Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

مراقبت‌ های بعد از سفید کردن واژن

یکی از محبوب ترین روشهای جوانسازی و زیبایی واژن، سفید کردن واژن یا بیلیچینگ با لیزر است. این روش کاملاً بی خطر بوده و هیچ عوارضی را به دنبال ندارد. در ضمن در کوتاه ترین زمان ممکن به سفید شدن واژن کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم به مراقبت های بعد از سفید کردن واژن بپردازیم :

نکات مراقبتی سفید کردن واژن با لیزر

روشن کردن واژن با لیزر در بین انواع روش های سفید کردن واژن روشی سرپایی و با محبوبیت بیشتر است. انجام تمام مراقبت های بعد از لیزر سفیدی واژن به جهت تاثیر پذیری از درمان و جلوگیری از عفونت توصیه می‌شود. به همین جهت حتما نکات زیر را مد نظر قرار داده و رعایت نمایید:

کنترل درد‌

این درمان سرپایی بوده و زیباجو بلافاصله مرخص شده و به منزل به برمی‌گردد. تا 24 ساعت اول احساس درد خفیف، سوزش و التهاب جزئی طبیعی بوده و مشکل جدی محسوب نمی‌شود. اما می توان با استفاده از کمپرس سرد این مشکل را کنترل نمود. این درد ممکن است یا یک هفته ادامه داشته باشد. در صورت احساس درد شدید با پزشک مشورت نمایید.

شستشوی ناحیه تناسلی

استحمام و شستشوی ناحیه تناسلی بعد از لیزر مانعی ندارد، اما بهتر است در ساعات اولیه لیزر از انجام این کار خودداری کرده و از استحمام با آب گرم و یا حمام طولانی هم پرهیز کنید. بلافاصله ناحیه تناسلی را خشک کنید. همچنین در نظر داشته باشید که باید برای پیشگیری از عفونت بعد از هر بار حمام ناحیه تناسلی با دستمال نرم خشک کنید، و از مصرف دستمال های مرطوب و یا صابون های معطر اجتناب نمایید.

مراقبت‌ های بعد از سفید کردن ناحیه تناسلی

مصرف داروها

برای دوران مراقبت های بعد از سفید کردن واژن نیاز به مصرف داروی خاصی نیست. برخی پزشکان برای پیشگیری از عفونت نوع خاصی از پماد را توصیه می کنند، باید این داروها را مطابق دستور پزشک مصرف نمایید. در صورت صلاحدید پزشک می توان از داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت های احتمالی استفاده نمود.

لباس زیر برای مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

لباس زیر مناسب، یکی از نکاتی است که بهتر است بعد از روشن کردن واژن اهمیت زیادی آن بدهید، و از نکات موثر در مراقبت های بعد از سفید کردن واژن است، حتما حتما لباس زیر خود را از جنس نخ انتخاب کنید. پارچه های نخی برخلاف پارچه های مصنوعی امکان گردش هوا را فراهم کرده و از عفونت جلوگیری میکند. در ضمن باید لباس زیر گشاد باشد و از پوشیدن لباسهای تنگ و آزار دهنده پرهیز نمایید. بنابراین استفاده از لباسهای تنگ، تیره و با الیاف مصنوعی توصیه نمی‌شود.

فعالیت‌های روزانه و دوران نقاهت

بعد از بلیچینگ واژن نیازی به استراحت در منزل و یا مرخصی طولانی مدت نیست! یک روز بعد می توانید کارهای روزانه را از سرگرفته و طبق معمول انجام دهید. لازم به ذکر است که باید در این مدت از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کرده و ورزش را حداقل برای 10 روز متوقف نمایید. انجام ورزش‌های سبک نظیر پیاده روی توصیه شده و مشکلی را ایجاد نمی‌کند.

 رابطه جنسی

 از آنجایی که روشن کردن واژن عمل زیبایی محسوب می‌شود، بسیاری از زنان علاقه مند هستند که بلافاصله بعد از لیزر رابطه جنسی داشته باشند، اما بهتر است حداقل برای 5 الی 7 روز از برقراری رابطه جنسی پرهیز کنید! زیرا به طور طبیعی بعد از انجام این عمل ناحیه تناسلی دچار التهاب، سوزش و درد خفیف و خارش می‌شود، و هر عمل جنسی می تواند این التهاب را تشدید کند. بهتر است رابطه جنسی تا بعد از ترمیم کامل این ناحیه متوقف کنید.

اغلب نتیجه لیزر درمانی برای روشن کردن واژن حدود 10 روز الی 2 هفته بعد نمایان می‌شود، این نشانه ها کاملا مشهود بوده و باعث جلب رضایت زنان و همسران آنها خواهد شد. مسلماً سفید یا روشن کردن واژن با لیزر بهترین روش برای رفع این مشکل بوده که نتایج حاصل از آن سریعاً نمایان شده و طولانی تر و پایدارتر است.

05:48
truncate dir-rtl

سوالات متداول سفید کردن واژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط