مراحل تزریق چربی به واژن در 6 گام

مراحل تزریق چربی به واژن در 6 گام

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ارکان ازدواج، توانایی برقرار کردن رابطه زناشویی باکیفیت و مطلوب در بین زوجین می‌باشد که می‌تواند باعث تحکیم بنیان خانواده شود. وجود ظاهر زیبا در ناحیه تناسلی یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که در بهبود رابطه جنسی تأثیر می‌گذارد؛ عدم وجود ظاهر زیبا در ناحیه تناسلی می‌تواند باعث بروز دلسردی در بین طرفین شود.

امروزه به لطف پیشرفت‌هایی که علم داشته است می‌توان این مشکل را برای تمامی افراد برطرف کرد. تزریق چربی به واژن به عنوان یک روش جوانسازی واژن به شمار می‌رود که باعث بازسازی بافت‌های از بین رفته خواهد شد. امروزه این روش جوان سازی در بین بانوان طرف داران بسیار پیدا کرده است.

مراحل تزریق چربی به واژن

 یکی از سؤالاتی که باعث بروز دغدغه‌های ذهنی در بین افراد شده است مراحل تزریق چربی به واژن می‌باشد که در ادامه به صورت کامل در خصوص آن موضوع توضیح خواهیم داد. وجود زیبایی در ظاهر واژن در دنیای پزشک و زیبایی در زنان از جایگاه و اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار شده است.

همین امر نیز باعث شده است امروزه در علم پزشکی با استفاده از روش‌های بسیار مختلف و متنوع به سلامت و زیبایی واژن کمک شایانی می‌شود. یکی از شایع‌ترین روش‌هایی زیبایی برای واژن تزریق چربی می‌باشد که در سال‌های اخیر در بین بانوان رواج پیدا کرده است و متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

در ابتدا متقاضی توسط پزشک معاینه کامل خواهد شد و با توجه به تشخیص‌های پزشک میزان و حجم چربی مورد نیاز برای تزریق تعیین خواهد شد. برای آن که تزریق چربی به واژن صورت گیرد، چربی‌های لازمه از دیگر نواحی بدن متقاضی مانند پهلو، شکم، ران و… برداشته می‌شود و به واژن تزریق خواهد شد.

برداشتن چربی از ناحیه اهدا کننده فرد با استفاده از ساکشن صورت خواهد کرد. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌هایی که در مراحل تزریق چربی به واژن وجود دارد این است که هیچ گونه بیهوشی صورت نمی‌گیرد و تنها پزشک از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد. به صورت کلی مراحل تزریق چربی به واژن به شرح زیر هستند:

 • در گام اول ناحیه مورد نظر توسط پزشک ضد عفونی می‌شود و به صورت موضعی بی حس خواهد شد
 • با استفاده از دستگاه‌های مخصوص سوراخ‌های بسیار کوچکی بر روی پوست به وجود خواهد آمد و چربی‌های زیر پوست با فشار بسیار کمی ساکشن می‌شوند.
 • چربی‌هایی که از ناحیه اهدا کننده متقاضی برداشته شده است به آزمایشگاه فرستاده می‌شود تا به صورت کامل پاک سازی و تصفیه شود
 • بعد از جدا کردن مواد اضافی، چربی‌ها داخل سرنگ‌های به خصوصی کشیده می‌شوند و نوبت به تزریق می‌رسد
 • ناحیه تزریق چربی ضد عفونی خواهد شد و به صورت موضعی بی حس می‌شود
 • در نهایت با استفاده از سرنگ‌های به خصوصی که دارای کانلو است چربی در نقاط مشخص شده واژن تزریق خواهد شد.
تزریق چربی به واژن

مقالات دیگر: ماندگاری تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن

اندام جنسی در بانوان یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین اعضای بدن در خانم‌ها به شمار می‌رود؛ این اندام جنسی با گذشت زمان و به دلایل مختلفی اعم از افزایش سن، زایمان‌های طبیعی مشکلات مختلفی مانند تیرگی، پیری، شلی و یا افتادگی را تجربه خواهد کرد و ظاهر زشتی را به خود می‌گیرد. عموماً این تغییرات در لابیاماژورها که در ناحیه خارجی واژن هستند مشاهده می‌شوند و باعث عدم رضایت در بانوان شده است.

به زبان ساده‌تر لب‌های خارجی واژن به تدریج بافت‌های چربی خود را از دست خواهد داد و تغییرات ناخوشایندی را تجربه می‌کند. این تغییرات اغلب در خانم‌هایی که بالای 40 سال دارند شیوع بیشتری دارد. تزریق چربی در ناحیه تناسلی بانوان به افراد کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و رابطه جنسی بهتری را تجربه کنند. برخی از مهم‌ترین کاربردهایی که این روش زیبایی دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوانسازی واژن
 • افزایش کلاژن‌ سازی بافت واژن
 • حجم ‌دهی و فرم‌ دهی لابیاماژور
 • افزایش زیبایی ظاهری واژن
 • بهبود روابط زوجین

به این نکته توجه داشته باشید، تزریق چربی به واژن باعث از بین رفتن چین و چروک‌های مختلف در ناحیه لابیا می‌شود و این قسمت را کمی روشن‌تر از قبل خواهد کرد، اما این روشی برای سفید کردن واژن به شمار نمی‌رود. افرادی که از تیرگی ناحیه تناسلی خود رنج می‌برند باید برای روشن سازی این ناحیه از روش‌هایی مانند لیزر درمانی استفاده کنند.

چه کسانی کاندید تزریق چربی به واژن هستند؟

بهترین کاندید برای این عمل زیبایی، بانوانی هستند که در اثر افزایش سن، یائسگی، وراثت و یا زایمان‌های طبیعی واژن آن‌ها دچار افتادگی و چروک شده می‌باشد هستند. علاوه بر این موضوع افرادی که به تزریق ژل به واژن خود حساسیت نشان می‌دهند و یا نیازمند به ژل بسیار زیادی هستند؛ اما هزینه ژل برای آن‌ها زیاد در نظر گرفته می‌شود می‌توانند به سراغ تزریق چربی به واژن بروند. به این نکته توجه داشته باشید تزریق چربی به واژن برای افرادی که باردار هستند و یا به نوزاد خود شیر می‌دهند ممنوع اعلام شده است.

✅مزایای تزریق چربی به واژن نسبت به روش های دیگر چیست؟

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش برای زیبایی واژن می‌توان به حساسیت کمتر بافتی این روش نسبت به روش‌های دیگر اشاره کرد؛ علاوه بر این موضوع تزریق چربی به واژن عوارض کمتری نسبت به تزریق ژل خواهد داشت.

دکتر شهناز شایان فر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا