدن لابیاماژور

عوامل مختلفی باعث بزرگ شدن و یا نامتقارن شدن لابیاماژور می شود که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

  • افزایش سن
  • یائسگی
  • تغییرات هورمونی
  • زایمان های متعدد
  • کاهش و افزایش وزن

جراحی لابیا ماژور پلاستی

لابیا ماژور پلاستی یا لابیاپلاستی برای لابیای ماژور بیشتر در خانم هایی انجام می شود که به دنبال کاهش وزن های شدید دچار  افتادگی های شدید لابیا ماژور های خود شده اند و یا ممکن است فاصله لابیا ماژور  های آن ها از هم خیلی باشد و یا  بانوانی که به دنبال زایمان های طبیعی، شیر دهی و یا هر گونه ترومای دیگر دچار افتادگی در این ناحیه شده باشند  نیاز به این عمل دارند. معمولا این افراد به مصرف سیگار و دخانیات اعتیاد دارند و یا کاهش وزن های بسیار زیاد داشته اند.

لبه های بیرونی واژن که با نام لابیا ماژور شناخته می شوند بر اثر ژنتیک، افزایش سن یا عوامل دیگر ممکن است شکل طبیعی خود را از دست بدهد و نیاز به جراحی لابیا ماژورپلاستی داشته باشید.

تغییر شکل طبیعی لابیا ماژور ممکن است  باعث شود برخی از زنان از زیبایی آلت جنسی خود ناراضی باشند. برخی از زنان ممکن است به دلیل ظاهر لابیا ماژور از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنند. به طور کلی تغییر شکل لابیا ماژور تأثیر نامطلوبی بر تمایلات جنسی و اعتماد به نفس افراد دارد. جراحی زیبایی لابیا ماژورپلاستی درمان موثری برای این مشکل می‌باشد.

مزایا لابیاماژور پلاستی

با کمک جراحی لابیا ماژور پلاستی فرد می تواند به نتایج دلخواه خود برسد و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگرداند. از دیگر مزایا این جراحی میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• جوانسازی واژن
• رفع تیرگی واژن
• برطرف شدن عفونت های ادراری یا واژینالی
• بهبود حس جنسی و افزایش لذت جنسی به خاطر برداشته شدن بخش های اضافی لابیا ماژور
• رفع درد هنگام نزدیکی

چه کسانی برای انجام جراحی لابیا ماژورپلاستی مناسب هستند؟

جراحی لابیا ماژورپلاستی راه حل بسیار مناسبی برای خانم هایی است که از ظاهر لابیا ماژور خود ناراضی هستند. بزرگی لابیا ماژور ممکن است به نوعی بر زندگی زناشویی آنها نیز تأثیر بگذارد. خانم ها باید به دنبال یک جراح پلاستیک با تجربه و ماهر باشند تا این مشکل را حل کنند.

در برخی موارد، افراد از لابیا ماژور بزرگ خود ممکن است ناراضی باشند. لابیا ماژور بزرگ ممکن است حفظ بهداشت و نظافت را برای زنان سخت و دشوار کند و باعث تحریک شود. درصد کمی از زنان نیز اظهار می کنند که در حین رابطه جنسی به دلیل بد فرمی لبه های بزرگ لابیا ماژور خود احساس ناراحتی می کنند. تمام این مشکلات را می توان با انجام جراحی لابیا ماژوروپلاستی برطرف کرد.

جراحی لابیا ماژورپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

قبل از هر چیزی جراح از نزدیک با بیمار ارتباط خواهد داشت خواهد داشت تا بفهمد ظاهر دقیقاً چه چیزی لابیا ماژور، او را آزار می دهد. بر اساس اطلاعاتی که بدست می‌آورد، جراح یک طرح جراحی سفارشی را بر روی واژن طراحی خواهد کرد. بعد جراح از روی طرحی که کشیده، شروع می‌کند به بهبود سازی این ناحیه. در طی جراحی یک پارچه بر روی شکمتان به بالا کشیده می‌شود.

آنها همچنین از یک محلول ضد عفونی کننده برای استریل کردن ناحیه تناسلی استفاده می کنند. ناحیه درمان با بی حسی موضعی بی حس می شود تا بیمار در طول جراحی راحت باشد و چیزی احساس نکند.

برای این روش، جراح ممکن است از روش جراحی سنتی یا تکنیک لیزر استفاده کند. آنها بافت اضافی لابیا ماژور را بر اساس نشانه هایی که قبل از جراحی گذاشته شده است جدا می کنند.

عوارض و خطرات لابیاماژور پلاستی

بسیاری از بیماران بین یک تا دو هفته پس از جراحی می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند و به کار های روزانه خود ادامه دهند. بهبودی کامل به وسعت عمل بستگی دارد و گاهی اوقات ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

لابیاماژور پلاستی نیز مانند سایر جراحی ها میتواند دارای عوارض و معایبی باشد که در زیر به آن ها اشاره میکنیم:

دوره نقاهت لابیاماژور پلاستی

خوشبختانه این جراحی جزو عمل های سبک است که دوره نقاهت نسبتا کوتاهی حدود 5 روز تا یک هفته دارد. بیمار پس از چند روز میتواند به انجام فعالیت های عادی و روزانه خود بازگردد.

مراقبت های بعد از عمل لابیاماژور پلاستی

مراقبت های بعد از عمل میتواند به داشتن دوره نقاهت راحت تر و همچنین گرفتن نتیجه ای مطلوب از جراحی کمک کند به همین دلیل توصیه می شود این مراقبت ها را جدی بگیرید. در زیر به تعدادی از این نکات و مراقبت ها اشاره شده است:

نتایج جراحی لابیا ماژورپلاستی چگونه است؟

جراح با احتیاط برش های ایجاد شده را بعد از جراحی را بخیه می‌زند و می بندد و ناحیه تحت درمان را کاملا تمیز می‌کند. سپس صفحه استریل را برمی دارند و بیمار می‌تواند در این زمان نتایج جراحی خود را مشاهده کند.

عواملی مانند پیچیدگی جراحی، سن بیمار، میزان شلی بافت لب، و اینکه آیا لابیا ماژوراپلاستی با جراحی لابیا مینور انجام شده است یا خیر، بر نتایج جراحی برای هر بیمار تأثیر می‌گذارد. بنابراین، نتایج جراحی لابیا ممکن است بین بیماران متفاوت باشد.

هزینه عمل لابیاماژور پلاستی

هزینه جراحی لابیاماژورپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

از آنجایی که این جراحی با هدف زیبایی انجام می شود معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. دکتر شهناز شایان فر بهترین جراح زیبایی واژن در تهران  بعد از معاینه کامل بیمار، بهترین  روش جراحی زیبایی را برای فرد انتخاب می کند. شما می توانید با مراجعه حضوری و مشاوره  با متخصص زنان  بهترین جراحی را برای  زیبایی ناحیه تناسلی خود انتخاب کنید.

شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *