جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن یکی از جراحی های پر طرفدار در بین بانوان شناخته شده است ،جراحی زیبایی واژن کاربرد های فراوانی دارد و می تواند تاثیرات مثبت و  بسیاری را از خود به جای بگذارد . جراحی زیبایی واژن با تشدید عضلات داخلی  واژن ،سبب سفتی واژن می شود ،همین سفتی واژن  تاثیرات مثبتی بر زندگی فرد می گذارد . بانوان با افزایش سن و زایمان های مکرر در بیشتر موارد دچار شلی و افتادگی واژن می شوند .

جراحی زیبایی واژن می تواند تمام مشکلات افتادگی و شلی واژن را در کوتاهترین زمان ممکن  از بین ببرد . جراحی زیبایی واژن یک روش جراحی است که به صورت سرپایی برای بانوان انجام می شود و تقریبا در کمتر از 2 ساعت زمان نیاز دارد  .

متخصص زنان در طی جراحی با کمک بی حسی موضعی جراحی را انجام می دهد تا فرد در طی جراحی دردی را احساس نکند .

علت انجام جراحی زیبایی واژن

 • یائسگی

یائسگی یعنی قطع دوران قاعدگی که از سن 50 سالگی به بالا شروع خواهد شد. یائسگی از جمله مواردی است که بر روی روابط جنسی تأثیر می گذارد و اختلال ایجاد می کند. از جمله این اختلالات شل شدن و تغییرات ظاهری در واژن است. برای درمان این مشکل می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد.

 • گشاد کردن واژن

اکثر افراد بر این باورند که گشاد بودن واژن دلیلی جز رابطه جنسی زیاد ندارد. این باور اشتباه بوده و عواملی چون زایمان های متعدد، افزایش سن، ژنتیک، کاهش شدید وزن و سایز و عدم هماهنگی اندازه آلت تناسلی زن و مرد در رابطه جنسی را می توان ذکر کرد.

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی واژن

کاندیدای ایده آل برای جراحی زیبایی واژن یک زن سالم است که احساس می کند که کانال واژنش به دلیل زایمان ،افزایش سن و موارد دیگر  شل و یا افتاده شده است . خوشبختانه علم پزشکی در این زمینه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و می توان به راحتی این مشکلات را برطرف کرد .

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یک جراحی سرپایی زنان  است ،بسته به نیازهای بیمار از یک تا دو ساعت طول می کشد. بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی در طی جراحی استفاده می شود  . این جراحی با یک برش کوچک در واژن  شروع می شود، هنگامی که برش زده شد ، بخشی از دیواره خلفی واژن برداشته می شود و عضلات واژن  سفت می شوند.

واژینوپلاستی  به هفت تا چهارده روز برای بهبود نیاز دارد. در ابتدا پس از جراحی، درد شدید خواهند داشت و ممکن است خونریزی در روز اول پس از عمل رخ دهد. کبودی و تورم خفیف نیز ممکن است وجود داشته باشد، اگر چه این عوارض جانبی معمولا در عرض یک تا دو روز از بین می رود.

بسیاری از زنان به راحتی در عرض 3-5 روز پس از واژینوپلاستی به کارهای روزانه  خود ادامه می دهند، ولی ورزش و فعالیت شدید باید بعد از چهار تا شش هفته بعد از جراحی انجام شود .  مقاربت جنسی نیز باید در این زمان به تعویق افتد.

جراحی زیبایی واژن با کمک روش های مختلف و بنا بر نیاز فرد انجام می شود

جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستنی نیز کاربرد های فراوانی دارد . این جراحی بر لابیاهای اطراف واژن انجام می شود و در طی آن شکل و اندازه لابیا ها تغییر پیدا می کند . گاهی برخی از زنان هنگام پوشیدن لباس های تنگ و یا لباس شنا با مشکل مواجه می شوند و یا بعد از  پیاده روی در مدت زمان کوتاهی در ناحیه واژن خود دچار سوزش و خارش می شوند در این شرایط جراحی زیبایی واژن می تواند بسیار کمک کننده باشد . متخصص زنان در طی جراحی زیبایی واژن تقارن را در بین لبه های واژن ایجاد می کند .در بیشتر موارد جراحی لابیاپلاستی را همراه با واژینوپلاستی انجام می دهند که تاثیرات چشمگیر فراوانی داشته باشد .

 • روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

میزان رنگ تیره پوست ناحیه تناسلی در هر یک بانوان متفاوت است. برخی از بانوان از داشتن  این تیرگی بسیار نگران هستند و احتمال این را می دهند که به دلیل عدم بهداشت و عفونت به وجود آمده که این فکر اصلا درست نیست و از جذابیت بانوان اصلا کم نمی کند.

 • نهان سازی کلیتورال

با نهان سازی کلیتورال بافت ناحیه کلیتوریس برداشته می شود و تمام مشکلات ناشی از نارسایی های تحریک جنسی با کمک این جراحی رفع می شود .

 • تقویت نقطه G

نقطه G  در بین زنان به عنوان نقطه تحریک جنسی شناخته می شود .در بعضی موارد دیده می شود که بنا بر دلایلی افراد از رابطه جنسی خود شکایت می کنند  ،با تقویت نقطه G در زنان می توان تغییر قابل ملاحظه ای در ارگاسم و تحریک جنسی ایجاد کرد . در طی جراحی برای تقویت نقطه  G متخصص زنان به دیواره جلویی واژن کلاژن تزریق می کند که این عمل سبب بالا رفتن لذت جنسی در زنان می شود .

دو دسته اصلی از زنان به دنبال جراحی زیبایی واژن و تناسب اندام  خود وجود دارند ،دسته اول  کسانی که با شرایط مادرزادی مبتلا به  اختلالات ناحیه واژن هستند  و کسانی که بدون شرایط زمینه ای به این اختلالات مبتلا هستند  ومایل به تغییر ظاهر اندام تناسلی خود می باشند .

اگر بخواهیم عوارض جراحی زیبایی واژن را نام ببریم ،باید بگوییم این عوارض بسیار نادر هستند و در مدت زمان کوتاهی به طور طبیعی برطرف می شوند .

عوارض احتمالی مانند خونریزی، عفونت و غیره نیز وجود دارد که بسیار نادر است  ،در صورت بروز این عوارض جای نگرانی نیست  ،به راحتی در مدت کوتاهی  برطرف و از بین می روند ،بهتر است قبل از جراحی با متخصص زنان خود در رابطه با جراحی زیبایی واژن صحبت کنید و با دید باز این جراحی را انجام دهید .

مزایای جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن مزایا فراوانی دارد و می تواند تغییرات قابل ملاحظه ای در زندگی شخصی فرد ایجاد کند .

 • بهبود روابط جنسی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • دوران بهبودی بسیار کوتاه و کم
 • فرد بعد از جراحی ظرف مدت 24 ساعت می تواند فعالیت های خود را از سر بگیرد .
 • بیمار بعد از جراحی درد بسیار کمی را احساس می کند .
 • در طی این جراحی ها نیاز به بخیه نمی باشد .
 • از بین رفتن مشکلات زناشویی

چه افرادی برای انجام جراحی زیبایی واژن مناسب نیستند ؟

جراحی زیبایی واژن محدودیت های جدی ندارد ،اما به زنانی که مبتلا به بیماری سیستمیک هستند و یا به بیماری موضعی خاصی مبتلا هستند تا حد امکان توصیه نمی شود .متخصص زنان قبل از انجام جراحی زیبایی واژن به طور کامل بیمار را مورد معاینه قرار می دهد .

همچنین جراحی زیبایی واژن به افرادی که به وسواس های فکری مبتلا هستند نیز توصیه نمی شود ،این افراد از نتیجه جراحی خود احساس رضایت ندارند و همین امر می تواند تاثیرات منفی بر آن ها بگذارد در نتیجه مشاوره قبل از جراحی برای این افراد بسیار کمک کننده است .

تنگ کردن واژن

روش های تنگ کردن واژن به شرح زیر است.

لیفت واژن با نخ

یکی از روش های جراحی زیبایی واژن، لیفت واژن با نخ است. از این روش برای تنگ کردن واژن استفاده میشود. این جراحی از طرفداران زیادی برخوردار است. تنگ کردن واژن با نخ از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا برای زنانی که زایمان های متعددی انجام داده اند یا دارای روابط جنسی زیادی هستند و در این شرایط پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی در ناحیه واژن شده اند توصیه می شود.

لیفت و کشیدگی واژن

همانطور که در بالا ذکر شد، پوست واژن زنان به دلایل متفاوت از جمله افزایش سن، زایمان های متعدد، روابط جنسی زیاد و کاهش زیاد وزن و سایز دچار افتادگی یا شلی می شود که با کمک جراحی زیبایی واژن این مشکل به راحتی قابل حل و برطرف شدن است.

در گذشته فقط با استفاده از  نخ امکان کشیدن پوست صورت و بدن ممکن بود ولی با افزایش علم می توان از لیفت نخ در تنگ کردن و کشیدن واژن هم بهره برد.

روش های لیفت واژن با نخ

لیفت واژن به دو روش انجام می شود

 • مکانیکال

در این روش واژن یا پرینه لیفت می شود و تنگ شدن آن به میزان ایده آل انجام می شود و نیازی به بی هوشی نیست و عوارضی جون خونریزی و درد و تورمی مشاهده نخواهد شد.

 • کلاژن سازی

این روش از کارآمدی بیشتری برخوردار است. در این روش با کلاژن سازی در واژن بخش های ورودی واژن حالت ارتجاعی به خود می گیرد.

موارد استفاده از نخ های واژینال

 • جوان سازی واژن
 • لیفت بافت های واژن
 • بازسازی واژن بعد از زایمان
 • تنگ کردن واژن
 • رفع شل شدگی واژن
 • ترمیم چروک های واژن

مراقبت های قبل از تنگ کردن واژن با لیفت نخ

برای بررسی و نحوه تنگ کردن واژن، حتما قبل از جراحی توسط متخصص زنان معاینه شوند و اگر قبل از لیفت نخ دارای عفونت های ناحیه تناسلی باشند، حتما درمان های مربوطه انجام شود و بعد از بهبود کامل تنگ شدن واژن انجام شود. از جمله مراقبت هایی که می توان قبل از جراحی انجام داد، آزمایش پاپ اسمیر است.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن با لیفت نخ

بعد از تنگ کردن واژن با لیفت نخ، نیاز به مراقبت های بهداشتی توسط فرد لازم است. همچنین تا 6 هفته بعد از جراحی نباید فرد رابطه جنسی داشته باشد. همچنین می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بلافاصله بعد از جراحی بپردازد ولی از انجام فعالیت های سنگین باید اجتناب کرد.

موارد منع تنگ کردن واژن با لیفت نخ

 • بانوان باردار
 • بانوان مجرد
 • افرادی که دارای عفونت های لنگی می باشند.

ترمیم واژن

جراحی ترمیم واژن یا پرینورافی که به منظور تنگ کردن واژن برای زنان استفاده می شود. این روش برای خانم هایی که دچار گشاد شدن و افتادگی در واژن شده اند بسیار موثر است. از جمله مزایای این جراحی می توان جلوگیری از افتادگی رحم و ضعف عضلات لگن نام برد. در این روش عضله ها و بافت های اطراف دهانه رحم ترمیم می شود و به دنبال آن دهانه تنگ تر می شود.

علت ترمیم واژن

 • خانم هایی که به خاطر زایمان های متعدد دچار پارگی در پرینه درجه 3 یا 4 شده اند با انجام این جراحی علاوه بر این که از ایرادات ظاهری در واژن بر طرف می شود، مشکل دفع ادرارشان درمان می شود
 • عدم تناسب آلت تناسلی زن و مرد در رابطه جنسی مشکلاتی را ایجاد می کند از جمله این موارد، پارگی درجه 4 پرینه است که در زیر مقعد ایجاد می شود.

از جراحی لابیاپلاستی می توان برای تکمیل جراحی پرینورافی استفاده کرد.

کاندید های ترمیم و زیبایی واژن

برخی از دلایل بروز بیماری افتادگی و شلی رحم بدین صورت اند:

 • سن بالا
 • چاقی
 • سرفه مزمن
 • یبوست های مکرر
 • تومورهای لگنی

نحوه انجام جراحی ترمیم واژن

در این روش برای نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن ، متخصص زنان آن ها را به هم وصل می کند، تا واژن تنگ شود. برای انجام این جراحی کمتر از دو ساعت زمان لازم است. همچنین در این جراحی فرد تحت بیهوشی با بی حسی قرار می گیرد. این که فرد تحت کدام روش بیهوش و یا بی حس شود، باید شرایط و نظر فرد مد نظر قرار گرفته شود.

یک هفته بعد از جراحی فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد. ولی توصیه می شود که روابط جنسی تا یک ماه انجام نشود.

همچنین میتوان این جراحی را بلافاصله بعد از زایمان انجام داد که با بخیه  زدن واژن توسط متخصص زنان، واژن تنگ خواهد شد. در غیر این صورت میتوان با روش جراحی پرینورافی، واژن را تنگ کرد.

بسته به نظر بیمار و متخصص زنان، نیاز است که برای انجام جراحی زیبایی واژن از دو روش لابیاپلاستی و پرینورافی همزمان استفاده کرد، که این کار بلامانع است. ولی می توان همزمان هم انجام نداد.

لازم به ذکر است که با رعایت تمام مواردی که متخصص زنان در خصوص مراقبت های بعد از جراحی ترمیم واژن را می گوید، می توان نتیجه مطلوبی را انتظار داشت.

آزمایشات قبل از جراحی زیبایی واژن

آزمایشات قبل از جراحی زیبایی واژن

در ادامه این مقاله دکتر شایان فر به توضیح آزمایشات مورد نیاز قبل از انجام جراحی زیبایی واژن می پردازد.

آزمایش خون

از مهمترین آزمایش هایی که قبل از  جراحی های زیبایی واژن، باید انجام شود، آزمایش خون است. در این آزمایش میزان انعقاد خون، تعداد پلاکت های خون و بیماری های مربوط به خون بررسی می شود. زیرا در هنگام جراحی باید، جراح زیبایی واژن از مزان و ضعیت انعقاد خون کاندید جراحی مطلع باشد.

آزمایش کلیه و تست قند خون

معمولا از خانم هایی که دارای 40 سال سن به بالا هستند، به دلیل آن که عملکرد کلیه ممکن است در این گروه سنی با اختلال باشد، آزمایش های مربوط به کلیه گرفته می شود. همچنین در این گروه از افراد باید قبل از انجام جراحی زیبایی واژن آزمایش قند خون گرفته شود.

تست عملکرد قلب

برای اطمینان از عملکرد صحیح قلب این تست گرفته می شود. زیرا ممکن است فرد به دلیل داشتن استرس کمی مشکل پیدا کند.


تست پاپ اسمیر

به دلیل آن که قرار است تا در داخل واژن تغییراتی اعمال شود، باید قبل از انجام جراحی زیبایی واژن تست پاپ اسمیر از فرد گرفته شود. این تست 3 ماه قبل از انجام جراحی گرفته می شود. تا تمامی بیماری ها و مشکلات واژن توسط جراح زیبایی واژن بررسی شود، بعد از آن درمان شده سپس اقدام به جراحی زیبایی واژن نماید.

سابقه تبخال تناسلی

قبل از انجام جراحی زیبایی واژن و در جلسات مشاوره قبل از جراحی، در صورتی که کاندید جراحی به تبخال تناسلی مبتلاست باید به جراح اطلاع دهد. در صورت اطمینان از این که فرد به این تبخال مبتلا نیست، می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد.

آزمایش تیروئید

از جمله مهمترین آزمایش هایی که باید قبل از جراحی زیبایی واژن از فرد گرفته شود، آزمایش تیروئید است. در صورتی که کاندید جراحی زیبایی واژن به تیروئید مبتلا نباشد، می تواند جراحی زیبایی واژن انجام دهد.

خانم هایی که دارای پرکاری تیروئید هستند، باید اول پرکاری تیروئید درمان شود

جراحی زیبایی واژن

روش های جراحی زیبایی واژن

برای انجام جراحی زیبایی واژن به منظور جوانسازی واژن روش های متفاوتی وجود دارد. از جمله این روش ها، عبارتند از

 • جراحی زیبایی واژن با لیزر

از جمله بهترین روش هایی که امروزه برای انجام جراحی زیبایی واژن مورد استفاده قرار می گیرد، جراحی زیبایی واژن با لیزر است. خانم دکتر شهناز شایان فر با کمک از لیزر ژولیت اقدام به این نوع از جراحی می نماید. این لیزر نتایج بسیار خوبی را دارد. این نوع از لیزر های جراحی زیبایی واژن در کمترین زمان ممکن نتیجه مطلوبی را به همراه دارد.

جراحی زیبایی واژن با نخ

از جمله روش هایی که برای عمل تنگ کردن واژن و برطرف کردن گشادی واژن مورد استفاده قرار می گیرد، جراحی زیبایی واژن با نخ می باشد. برای انجام جراحی زیبایی واژن با نخ از نخ های قابل جذب استفاده می شود.

جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی

از جمله روش هایی که امروزه برای جوانسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق چربی به واژن است. زیرا با افزایش سن، کاهش وزن و کاهش حجم چربی بدن، بافت واژن حالتی شل و افتاده به خود می گیرد. در برخی از افراد باتزریق چربی به این بافت ها می توان جوانسازی واژن را انجام داد. برای تزریق چربی، از چربی های اضافی بدن خود فرد برداشته می شود تا به واژن تزریق گردد. این چربی های خارج شده، بعد از تصفیه و جداسازی برای تزریق به واژن آماده می شود. این چربی ها چون از بدن خود فرد استخراج می شود هیچ گونه عارضه ای را به همراه ندارد و بعد از مدتی به بدن خود فرد جذب می شود. به همین دلیل در هنگام تزریق چربی کمی بیشتر از میزان لازم تزریق انجام می شود.

جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل

از دیگر روش های جوانسازی واژن، تزریق ژل در واژن است. ژل همانند چربی باعث جوانسازی واژن می شود و بسیار زود تاثیر تزریق ژل صورت می گیرد.

جراحی زیبایی واژن با پی آر پی

امروزه با بررسی های جدید پزشکی در حوزه جوانسازی واژن، پزشکان به این نتیجه رسیده اند که با پی آر پی می توان زیبایی واژن و جوانسازی واژن انجام داد. پی آر پی به دلیل آن که دارای تعداد زیادی از پلاکت می باشد جوانسازی را سریع تر انجام می دهد.

در تمامی روش های ذکر شده، خانم دکتر شایان فر جراحی زیبایی واژن با لیزر را توصیه می کند زیرا دارای کمترین عارضه و سریع ترین نتیجه است.

برخی از خدمات دکتر شهناز شایان فر ، جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی

هیستروسکوپی

کولپوسکوپی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تسکر مدیریت سایت دکتر شهناز شایان فر ، جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

One thought on “جراحی زیبایی واژن

 1. فاطمه - آگوست 16, 2019 در 7:38 ب.ظ

  سلام لطفا جوابم رو بدین.به کمکتون احتیاج دارم.من قبلا رفتم دکتر بهم گفتن پردم حلقوی و ارتجاعیه.بعدش دوست پسرم انگشتشو کرد تو واژنم و نگفت به من ناخن داره و باعث شد مایعی شبیه خون وآب خیلی کم از من خارج باشه.
  یعنی الان من بکارتم رو از دست دادم؟؟؟

  پاسخ

پاسخ

پانزده + شانزده =

Call Now Buttonتماس با ما