لیزر ژولیت

شرکت Asclepion بیش از 35 سال به تولید انواع لیزرهای پیشرفته در زمینه های پوست، زیبایی و جراحی پرداخته و به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه شناخته می شود. این شرکت در قلب اپتیک دنیا در مرکز  صنعت اپتیک کشور آلمان در شهر Jena واقع شده است و از پشتیبانی صنعتی و اپتیکی شرکت Carl Zeiss در امر تحقیق و گسترش تکنولوژی جدید بهره می برد.

بسیاری از پزشکان امروزه از لیزر ها برای جوانسازی واژن استفاده می کنند  استفاده از لیزر ها در این حوزه تحول عظیمی را در حوزه زنان ایجاد کرد. دکتر شایان فر به عنوان اولین جراح زیبایی واژن از لیزر ژولیت برای جوانسازی واژن استفاده می نمایند.

لیزر ژولیت

کمپانی Asclepion آلمان، تولید کننده لیزر Juliet یکی از معتبرترین تولید کنندگان انواع لیزر از جمله Er: YAG و CO₂ در جهان می باشد. محققین این شرکت به دلیل مشاهده عوارض کمتر و نتایج بهتر لیزر Er.YAG نسبت به لیزر CO₂، این نوع لیزر را جهت جوانسازی و درمان آتروفی واژن و بی اختیاری ادرار توصیه نموده اند.

شما لایق زندگی بدون استرس هستید

زندگی یک زن در سنین مختلف با تجربه های گوناگونی در زمینه ی ارتباط جنسی همراه است  که به صورت اجتناب ناپذیری با انواع بیماری های واژن مرتبط می باشد.

این موارد قطعاً می تواند به کیفیت زندگی یک زن از نظر فیزیکی، روحی، روانی و جنسی اثر بگذارد. زایمان و یائسگی تنها دو مثال از این موارد هستند.

بسیاری از بانوان از صحبت کردن در مورد مشکلاتی مانند خارش، خشکی واژن و درد هنگام مقاربت و یا بی اختیاری ادرار حین سرفه، عطسه و …، حتی با متخصصین زنان اجتناب می کنند.

اگر شما هم جزو این افراد هستید، لازم است بدانید که این مشکلات تا حد زیادی توسط معجزه قرن، «لیزر ژولیت» قابل حل و بهبود هستند.

لیزر ژولیت با تکیه بر پیشرفته ترین تکنولوژی روز جهان، ساخت آلمان و با هدف خدمت به بانوان تولید شده است.

ژولیت بهترین جایگزین برای هورمون تراپی و گاه جراحی است.

لیزر ژولیت چگونه عمل می کند؟

لیزر ژولیت روش غیرتهاجمی با هدف بازگرداندن متابولیسم اصلی بافت های همبند و بهبود کیفیت بافت اپیتلیوم با تحریک فرآیند کلاژن سازی می باشد.

چرا ژولیت نسبت به سایر لیزرها ارجحیت دارد؟

منشأ لیزر ژولیت از نوع منشأ لیزر ژولیت از نوع Er:YAG بوده و این لیزر دارای بیشترین میزان جذب آب نسبت به سایر دستگاه هایی است که از لیزر CO₂ استفاده می کنند. به دلیل ویژگی جذب بالای آب این لیزر و نیز مرطوب بودن سطح و مخاط واژن، لیزر ژولیت به بهترین حالت جذب بافت واژن شده  و اثر مطلوب تری خواهد داشت.

از این رو بر خلاف لیزر CO₂ که امکان سوختگی، ایجاد چسبندگی و عارضه را دارد، لیزر ژولیت به دور از عوارض گفته شده،در تعداد جلسات کمتر، درمانی با اثر بخشی بیشتر و طولانی تر را به همراه خواهد داشت.

لیزر  ژولیت

زمانی که لیزر ژولیت ارائه گردید، تحول عظیمی در جوانسازی واژن در بین متخصص زنان ایجاد کرد. انجام جوانسازی واژن  با لیزر ژولیت سریع، بدون درد و به راحتی انجام می شود. برای انجام جوانسازی واژن با لیزر ژولیت محدودیتی سنی وجود ندارد. بسیاری از خانم ها به دلیل مشکلاتی که در ظاهر واژن برایشان پیش می آید با کاهش اعتماد به نفس رو به رو می شوند.  به همین دلیل جراحی زیبایی واژن با لیزر ژولیت راه حلی مناسب و خوب برای جوانسازی واژن است.

لیزر ژولیت

لیزر ژولیت دارای بالاترین ایمنی و نتایج عالی در جوانسازی واژن به شمار می رود.

لیزر ژولیت چیست؟

با افزایش سن و رسیدن زنان به سن یائسگی، هورمون ها کاهش یافته و سبب می شود تا واژن خشک و یا پوستی نازک داشته باشد. همچنین باعث ایجاد درد، خارش، تخلیه و لکه بینی در واژن می شود. لیزر ژولیت منجر می شود تا این عوارض بعد از سن یائسگی کاهش یابد.

دلایل استفاده از لیزر ژولیت

بارداری و زایمان متعدد، افزایش سن، افزایش و کاهش وزن است که باعث می شود تا ظاهر واژن دستخوش تغییر گردد. متخصص زنان برای درمان این تغییرات از لیزر ژولیت استفاده می کنند. لیزر ژولیت سبب می شود تا کانال واژینال تقویت شود، همچنین در بهبود روابط جنسی، کاهش و درمان بی اختیاری ادرار و نشت ادرار در هنگام فعالیت های بدنی، عطسه و سرفه نیز موثر است.

کاندید استفاده از لیزر ژولیت

خانم های باردار می توانند بعد از زایمان، به دلیل تغییراتی که در ناحیه واژینال شان اتفاق می افتد اقدام به جوانسازی واژن نمایند. به همین دلیل برای آن که زیبایی، تنگی واژن و سلامت ناحیه تناسلی خانم ها بعد از زایمان برگردد، از لیزر ژولیت می توانند استفاده نمایند. همچنین با کمک لیزر ژولیت می توان این عوارض را کاهش داد. زیرا با استفاده از لیزر ژولیت کلاژن هایی که در حین تغییرات هورمونی در حین بارداری و بعد از زایمان، دچار از هم گسستگی شده اند را مجددا ترمیم می کند. در نتیجه مخاط ضخیم شده و چین و چروک هایی که در واژن ایجاد شده است را افزایش می دهد. از دیگر مزایای این روش فعالیت غدد داخل واژن است که بهبود پیدا کرده و به طبع آن خونرسانی به مخاط بهتر می شود. بنابراین هم واژن تنگ تر می شود، هم خانم ها از رابطه جنسی خود رضایت بیشتری خواهند داشت.

مهمترین مزایای این روش نیز برطرف شدن سوزش ها و خشکی واژن بعد از زایمان و در دوران شیردهی است.

در صورتی که فرد دارای خونریزی، لکه بینی و یا عفونت های مجاری ادراری و دستگاه تناسلی در وهله اول باید تمامی این بیماری ها درمان شود. همچنین باید فرد قبل از انجام لیزر ژولیت، تست پاپ اسمیر انجام دهد.

آیا استفاده از لیزر ژولیت درد دارد؟

از مهمترین ویژگی های لیزر ژولیت، بی درد بودن آن می باشد. به همین دلیل می توان جوانسازی واژن را با این روش به راحتی انجام داد. همچنین می توان از این دستگاه برای برداشتن خال های ناحیه تناسلی و  زگیل تناسلی اقدام نمود. در هنگام استفاده از این روش فرد هیچ دردی را حس نخواهد کرد. می توان در این روش لایه به لایه در پوست پیش رفت، بدون آن که هیچ صدمه ای به پوست وارد شود.

خانم دکتر شایان فر در این خصوص توضیح می دهند که افرادی که برای برداشتن خال و زگیل تناسلی، سفید کردن واژن و جوانسازی واژن به مطب مراجعه می کنند، بدون هیچ گونه بی حسی موضعی و بدون بروز هیچ گونه درد، این اقدامات انجام می شود و بعد از اتمام این اقدامات فرد بدون خون ریزی و درد می تواند مطب را ترک نماید.

دکتر شایان فر اولین جراح زیبایی واژن است که برای جوانسازی واژن، تنگ کردن واژن، درمان بی اختیاری ادارار در زمان عطسه و سرفه و زیبایی ناحیه تناسلی از لیزر ژولیت بهره می گیرند. همچنین برای از بین بردن عوارض یائسگی در ناحیه واژن مانند خشکی واژن، سوزش ادرار،خارش، بوی بد نیز از لیزر ژولیت استفاده می شود.

استفاده از لیزر ژولیت، جز جراحی ها محسوب نمی شود. زیرا در این روش هیچ برشی در ناحیه واژن و تناسلی ایجاد نمی شود. ولی می توان با کمک لیزر ژولیت ضایعات پوستی در این ناحیه را برداشت.

معرفی دستگاه ژولیت توسط دکتر شایان فر در کنگره زنان و مامایی

دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران به عنوان یکی از سخنرانان این کنگره بیان می کند : حدود یک سال است که با دستگاه ژولیت آشنایی دارم و کار می کنم . با این دستگاه درمان خشکی واژن Dryness، سفید کردن واژن Whitening ، تنگ کردن واژن tightening انجام داده ام . در بین بیمارانی که مراجعه کردند سه مورد جالب بودند .
اولین بیمار خانم 40 ساله بودند که با سابقه بیماریchronic vaginal candidiasis مراجعه کردند که از حدود 15 سال قبل سابقه واژینیت مکرر کاندیدیایی داشتند . این بیمار به اندازه ای مستاصل بود که کاملا از زندگی ناامید شده بود ،که به همراه نامه ای از پزشک همکار به من مراجعه کرده بود . بیمار 4 سال تحت درمان پزشک همکار بود که بعد ها پزشک، بیمار را برای درمان بیماری با دستگاه ژولیت ، به بنده ارجاع دادند زیرا می دانستند من این دستگاه را دارم . بیمار از شرحی از وضعیت جسمی خود ارائه دادند : در حالی که نشسته بود از سوزش شدید و خشکی واژن رنج می برد و recurrent dysuria و Dyspareunia داشتند . بیمار اظهار داشت به خاطر این مشکل، زندگی خانوادگی او دچار بحران شدید شده بود به طوری که بیان می کرد اگر این بیماری درمان نشود اقدام به خودکشی می کند .لازم به ذکر است که بیمار قبلا به پزشک های دیگری نیز مراجعه کرده بود و از روش های درمانی که تنها دو هفته بهبودی نتیجه داشت ،استفاده کردند. بیمار دارای استرس ، اضطراب و بسیار نگران بود . بیمار تحت درمان با ژولیت قرار گرفت . یک ماه بعد از جلسه اول بیمار بیان کرد بعد از سالها خشکی واژن مقداری ترشح دارد . همچنین توانست رابطه جنسی داشته باشد . این بیمار در 3 جلسه تحت درمان قرار گرفت و بهبود یافت در نتیجه رضایت کامل داشت.

بیمار سوم، خانم 21 ساله ای بودند که با سوزش ادرار (Dysuria) و بی اختیاری استرسی (Stress Incontinence) مراجعه کرده بودند. بیمار احساس می کرد به هنگام دفع ادرار، جسمی از بدنش خارج می شود. هنگام معاینه متوجه شدم که بیمار prolapse ، درجه دو به سه، به اضافه stress incontinence واضح داشت. البته بیمار مقداری دردهای زیر شکم و درجاتی از عفونت های لگنی داشت که تحت درمان قرار گرفت. برای این بیمار سه بار ژولیت و به فاصله یک ماه استفاده شد. چیزی که برای من جالب بود این بود که، این خانم نه تنها dysuria و dysparunia مکرر داشتند، که برطرف شد، مسئله مهم تر این بود که prolapse درجه دو به سه، به prolapse درجه یک کاهش یافت، که برای خود من غیر قابل باور بود که prolapseکاهش پیدا کرده است.

نتیجه

درواقع در مورد ژولیت، نظر و تجربیات خودم را در خصوص کار با ژولیت طی یک سال اخیر در ایران، در اختیار شما قرار می دهم. ژولیت، یک دستگاه safe، نو و کاملا painless است. در خصوص مواردی که هدف از درمان فاز abbrative و یا برداشتن wart نباشد، نیازی به بی حسی نخواهد بود و هیچ گونه عارضه ای را به همراه ندارد، و هیچ یک از بیماران من از کوچک ترین عارضه ای شکایت نداشتند. این روش در درمان بسیاری از مشکلات بیماران، بسیار effective است، به خصوص در vaginal dryness در خانم های post menopause، و هم چنین خانم های مبتلا به recurrent vaginitis و candidiasis. همکاران از این موضوع مطلع هستند که بیماران مبتلا به candidiasis درمان سختی دارند و گاهی پروسه درمان ما را مستعصل می کند. من برای این بیماران توانستم به خوبی از ژولیت کمک بگیرم و به بیماران کمک کنم. بیمارانی که intense athlete هستند، ورزشکار حرفه ای هستند و شدید ورزش می کنند، معمولا با vulva atrophic vaginitis به ما مراجعه می کنند. من در درمان این موارد از ژولیت استفاده کردم و نتایج بسیار خوبی گرفتم.

سؤالات متدوال

  • آیا ژولیت نیاز به بیهوشی یا بی حسی دارد؟

خیر

  • آیا پس از انجام لیزر ژولیت، بیمار نیاز به استراحت دارد؟

خیر، این درمان کاملاً سرپایی است و بیمار بلافاصله پس از انجام آن می تواند به منزل برگردد.

  • انجام لیزر چه مدت زمان می برد؟

حدوداً 15-10 دقیقه

  • آیا پس از انجام لیزر ژولیت، نیاز به مراقبت خاصی است؟

خیر

  • چه مدت بعد از انجام ژولیت نباید مقاربت کرد؟

5-3 روز

  • علائم بهبودی درمان با ژولیت پس از چه مدت ظاهر می گردد؟

بعد از اولین جلسه درمان، اثرات آن شروع شده و پس از 2 هفته بیمار شاهد روند بهبود خارش، سوزش و بی اختیاری ادرار خواهد بود.

  • چند بار درمان لازم است؟

درمان با ژولیت، 2 بار و به فاصله یک ماه باید انجام شود و اثر آن حدود 2 سال و گاه بیشتر خواهد بود. پس از آن لازم است تا درمان یک بار دیگر تکرار شود، این در حالی است که درمان با لیزر CO₂ براساس نیاز، حداقل سه بار و به فاصله یک ماه انجام می شود و اثر آن نهایتاً بیش از یکسال نخواهد بود.

جدول محتوا