مراقبت بعد از جراحی زیبایی واژن

دکتر شهناز شایان فر » بهترین جراح زیبایی زنان » مراقبت بعد از جراحی زیبایی واژن
مدت زمان مطالعه :
۳ دقیقه
دکتر شهناز شایان فر » بهترین جراح زیبایی زنان » مراقبت بعد از جراحی زیبایی واژن
۳ دقیقه

مراقبت بعد از جراحی زیبایی واژن

مراقبت بعد از جراحی واژن

جراحی واژن انواع مختلفی دارد، برخی از جراحی های واژن جنبه زیبایی و برخی جنبه درمانی دارند. معمولا بیمار پس از انجام عمل های زیبایی واژن می تواند در همان روز از بیمارستان مرخص شود و در روز دوم فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرد. اما توصیه می شود از انجام فعالیت های سنگین خودداری شود. به دلیل مخاطی بودن واژن و وجود رگ های خونی فراوان، معمولا دوران نقاهت جراحی های واژن بسیار کوتاه می باشد. جهت تسریع روند بهبودی و رسیدن به نتیجه دلخواه پس از عمل توصیه می شود راهنمایی های زیر را در نظر داشته باشید:

• داروهای آنتی بیوتیک خود را بصورت مرتب میل نمایید، تا از ایجاد عفونت احتمالی جلوگیری شود.

• اگر در عمل از بخیه هایی استفاده شده است که قابل جذب نمی باشند، حتما در موعد مقرر جهت کشیدن بخیه ها به پزشک خود مراجعه نمایید.

• پماد استروژن را به هیچ وجه خود سرانه مصرف نکنید، بلکه قبل از استفاده حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

• توصیه می شود حداقل یک ماه از تامپون استفاده نکنید.

• حداقل یک الی دو ماه از آمیزش جنسی خودداری نمایید.

• مصرف دخانیات باعث طولانی بودن دوران نقاهت عمل می شود، لذا توصیه می شود از مصرف دخانیات جدا خودداری نمایید.

• ممکن است لازم باشد زیر نظر پزشک متخصص از ویتامین و یا مکمل های غذایی استفاده نمایید.

• توصیه می شود روزانه به مقدار کافی آب بنوشید و از غذاهای فیبر دار استفاده نمایید، تا از ایجاد یبوست جلوگیری شود. یبوست باعث آسیب دیدن و وارد شدن فشار به واژن می شود.

• پیاده روی ملایم باعث بهبودی سریع بیمار شده و همچنین می تواند از ایجاد یبوست جلوگیری کند. اما توصیه می شود از انجام ورزش های سنگین مثل ایروبیک و… تا حداقل دو ماه خودداری نمایید. همچنین از حرکات ناگهانی مانند پرش که ممکن است به واژن آسیب برسانند، خودداری نمایید.

• قبل از استحمام حتما با پزشک خود مشورت نمایید، در صورتی که پزشک اجازه استحمام دهد، باید استحمام بیمار زیر دوش و بصورت ایستاده باشد. از نشستن در وان آب و یا استخر جدا خودداری نمایید.

احساس سوزش، تورم، خونریزی جزئی و یا خارش پس از انجام انواع جراحی های واژن کاملا طبیعی است. لذا توصیه می شود از خاراندن واژن جدا خودداری نمایید. در صورتی که ترشحات بدبو، خونریزی شدید، درد و یا سوزش شدید داشتید، فورا به پزشک خود مراجعه کنید. چرا که این علائم می تواند به دلیل وجود عفونت باشد.

منبع:httpS://www.aljamila.com

خدمات دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

هیستروسکوپی

کولپوسکوپی

لابیاپلاستی 

جراحی زیبایی واژن 

راه های ارتباطی

 ۸۸۰۵۷۸۷۵_ ۸۸۰۳۰۶۹۷

 info@drshayanfar.com

 پیج اینستاگرام

 کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شایان فر جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا