Search
Close this search box.
مونس پلاستی

جراحی مونس پلاستی چیست؟

مونس اغلب چربی اضافی و پوست در قسمت بالایی ناحیه واژن که موهای ناحیه تناسلی وجود دارد قابل مشاهده است. برخی از بیماران ممکن است یک برآمدگی بزرگ داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای یک فلپ کوچک از بافت اضافی باشند.

انجام همزمان با لابیاپلاستی می تواند کل ناحیه شرمگاهی زن را جوان کند. دکتر شهناز شایان فر، به طرز ماهرانه ای بافت ها را سفت می کند و افتادگی پوست را کاهش می دهد تا عملکرد و ظاهر طبیعی را بهبود بخشد.

جراحی مونس پلاستی چیست؟

علل شایع بزرگ شدن مونس پوبیس و لابیا ماژور پیری، افزایش یا کاهش وزن، تغییرات هورمونی و بارداری است. همچنین زنان زیادی وجود دارند که به طور ژنتیکی چربی را در ناحیه لگن توزیع می کنند، که می تواند در اوایل نوجوانی ظاهر شود. زنانی که سزارین یا ابدومینوپلاستی انجام داده اند نیز ممکن است متوجه شوند که ناحیه لگن آنها به طور نامتناسبی پس از این عمل مشخص شده است.

مونس پلاستی و کوچک کردن لابیا ماژور اغلب پشت سر هم انجام می‌شوند، زیرا بسیاری از بیماران احساس می‌کنند که این کار ناحیه کلی را صاف‌تر و متناسب‌تر نگه می‌دارد. با این حال، نیازهای فردی متفاوت است و بیماران می توانند بر اساس نتیجه دلخواه خود، یک روش را انتخاب کنند.

مونس پلاستی چگونه انجام می شود؟

این روش می تواند تحت بی حسی موضعی، با قرار دادن کانول ها (لوله های نازک) در ناحیه مونس پوبیس از طریق برش های میلی متری ایجاد شده در دو طرف (از ناحیه بخیه سزارین) انجام شود. معمولاً 80-200 سی سی چربی را می توان به داخل انژکتور فشار منفی کشید. این روش به طور متوسط ​​30 دقیقه طول می کشد. در صورت حذف بیش از حد چربی، ممکن است افتادگی پوست ایجاد شود، بنابراین باید از چنین اشتباهاتی اجتناب کرد.

چربی های برداشت شده در حین کاهش پوبیس نیز می توانند به مناطق مختلف تزریق شوند. بافت چربی برداشته شده در حین کاهش مونس می تواند طی فرآیندهای خاصی قرار داده شود و سپس می توان آن را روی لب های بزرگ برای از بین بردن اسکارهای فرو ریخته ناشی از عمل های جراحی قبلی و حتی دیواره قدامی واژن برای افزایش لذت جنسی و تسهیل ارگاسم اعمال کرد.

پس از نازک شدن، بافت چربی در صورت لزوم با PRP مخلوط شده و سپس از طریق یک کانول نازک به نواحی مورد نیاز منتقل می شود. در طول عمل، بافت های اضافی برداشته شده و بخیه می شوند تا ناحیه صاف شود و ظاهری جوان تر و سفت تر به دست آید.

مزایای این روش چیست؟

کاهش مونس پوبیس در درجه اول با هدف بهبود ظاهر ناحیه مونس پوبیس است، اما ممکن است علائم عملکردی را برای افرادی که دارای مقدار زیادی پوست اضافی هستند نیز برطرف کند. افرادی که دارای مونس پوبیس بزرگ هستند ممکن است در دفع ادرار و داشتن رابطه جنسی طبیعی مشکل داشته باشند.

این به دلیل افتادگی بیش از حد پوست است که به سمت پایین تا ناحیه تناسلی خارجی از جمله مجرای ادرار امتداد می یابد. بنابراین دستیابی به دخول موفق برای مقاربت جنسی بسیار دشوارتر است.

بسیاری از مردم متوجه می شوند که به دلیل مقادیر بیش از حد شلی پوست که در آن ناحیه یافت می شود، نمی توانند خود را به اندازه کافی در آن ناحیه تمیز کنند. این به طور بالقوه می تواند منجر به تحریک پوست و ایجاد عفونت های باکتریایی و قارچی در ناحیه شود.

برخی از زنان ممکن است به دلیل سزارین قبلی متوجه اسکارهای ضخیم در ناحیه تحتانی شکم شوند و این ممکن است منجر به چسباندن اسکار به لایه عضلانی زیرین شود. پوست زیر اسکار انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند و این به آن اجازه می‌دهد تا با گذشت زمان به سمت پایین کشیده شود و منجر به ظاهر برجسته‌ای شود.

افرادی که مقدار قابل توجهی وزن از دست داده‌اند ممکن است در نهایت دچار شلی بیش از حد پوست شوند که بر روی شکم تأثیر می‌گذارد و انجام شکم برای خلاص شدن از شر شلی پوست مؤثرتر است.

جراحی لیفت مونس اغلب با یک عمل جراحی برای صاف کردن مونس پوبیس بیش از حد برجسته ترکیب می شود که در غیر این صورت اگر عمل جراحی به خودی خود انجام شود، ظاهری ناخوشایند به نظر می رسد. افراد می توانند اعتماد به نفس خود را از ظاهرشان از دست بدهند و کوچک کردن مونس پوبیس می تواند به بازگرداندن اعتماد به نفس و بهبود رفاه جنسی کمک کند.

کاندیداهای مونس پلاستی

چندین روش برای درمان مونس وجود دارد، از جمله برداشتن مستقیم چربی اضافی یا پوست مونس، لیپوساکشن و لیفت مونس. بسیاری از زنان پس از بارداری یا کاهش وزن با بافت و پوست اضافی در ناحیه مونس دست و پنجه نرم می کنند.

دلایل رایج برای انجام مونسپلاستی:

  • ناحیه شرمگاهی آویزان در بالای واژن
  • برآمدگی مونس ناخواسته
  • افتادگی پوست در ناحیه مونس
  • افتادگی پوست مونس
مونس پلاستی

آیا من برای مونس پلاستی مناسب هستم؟

بزرگ شدن ناحیه مونس پوبیس می تواند باعث ناراحتی فیزیکی و زیبایی شناختی هم برای مردان و هم برای زنان شود. چربی بیش از حد و یا افتادگی پوست در این ناحیه می تواند غیرجذاب به نظر برسد که بر اعتماد به نفس و روابط صمیمانه تأثیر می گذارد. اگر افتادگی پوست بیش از حد باشد، می‌تواند بر عملکرد دستگاه تناسلی تأثیر بگذارد و در هنگام ادرار کردن یا فعالیت‌های جنسی مشکل ایجاد کند. دکتر شهناز شایان فر به شما کمک می کنند تا نتیجه واقع بینانه عمل مونسپلاستی را، بسته به شرایط فردی خود، درک کنید.

این روش توسط دکتر شهناز شایان فر با نهایت و دقت و با استفاده از آخرین تکنیک‌های جراحی برای اطمینان از رفاه بیمار در هر زمان انجام می‌شود.

خطرات مونس پلاستی چیست؟ ❌

خطرات مرتبط با مونس پلاستی مشابه سایر روش های جراحی از جمله خونریزی، عفونت، هماتوم و جای زخم قابل توجه است. با این حال، در طی یک ارزیابی، تیم ما تعیین می کند که آیا بیمار برای این روش مناسب است یا خیر، و اطمینان حاصل می کند که مزایای آن بیشتر از خطرات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط