هزینه تنگ کردن واژن با جراحی و لیزر

دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » تنگ کردن واژن » هزینه تنگ کردن واژن با جراحی و لیزر
مدت زمان مطالعه :
۶ دقیقه
دکتر شهناز شایان فر » جراحی زیبایی واژن » تنگ کردن واژن » هزینه تنگ کردن واژن با جراحی و لیزر
۶ دقیقه

هزینه تنگ کردن واژن با جراحی و لیزر

یکی از مشکلاتی که اکثر زنان با آن مواجه هستند، گشادی و شلی واژن است. به همین دلیل عمل تنگ کردن واژن یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی واژن است، زیرا این عمل علاوه بر اینکه بر ظاهر واژن و همچنین اعتماد به نفس زن تاثیر مثبتی می گذارد می تواند در بهبود روابط جنسی تاثیرگذار باشد.

پس از زایمان و یا افزایش سن، اکثر زنان دچار سستی واژن می شوند که این مشکل ناشی از کشیدگی بافت ها و جدا شدن عضلات واژن می باشد. این مشکل قطعا باعث اختلال در عملکرد جنسی نیز می شود. به دلیل مهم بودن این موضوع در روابط جنسی ما قصد داریم در ادامه به درمان گشادی واژن با روش های جراحی و غیرجراحی و هزینه های آن  بپردازیم، با ماه همراه باشید.

علت گشاد شدن واژن چیست؟

دلایل بسیاری باعث شل شدن و گشاد شدن واژن می شود، رایج ترین دلایل آن عبارتند از:

  • با افزایش سن، بدن دچار تغییراتی از جمله چین و چروک و شلی پوست می شود، که واژن نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه این تغییرات در گذر زمان واژن شل شده و استحکام خود را از دست می دهد.
  • دلایل ژنتیکی
  • زایمان های طبیعی متعدد
  • تجربه زایمان چند قلویی
  • پاره شده پرینه واژن هنگام زایمان طبیعی

گشاد شدن واژن چه عوارضی دارد؟

  • یکی از اصلی ترین عوارض گشادی واژن، عدم لذت و رضایت جنسی حین رابطه زناشویی برای هر دو طرف می باشد، که در صورت عدم درمان به مرور زن اعتماد به نفس خود را از دست می دهد.
  • گشاد شدن واژن تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهری واژن دارد، که قطعا نازیبا بودن ظاهر واژن می تواند در روحیه خانم ها تاثیرگذار باشد.
  • گشاد شدن ناحیه ورودی واژن می تواند، دلیل ابتلا به بسیاری از عفونت های ناحیه واژینال و ترشحات واژن باشد.
  • واژن شل همچنین می تواند برای خانمها ناراحت کننده و شرم آور باشد و منجر به وضعیت بی اختیاری ادرار شود. این زنان هنگام فشار روانی و استرس  نشت ادرار را تجربه می کنند و قادر به کنترل ادرار خود نیستند.

روش های تنگ کردن واژن

روش های بسیار متفاوتی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که عبارتند از روش های جراحی و غیر جراحی.

عمل تنگ کردن واژن
عمل تنگ کردن واژن به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می شود.

تنگ کردن واژن با جراحی

روش های جراحی تنگ کردن ناحیه تناسلی زنان عبارتند از واژینوپلاستی و پرینورافی، که بنابر صلاحدید جراح و متخصص زنان یکی از این روش ها برای تنگ کردن واژن استفاده می شود.

اما تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی در چیست؟

در واقع واژن، همان طول کانال واژن است که قسمت داخلی ناحیه تناسلی می باشد. اما پرینه قسمت ورودی واژن است که فاصله بین مقعد و واژن است. که به علل مختلف مانند ورزش های سنگین، یبوست، زایمان و افزایش سن ممکن است واژن و یا پرینه دچار شل شدگی شوند.

در عمل واژینوپلاستی تمام طول کانال واژن ترمیم می شود و در واقع ترمیم عضلات لگنی انجام می گیرد و یکی از موثرترین راه های برای تنگ کردن واژن، عمل واژینوپلاستی است، که تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی از ناحیه کمر و در بیمارستان انجام می گیرد.

اما در پرینورافی عضلات ناحیه ورودی واژن و 2 الی 3 سانتی متر از ابتدای واژن ترمیم می شود، پرینورافی را می توان با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی و داخل مطب انجام داد.

در اکثر مواقع می توان عمل واژینوپلاستی و پرینورافی همزمان با یکدیگر انجام داد، اما در بیمارانی که سابقه زایمان نداشته اند و کف واژن دچار مشکل نشده باشد، می توان تنها با کمک عمل پرینورافی برای درمان گشادی واژن استفاده کرد.

تنگ کردن واژن بدون جراحی

روش های تنگ کردن واژن بدون نیاز به جراحی عبارتند از؛ تنگ کردن واژن با لیزر و تنگ کردن واژن با نخ.

البته لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که تنگ کردن واژن با نخ چندین سال است که در مراکز معتبر و توسط بهترین جراحان زیبایی واژن انجام نمیگیرد، زیرا به دلیل عدم کیفیت و غیراستاندارد بودن نخ های وارد شده احتمال ایجاد عفونت بسیار زیاد است، این روش تنگ کردن واژن دائمی نمی باشد و همچنین در روش تنگ کردن واژن با نخ تنها می توان قسمت ورودی واژن را تنگ کرد، بنابراین چنانچه قصد تنگ کردن واژن بدون جراحی را دارید بهترین روش استفاده از لیزر است.

چرا که در روش تنگ کردن واژن با لیزر، جراح زنان می تواند از ابتدا تا انتهای واژن را تنگ کند و در صورتی که از بهترین دستگاه های روز دنیا برای لیزر واژن استفاده شود، روشی کاملا ایمن و غیرتهاجی است. یکی از بهترین دستگاه های لیزر که در تمام دنیا برای جراحی های زیبایی واژن استفاده می شود لیزر ژولیت است.

در ویدئو زیر می توانید توضیحات دکتر شهناز شایان فر را درباره یکی از بهترین روش ها برای درمان گشادی واژن را گوش دهید:


مزایای لیزر ژولیت

یکی از جدیدترین روش ها برای تنگ کردن واژن استفاده از لیزر ژولیت است، از جمله مزایای لیزر ژولیت نسبت به سایر لیزرها این است که؛ لیزر ژولیت از طریق تحریک کلاژن سازی و بهبود خون رسانی به مخاط واژن سبب افزایش ضخامت مخاط و همچنین افزایش چین های واژن می شود که نتیجه آن تنگ تر شدن واژن، بهبود لغزندگی، از بین بردن خارش و سوزش واژن، رفع بی اختیاری ادرار در زنان و همچنین بهبود حس روابط جنسی زناشویی می شود.

هزینه تنگ کردن واژن

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما دوست عزیزی که قصد عمل تنگ کردن واژن را دارید را درگیر کرده باشد این است که قیمت عمل تنگ کردن واژن چقدر است؟

در جواب باید گفت؛ در واقع نسبت به شرایط مختلف هزینه عمل تنگ کردن واژن نیز متفاوت است، برای مثال هزینه تنگ کردن واژن با لیزر کمتر از هزینه تنگ کردن وازن با جراحی است. زیرا لیزر را می توان در مطب و بدون بیهوشی انجام داد ولی جراحی نیاز به مواد بی حسی یا بیهوشی داشته و در نتیجه هزینه بیشتری دارد.

همچنین سایر المان ها نیز می تواند در هزینه تنگ کردن واژن تاثیرگذار باشد، مانند تخصص پزشکی که قرار است عمل تنگ کردن واژن را انجام دهد، تجهیزات و دستگاهی که قرار است عمل تنگ کردن واژن با آن انجام شود، وضعیت بیمار و….

بنابراین چنانچه قصد عمل تنگ کردن واژن را دارید در مرحله اول به بهترین جراح زیبایی  تنگ کردن واژن مراجعه کنید تا ایشان با بررسی شرایط شما بهترین و ارزان ترین روش برای تنگ کردن واژن را  به پیشنهاد دهند.

چنانچه ساکن پایتخت هستید و قصد عمل تنگ کردن واژن در تهران را دارید، برای اطلاع از هزینه تنگ کردن واژن در تهران، توسط دکتر شهناز شایان فر جراح و متخصص زنان می توانید با شماره 02188030697 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر

دکتر شهناز شایانفر پس از اخذ دیپلم به عنوان رتبه اول استان، در سال ۱۳۶۷ با کسب رتبه ۲۴ در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند. پس از فراغت از تحصیل با معدل A، موفق به اخذ درجه تخصص جراحی زنان و زایمان در سال ۱۳۸۱ شدند. از سال ۲۰۱۲ پس از ارتباط با پروفسور گودمن بنیانگذار جراحی زیبایی زنان در امریکا بطور حرفه ای وارد حوزه عملهای جراحی زیبایی زنان شد و نیز با گذراندن دوره های بازسازی ناحیه تناسلی در پاریس و لیزر زنان در المان و نیز دوره های متعدد دیگر در خارج از کشور جزو پیشرو های این زمینه در ایران می باشد و روش‌های جراحی متعددی مختص به خود در این زمینه دارد.

×
جدول محتوا