Search
Close this search box.

شرکت Asclepion بیش از 35 سال به تولید انواع لیزرهای پیشرفته در زمینه های پوست، زیبایی و جراحی پرداخته و به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه شناخته می شود. این شرکت در قلب اپتیک دنیا در مرکز صنعت اپتیک کشور آلمان در شهر Jena واقع شده است و از پشتیبانی صنعتی و اپتیکی شرکت Carl Zeiss در امر تحقیق و گسترش تکنولوژی جدید بهره می برد.

کمپانی Asclepion آلمان، تولید کننده لیزر Juliet یکی از معتبرترین تولید کنندگان انواع لیزر از جمله Er: YAG و CO₂ در جهان می باشد. محققین این شرکت به دلیل مشاهده عوارض کمتر و نتایج بهتر لیزر Er.YAG نسبت به لیزر CO₂، این نوع لیزر را جهت جوانسازی و درمان آتروفی واژن و بی اختیاری ادرار و ….. توصیه نموده اند. در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد لیزر ژولیت و موارد کاربرد آن با شما صحبت کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

زندگی یک زن در سنین مختلف با تجربه های گوناگونی در زمینه ی ارتباط جنسی همراه است که به صورت اجتناب ناپذیری با انواع بیماری های واژن مرتبط می باشد. بسیاری از بانوان از صحبت کردن در مورد مشکلاتی مانند خارش، خشکی واژن و درد هنگام مقاربت و یا بی اختیاری ادرار حین سرفه، عطسه و …، حتی با متخصصین زنان اجتناب می کنند.

اگر شما هم جزو این افراد هستید، لازم است بدانید که این مشکلات تا حد زیادی توسط «لیزر ژولیت» قابل حل و بهبود هستند. لیزر ژولیت با تکیه بر پیشرفته ترین تکنولوژی روز جهان، ساخت آلمان و با هدف خدمت به بانوان تولید شده است.

لیزر ژولیت را بشناسید

زمانی که لیزر ژولیت ارائه گردید، تحول عظیمی در جوانسازی واژن در بین متخصص زنان ایجاد کرد. انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت سریع، بدون درد و به راحتی انجام می شود. برای انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت محدودیتی سنی وجود ندارد. بسیاری از خانم ها به دلیل مشکلاتی که در ظاهر واژن برایشان پیش می آید با کاهش اعتماد به نفس رو به رو می شوند. به همین دلیل اسفاده از لیزر ژولیت راه حلی مناسب و خوب برای جوانسازی واژن است. لیزر ژولیت دارای بالاترین ایمنی و نتایج عالی در جوانسازی واژن به شمار می رود.

معرفی دستگاه ژولیت توسط دکتر شایان فر

دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان و جراح زیبایی زنان چندین سال است که با دستگاه ژولیت آشنایی دارد. با این دستگاه درمان خشکی واژن Dryness، سفید کردن واژن Whitening ، تنگ کردن واژن tightening را انجام می دهد. در بین بیمارانی که مراجعه کردند دو مورد جالب بودند که در ادامه تجربیات آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

اولین بیمار خانم 40 ساله بودند که با سابقه بیماری chronic vaginal candidiasis مراجعه کردند که از حدود 15 سال قبل سابقه واژینیت مکرر کاندیدیایی داشتند. این بیمار به اندازه ای مستاصل بود که کاملا از زندگی ناامید شده بود، که به همراه نامه ای از پزشک همکار به من مراجعه کرده بود. بیمار 4 سال تحت درمان پزشک همکار بود که بعد ها پزشک، بیمار را برای درمان بیماری با دستگاه ژولیت، به بنده ارجاع دادند زیرا می دانستند من این دستگاه را دارم. بیمار شرحی از وضعیت جسمی خود ارائه دادند :

در حالی که نشسته بود از سوزش شدید و خشکی واژن رنج می برد و recurrent dysuria و Dyspareunia داشتند. بیمار اظهار داشت به خاطر این مشکل، زندگی خانوادگی او دچار بحران شدید شده بود به طوری که بیان می کرد اگر این بیماری درمان نشود اقدام به خودکشی می کند. لازم به ذکر است که بیمار قبلا به پزشک های دیگری نیز مراجعه کرده بود و از روش های درمانی که تنها دو هفته بهبودی نتیجه داشت، استفاده کردند.

بیمار دارای استرس، اضطراب و بسیار نگران بود. بیمار تحت درمان با ژولیت قرار گرفت. یک ماه بعد از جلسه اول بیمار بیان کرد بعد از سال ها خشکی واژن مقداری ترشح دارد. همچنین توانست رابطه جنسی داشته باشد. این بیمار در 3 جلسه تحت درمان قرار گرفت و بهبود یافت در نتیجه رضایت کامل داشت.

بیمار دوم ، خانم 21 ساله ای بودند که با سوزش ادرار (Dysuria) و بی اختیاری استرسی (Stress Incontinence) مراجعه کرده بودند. بیمار احساس می کرد به هنگام دفع ادرار، جسمی از بدنش خارج می شود. هنگام معاینه متوجه شدم که بیمار prolapse، درجه دو به سه، به اضافه stress incontinence واضح داشت. البته بیمار مقداری دردهای زیر شکم و درجاتی از عفونت های لگنی داشت که تحت درمان قرار گرفت.

برای این بیمار سه بار ژولیت و به فاصله یک ماه استفاده شد. چیزی که برای من جالب بود این بود که، این خانم نه تنها dysuria و dysparunia مکرر داشتند، که برطرف شد، مسئله مهم تر این بود که prolapse درجه دو به سه، به prolapse درجه یک کاهش یافت، که برای خود من غیر قابل باور بود که prolapseکاهش پیدا کرده است.

لیزر ژولیت چگونه عمل می کند؟

لیزر ژولیت روش غیرتهاجمی با هدف بازگرداندن متابولیسم اصلی بافت های همبند و بهبود کیفیت بافت اپیتلیوم با تحریک فرآیند کلاژن سازی می باشد.

چرا ژولیت نسبت به سایر لیزرها ارجحیت دارد؟

منشأ لیزر ژولیت از نوع Er:YAG بوده و این لیزر دارای بیشترین میزان جذب آب نسبت به سایر دستگاه هایی است که از لیزر CO₂ استفاده می کنند. به دلیل ویژگی جذب بالای آب این لیزر و نیز مرطوب بودن سطح و مخاط واژن، لیزر ژولیت به بهترین حالت جذب بافت واژن شده و اثر مطلوب تری خواهد داشت. از این رو بر خلاف لیزر CO₂ که امکان سوختگی، ایجاد چسبندگی و عارضه را دارد، لیزر ژولیت به دور از عوارض گفته شده، در تعداد جلسات کمتر، درمانی با اثر بخشی بیشتر و طولانی تر را به همراه خواهد داشت.

دلایل استفاده از لیزر ژولیت

بارداری و زایمان متعدد، افزایش سن، افزایش و کاهش وزن است که باعث می شود تا ظاهر واژن دستخوش تغییر گردد. متخصص زنان برای درمان این تغییرات از لیزر ژولیت استفاده می کنند. لیزر ژولیت سبب می شود تا کانال واژینال تقویت شود، همچنین در بهبود روابط جنسی، کاهش و درمان بی اختیاری ادرار و نشت ادرار در هنگام فعالیت های بدنی، عطسه و سرفه نیز موثر است. در زیر به تعداد از کاربرد این دستگاه اشاره خواهیم کرد:

سفید کردن واژن با لیزر ژولیت

ناحیه تناسلی به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، شیو موهای زائد، تغییرات هورمونی و …. دچار تیرگی خواهد شد. این تیرگی میتواند در اعتماد به نفس خانم ها تاثیر گذاشته و آن ها را از فعالیت های خاصی مانند رابطه جنسی، مراجعه به استخر و … باز دارد. خوشبختانه یکی از کاربرد های لیزر ژولیت سفید کردن واژن است. لیزر ژولیت با لایه برداری سطحی میتواند به درمان تیرگی واژن کمک کند. ممکن است متخصص زنان چند جلسه درمانی را برای رفع تیرگی کامل برای شما در نظر بگیرد.

درمان تیرگی واژن

تنگ کردن واژن با لیزر ژولیت

گشادی واژن میتواند مشکلاتی را برای خانم ها ایجاد کند. معمولا تنگ کردن واژن برای خانم ها جنبه درمانی دارد. با تنگ کردن واژن رابطه جنسی در زوجین بهبود پیدا میکند. تنگ کردن واژن با این دستگاه کاملا بدون درد است و نتیجه آن در همان جلسات ابتدایی مشهود خواهد بود. لیزر ژولیت به بازسازی سلول های واژن میپردازد و باعث افزایش قوام واژن می شود. در نهایت عضلات ناحیه تقویت شده و گشادی واژن درمان می شود.

درمان خشکی واژن با لیزر ژولیت

دلایل مختلفی مانند زایمان و شیردهی، شیمی درمانی و رادیوتراپی، برداشتن تخمدان ها، مصرف داروهای ضد استروژن، استفاده از دوش واژینال میتواند باعث خشکی واژن در خانم ها شود. خشکی واژن در خانم ها با علائمی مانند سوزش و خارش، التهاب واژن، درد و خونریزی در حین رابطه جنسی همراه خواهد بود. این مشکلات خانم ها را برای پیدا کردن راهی برای درمان وادار خواهد کرد. لیزر ژولیت برای درمان خشکی واژن نیز کاربرد دارد.

درمان بی‌اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

ناحیه تناسلی ممکن است به دلایل مختلفی مانند ماهش کلاژن و تغییرات بافت همبند، ضعیف شود و پس از مدتی خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. همین مساله باعث شده فرد دچار نشت ادرار و بی اختیاری ادرار شود. لیزر ژولیت با کلاژن سازی پوست ناحیه را تحریک می کند باعث جمع شدن دهانه واژن می شود. پس از مدتی شما شاهد کاهش و بهبود بی اختیاری ادرار خواهید بود.

کاندید استفاده از لیزر ژولیت

خانم های باردار می توانند بعد از زایمان، به دلیل تغییراتی که در ناحیه واژینال شان اتفاق می افتد اقدام به جوانسازی واژن نمایند. به همین دلیل برای آن که زیبایی، تنگی واژن و سلامت ناحیه تناسلی خانم ها بعد از زایمان برگردد، از لیزر ژولیت می توانند استفاده نمایند. همچنین با کمک لیزر ژولیت می توان این عوارض را کاهش داد. زیرا با استفاده از لیزر ژولیت کلاژن هایی که در حین تغییرات هورمونی در حین بارداری و بعد از زایمان، دچار از هم گسستگی شده اند را مجددا ترمیم می کند. در نتیجه مخاط ضخیم شده و چین و چروک هایی که در واژن ایجاد شده است را اصلاح میکند. از دیگر مزایای این روش فعالیت غدد داخل واژن است که بهبود پیدا کرده و به طبع آن خونرسانی به مخاط بهتر می شود. بنابراین هم واژن تنگ تر می شود، هم خانم ها از رابطه جنسی خود رضایت بیشتری خواهند داشت.

مهمترین مزایای این روش نیز برطرف شدن سوزش ها و خشکی واژن بعد از زایمان و در دوران شیردهی است. در صورتی که فرد دارای خونریزی، لکه بینی و یا عفونت های مجاری ادراری و دستگاه تناسلی در وهله اول باید تمامی این بیماری ها درمان شود. همچنین باید فرد قبل از انجام لیزر ژولیت، تست پاپ اسمیر انجام دهد.

آیا استفاده از لیزر ژولیت درد دارد؟

از مهمترین ویژگی های لیزر ژولیت، بی درد بودن آن می باشد. به همین دلیل می توان جوانسازی واژن را با این روش به راحتی انجام داد. در هنگام استفاده از این روش فرد هیچ دردی را حس نخواهد کرد. می توان در این روش لایه به لایه در پوست پیش رفت، بدون آن که هیچ صدمه ای به پوست وارد شود.

خانم دکتر شایان فر در این خصوص توضیح می دهند که افرادی که برایجوانسازی واژن به مطب مراجعه می کنند، بدون هیچ گونه بی حسی موضعی و بدون بروز هیچ گونه درد، این اقدامات انجام می شود و بعد از اتمام این اقدامات فرد بدون خون ریزی و درد می تواند مطب را ترک نماید.

دکتر شایان فر اولین جراح زیبایی واژن است که برای جوانسازی واژن، تنگ کردن واژن، درمان بی اختیاری ادارار در زمان عطسه و سرفه و زیبایی ناحیه تناسلی از لیزر ژولیت بهره می گیرند. همچنین برای از بین بردن عوارض یائسگی در ناحیه واژن مانند خشکی واژن، سوزش ادرار،خارش، بوی بد نیز از لیزر ژولیت استفاده می شود.

استفاده از لیزر ژولیت، جز جراحی ها محسوب نمی شود. زیرا در این روش هیچ برشی در ناحیه واژن و تناسلی ایجاد نمی شود. ولی می توان با کمک لیزر ژولیت ضایعات پوستی در این ناحیه را برداشت.

هزینه لیزر ژولیت چه قدر است؟

همانطور که در تیتر های قبلی گفتیم لیزر ژولیت کاربرد های متفاوتی دارد. با توجه به کاری که شما قرار است انجام دهید و همچنین تعداد جلساتی که نیاز دارید ،هزینه ای متفاوت پرداخت خواهید کرد. لیزر ژولیت برای اعمال زیبایی استفاده می شود به هیمن دلیل تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

مزایای لیزر ژولیت

برخی از اصلی‌ترین مزیت‌های استفاده از لیزر ژولیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سؤالات متداول

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *